Nieprzeczytane posty

Co zwiedzać na Cyprze? Poradnik

1
Na bazie moich dwóch wyjazdów z 2020 i 2021 roku przygotowałem taki krótki subiektywny poradnik, które miejsca na Cyprze są moim zdaniem warte uwagi.

Co warto podkreślić?
Nie byłem w Pafos, tylko w Larnace i okolicach.
Jeden wyjazd był w sezonie (czerwiec), drugi poza sezonem (w styczniu), dzięki czemu mam w miarę pełny obraz.

Sama Larnaka jest niewielkim miastem, które można spokojnie obejść w 2 dni, a resztę czasu poświęcić na plażowanie (jeśli ktoś lubi).
Największe muzeum to Muzeum Archeologiczne - obecnie otwarte, jak ja byłem to pech chciał, że było zamknięte z powodu remontu.
Mniejsze obiekty do zwiedzania takie jak zamek w Larnace (zwany fortem) albo Muzeum Pieridesa to atrakcje dosłownie na chwilę.
Ciekawym doświadczeniem na pół dnia może być przejażdżka autobusem typu Sighseeing (nazywa się love bus).

Dla dzieci najciekawsza będzie wycieczka autobusem do parku wielbłądów (Camel Park Mazotos)

Jeśli ktoś interesuje się choć trochę starożytnością najlepszym pomysłem będzie przejazd do Salaminy (Salamis) gdzie można znaleźć udostępnione do zwiedzania ruiny miasta z bardzo ładnym, dobrze zachowanym amfiteatrem.

Nie polecam natomiast wizyty w stolicy - Nikozja jest mało atrakcyjnym miastem, gdzie ładnych miejsc jest jak na lekarstwo.

Całość do przeczytania na blogu Kierunek Zwiedzania:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Cypr”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron