Nieprzeczytane posty

Cinque Terre

1
Postanowiłam założyć osobny wątek dla Cinque Terre, ponieważ te pięć wiosek które tworzą Cinque Terre jest miejscem które trzeba zobaczyć będąc we Włoszech. Jak już wspominałam w jednym z wątków o Toskanii, Cinque Terre składa sie z 5 malutkich wiosek zawieszonych na skałach: Monterosso al Mare, Corniglia, Vernazza, Manarola i Romaggiore. Najlepszym środkiem transportu jest pociąg, który kursuje często pomiędzy wszystkimi wioskami. Samochód nie jest polecany ze względu na problem ze znalezieniem miejsca parkingowego, a jeśli ktoś ma wynajęte auto to można dojechać do sporego parkingu w La Spenzia (jadąc od południa) lub Levanto (od północy) i tam pozostawić auto na czas pobytu. Parking w La Spezia ( La Spezia Centrale), znajduje się tuz przy stacji kolejowej i kosztuje 14 euro za dzień. Przemieszczanie się pociągiem jest naprawdę wygodne, bo podróż np. z Riomaggiore do Manarola to tylko 2 minuty, a Riomaggiore do Monterosso (ostatniej wioski na północy) to około 15-20 minut.

Jest tam też wiele pieszych tras z pięknymi punktami widokowymi, ale dobrze jest wcześniej sprawdzić czy wszystkie trasy są otwarte, bo czasami zdarza się że jakąś zamykają. Tu można sprawdzić które trasy są aktualnie otwarte a które nieczynne http://www.parconazionale5terre.it/sent ... d_lingue=2

Wiem, że w tej chwili zamknięta jest słynna trasa miłości Via dell'Amore, pomiędzy Manarolą i Riomaggiore.

Polecam także przepłynąć się łodzią, ktore są również dobrym środkiem transportu pomiędzy wioskami, ale kursują one tylko w okresie letnim (chyba też wiosną, ale nie jestem pewna).

Można nabyć tam kartę Cinque Terre. Jednodniowa kosztuje 6 euro od osoby, dwudniowa- € 9.70. W cenę wliczone jest wejście na wszystkie ścieżki spacerowe, nielimitowane przejazdy pociągiem i kilka innych rzeczy. Szczegóły tutaj http://www.parconazionale5terre.it/cosa ... d_lingue=2

Re: Cinque Terre

2
Polecam te miasteczka! Byliśmy tam dwa lata temu i wręcz zachwycaliśmy się codziennie widokami. Na prawde bardzo malownicze miejsce, do tego mieliśmy camping nad samym morzem i codziennie jedliśmy śniadanie z takimi widokami!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Toskania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

cron