Nieprzeczytane posty

Re: Maroko przydatne informacje

11
wiem wiem że można dostać ale chciałem mieć zajebista pieczątkę...Bo gdzie taka dostane z takimi literami?? a z drugiej strony mam pieczątki Jordańskie, słyszałem że w tych arabskich krajach z bliskiego wschodu to mogą cofnąc za to ze masz slady z przejscia granicznego z Izraelem

Re: Maroko przydatne informacje

12
Witam ponownie. Okazuje się że na naszym forum są dwie podobne dyskusje, niestety jeden z naszych forumowiczów twierdzi że nie wjedziemy do Maroka, choć nie jest to potwierdzone. Na wszelki wypadek zaleca się przezorność na przyszłość, szczegóły tematu poniżej

byles-w-kraju-x-nie-wjedziesz-do-kraju-y-t5711.html
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Maroko przydatne informacje

15
Dla jadących do Maroka proponuje nocleg u polskich franciszkanów w Larache na północy kraju około 80 km na południe od Tangeru nad oceanem atlantyckim. Misjonarze generalnie prowadza szkołę językową ale maja duży dom który dostali od Hiszpanów. W domu jest sporo pokoi z łazienkami, dom jest w centrum blisko wszędzie a zapłata to zależny od klienta...

Re: Maroko przydatne informacje

17
Ja w tym roku wybieram się do Maroka na wakacyjne podboje. Dla mnie przede wszystkim liczy się aktywny wypoczynek i odwiedzenie jak największej ilości atrakcyjnych miejsc. Nie miałam jak dotąd zbyt dużej wiedzy na temat Maroka. Z opowiadań znajomych wiedziałam jedynie, że panują tam odmienne obyczaje i że łatwo napędzić sobie biedy

Re: Maroko przydatne informacje

18
Hej,
byłem w tym roku w Maroku w czerwcu (2015):
Kilka info:
10Dh to circa 1euro,
Nocleg na 3 osoby (2 dorosłych + dziecko) - standard turystyczny (ponad afrykański) to od 350DH to 450DH ( w tych cenach spaliśmy wszędzie (Agadir, Marakesh i wiele innych mniejszych miejscowości).
Jedzenie w miejscach gdzie jest dużo restauracji koło siebie można zjeść za naprawdę dobre pieniądze od 50DH w górę (i wtedy się wychodzi po czworakach z przejedzenia). Udało nam się też najeść za 40Dh łącznie (street food, kefta w bułce z frytkami). Z jedzenia polecamy wszystko co podają w Tajin (Tadźin) - zwłaszcza ryby.
Wynajem auta - 250 euro na 8 dni(i kaucja 250 euro, często chcą więcej kaucji (do ok 1000euro), Kaucja najlepiej jako blokada na karcie kredytowej, mi się udało zostawić gotówkę - dostałem z powrotem przy zdawaniu auta, nie było żadnych problemów). Hyundai i10, praktycznie nowy 5tyś km. na liczniku (jak go oddaliśmy miał już prawie 7 ;) )
Benzyna ok 10Dh litr.

Podróży po Maroku jeszcze nie opisaliśmy, ale kilka fotek można zobaczyć na: http://etiopia.n30.info/galerie/maroko-2015/

Mam pieczątkę z Izraela w Paszporcie, nie było żadnego problemu. Wiem że są ludzie którzy byli z taką pieczątką w Arabii Saudyjskiej oraz w Iranie! Wjazd nie jest gwarantowany i taka pieczątka może przysporzyć problemów (łącznie z niewpuszczeniem), jednakże nie jest to żadną regułą.

Ludzie są tolerancyjni i mili, sprzedawcy trochę nachalni. Trzeba uważać gdzie się parkuje, nam policja zawinęła auto sprzed hotelu, z miejsca wskazanego przez hotelowego pracownika. Kosztowało nas to ok 600dh i pół dnia by odzyskać auto (które znalazłem na złomowisku za miastem ;) ).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Maroko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości