Nieprzeczytane posty

Re: Najlepsze biuro podróży

62
... najlepiej jechać i organizować wszystko samemu ...
jeśli się da, to jak najbardziej. Choć czasem nie wyjdzie to taniej. Ja po tym "wałku" z biurem teraz bardzo selektywnie wybieram.

Ostatnio bardzo zdziwił mnie Boo.. . Szukałem ofery w pracy, domu itp. Generalnie były to różne IP przypisane do różnych serwerów. Co zauważyłem : różne ceny dla różnych IP. Różnice dosyć spore od 1600 do prawie 2000 zł złotych.
Zaskoczony tym faktem, zrobiłem screeny i wysłałem do nich z prośbą o wyjaśnienie. Wysłałem również zapytanie w międzyczasie o cenę bezpośrednio do hotelu.

I teraz najlepsze : Boo... odpisał mi, że to hotel co chwilę zmienia im ceny i oni nic na to nie mogą poradzić. A hotel odpisując podał jedną cenę za dany okres, bez jakichkolwiek zmian czy możliwości rabatu. Po analizie IP okazało się, iż najwyższe ceny mają osoby z Wrocławia a najniższe z okolic Rzeszowa. Trzeci serwer był z okolic Gdyni i tam cena była wyśrodkowana.
Nie miałem dostępu do innych serwerów aby zrobić większą analizę ale to wystarczyło mi aby podjąć decyzję o rezerwacji bezpośrednio w hotelu.
Konkluzja prosta - na razie firmie Boo .. "dziękujemy" :P

Jak wygląda proces rezerwacji pokoi w hotelach

64
Powiem wam dlaczego warto szukać ofert w różnych biurach. Planując kiedyś ślub i podróż po ślubną wybrałem wymarzoną wyspę Sun Island na Malediwach oraz Sri Lankę + ślub. I teraz dostałem jedną ofertę, poszedłem do innego biura dostałem inną a w trzecim okazało się że jest najdrożej. Szef biura 3 był wściekły bo nasza wycieczka kosztowała prawie 30 tysięcy złotych, a on nie mógł przebić ofert poprzedników ( nie miał też tej wyspy w pakiecie). A najśmieszniejsze było to że jedna firma przebiła wszystkich na lotach a inna na wyspie, ponieważ mieli lepsze oferty. Skończyło się na tym że firma B kupiła organizacje lotu od innej firmy A, to ona także ( firma B) zaoferowała najlepszą cenę, bagatela 5 tysięcy mniej. Tak więc polecieliśmy z biurem B a lot odbył się przez firmę A z tym że obsługę tego zamówienia realizowało biuro B, zagmatwane ale sporo zaoszczędziliśmy, można można, tylko trzeba szukać i porównywać.

Jak wygląda rezerwacja hoteli od strony hotelu.

Z hotelami jest jeszcze bardziej skomplikowana sprawa. Agencje takie jak booking com mają specjalne rabaty cenowe, poza tym często mają one pokoje bez możliwości rezygnacji, dlatego ceny są dużo niższe. Hotele zazwyczaj ich nie lubią, ponieważ płacą im dużą prowizję np 30%. Ceny booking.com mogą nawet być niższe niż ceny bezpośrednio u hotelarza, dlaczego, ponieważ hotel może mieć powiedzmy ok 20 pokoi na sprzedaż więc już nie ma oferty tzw ( tańszej lecz bez możliwości odwołania) natomiast booking. com może jeszcze mieć zakontraktowane pokoje, dlatego u niego jest taniej.

Po 12 latach pracy w hotelach już tyle widziałem że nic mnie nie zaskoczy. Jeśli chodzi o np wycieczki, to zazwyczaj są one rezerwowane z dużym wyprzedzeniem, na bardzo określonych warunkach , dlatego może być taniej, przy czym zazwyczaj nic nie można z takim pokojem nic zrobić ( biuro na ok 20 pokoi ma 1 pokój gratis). Poza tym niestety ale w większości hoteli rezerwacje pokoi dokonane przez np biura podróży skutkują tym że jest taniej ale za to goście dostają najgorsze pokoje, chyba że biuro jest ważne dla hotelu, ale to rzadko się zdarza. Podobnie jest z booking.com, najlepsze pokoje dostaje się zazwyczaj jak rezerwuje się bezpośrednio w hotelu ( online lub telefon) , choć i tu bywa różnie.

Oj rozpisałem się.

Jeśli dane biuro kupuje pokoje bezpośrednio od hotelu bazując na aktualnej cenie to cena może się zmienić z minuty na minutę. Przykład, normalna cena pokoju w moim hotelu to ceno ok 350 zł, jeśli jednak hotel jest prawie pełny to cena wzrasta do ok 750, natomiast jeśli coś się dzieje w mieście to cena za pokój wynosi ok 1200 zł. Tak to niestety wygląda w hotelach.

Oto jak wyglądają typy rezerwacji

1) Bez możliwości rezygnacji ( zazwyczaj takie pokoje są dostępne na kilka tygodni przez przyjazdem ( czasem dni, jeśli hotel ma sporo pokoi)

2) Normalna rezerwacja - tutaj cena rotuje ( jest droższa niż opcja 1) , może się zmieniać z dnia na dzień, można taką rezerwację skasować zazwyczaj do 12, lub 24 godzin przez przyjazdem. ( i tutaj nie wiem czy to nie jest przypadkiem ta opcja o której wspomniałeś tzn co ci napisali z biura) tylko dlaczego hotel podał ci jedną nie zmienioną cenę, powinna być taka sama lub podobna do tej w biurze, w przeciwnym razie w biurze kantowali i tyle. Jeśli biuro korzysta z tej rezerwacji to hotel tak samo.

3) Specjalna cena dla biur podróży

Najniższa cena, lecz biuro ma tylko określoną ilość pokoi i musi potwierdzić rezerwacje ok tydzień a może i 2 lub 3 wcześniej, biuro nie może już zrezygnować z takiej rezerwacji, jeśli będą chcieli dokupić więcej pokoi to mają wyjście opcja 1 lub 2.

4) specjalne ceny na firm, coś pomiędzy opcją 2 i 3 to zależy od kontraktu.

Mam nadzieje że choć troszkę udało mi się wytłumaczyć wszystkim proces rezerwacji od strony hotelu.

Dlaczego warto rezerwować bezpośrednio z hotelem?

Ponieważ w razie problemów można załatwić więcej, jak kupimy pokój przez np booking com to musimy do nich dzwonić, oni kontaktują się z hotelem. Wiele razy mam telefon od booking com ze zmianą rezerwacji pokoju ( opcja 1) i technicznie nie powinienem ruszać tej rezerwacji, to i tak zmieniam date jak mam pokoje ale jeśli cena na nowy dzień jest większa to gość dopłaca a jeśli mniejsza to gość nie dostaje zwrotu, umożliwiam jedynie zmianę rezerwacji tak żeby ktoś nie stracił całkowicie pieniędzy. Niestety inne hotele, szczególnie jak mają do czynienia z grupową rezerwacją nie są już tak miłe.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Najlepsze biuro podróży

67
Dla mnie najlepsza jest itaka. Jest to umotywawane tym, że zależy mi na cenie, a ceny mają bardzo dobre. Dodatkowo dużo kierunku, ciekawe promocje, no i co tu dużo mówić - ubezpiecznie, które też wydaje mi się atrakcyjne. Aha no i jest to polska firma co dla mnie ważne.

Re: Najlepsze biuro podróży

68
W sezonie Wakacje 2020 zdecydowanie najlepsze ceny miało TUI. To był wręcz dumping. 800 zł za tydzień all inclusive w Bułgarii. Osobiście leciałem w sierpniu do Tunezji za 1200 zł (wszystko w cenie).

Przypuszczam, że dopłacali do tego, żeby zdobyć klientów w czasie pandemii.

Re: Najlepsze biuro podróży

69
lucekbucek pisze: 30 lis 2020 14:37 Dla mnie najlepsza jest itaka. Jest to umotywawane tym, że zależy mi na cenie, a ceny mają bardzo dobre. Dodatkowo dużo kierunku, ciekawe promocje, no i co tu dużo mówić - ubezpiecznie, które też wydaje mi się atrakcyjne. Aha no i jest to polska firma co dla mnie ważne.

@lucekbucek jesli masz male oczekiwania dotyczace serwisu i standardu, bo tylko cena jest wazna i nie bedziesz pozniej plakal i tracil nerwow na pisanie zazalen to Itaka jak najbardziej OK.
A czemu musi byc z biurem, nie potrafisz sam ogarnac?
Pozdr.
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!

Re: Najlepsze biuro podróży

70
Jak to dalej będzie z turystyką to tak naprawdę nikt nie wie. Natomiast z tego co widzę to np. moje biuro, z którego korzystam - obecnie się przestawiło mocniej na wyjazdy po kraju. Ja jeździłem z nimi na terenie Europy, ale tutaj możliwości się zamknęły więc pojawiły się wyjazdy po Polsce, pytanie na ile im się to sprawdzi.

Wróć do „Polskie biura podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości