Nieprzeczytane posty

Renesansowa Florencja - wspomnienia z jesiennych odwiedzin

1
Zwiedzanie Włoch musi na pewno zawierać w programie Florencję, która jest cudowna. Ludzie są tu bardzo elegancko ubrani, a na wystawach sklepowych można dostrzec manekiny prezentujące kreacje najsłynniejszych projektantów. Kawiarnie są niespotykane, ponieważ przypominają muzea, żyrandole są bogato zdobione oraz pozłacane. Spacerując ulicami Florencji można odnieść uczucie, że odrodzenie sztuki, nauki i mody trwa tu nadal.

Mieszkałem w hotelu położonym na Via Tornabuoni, skąd wszędzie było bardzo blisko. Zwiedzanie Florencji rozpocząłem od Piazza Repubblica, potem spacerowałem głównymi ulicami handlowymi Florencji, gdzie swoje butiki mają najważniejsi projektanci mody z całego świata. Pierwszy raz w życiu korzystałem z systemu tourguide zwiedzanie-ze-słuchawkami . W słuchawkach słychać głos przewodniczki. Jest to wspaniałe rozwiązanie dla turystów. Oprócz komfortowego zwiedzania, urządzenie pomaga odnaleźć osoby, które błądzą i odłączają się od grupy. Można spokojnie zatrzymać się przy obiektach, które nas najbardziej interesują, nie tracąc jednocześnie kontaktu z pilotem.

W okolicach południa widziałem katedrę Santa Maria del Fiore oraz podziwiałem Ratusz i wspaniałe rzeźby Michała Anioła na Piazza della Signoria. Zwiedzanie zakończyłem na Ponte Vechcio – Moście Złotników, który jest jedynym mostem, który przetrwał we Florencji od średniowiecza.

Florencję nie można pominąć. Jest to drugie najbardziej popularne miasto, na mapie zwiedzania Włoch. Budynki, muzea oraz klimat miasta są niepowtarzalne i świadczą o ogromnej potędze kulturalnej i ekonomicznej stolicy Toskanii.

Korzystając z oferty biur podróży polecam wybrać jedną z dwóch najbardziej atrakcyjnych form zwiedzania:
- Wypoczynek i zwiedzanie
-Wycieczki objazdowe
Załączniki
Santa Maria del Fiore.jpeg
Santa Maria del Fiore.jpeg (86.83 KiB) Przejrzano 4198 razy
Dawid i Goliat.jpeg
Dawid i Goliat.jpeg (92.77 KiB) Przejrzano 4198 razy
Most Złotników - Ponte Vechcio.jpeg
Most Złotników - Ponte Vechcio.jpeg (74.27 KiB) Przejrzano 4198 razy

Re: Renesansowa Florencja - wspomnienia z jesiennych odwiedz

2
Właśnie ogłądam zdjęcia z Włoch na forum i wszystkie są piękne!
Florencja robi niesamowite wrażenie! Dzięki za post i fotki - ogłądając takie obrazki coraz bardziej mam dość zimy, szarości i mrozu za oknem ;/
Twój post i inne włoskie wątki utwierdzają mnie w przekonaniu, że Włochy to jedeno z najciekawszych miejsc do zwiedzania.
Mam nadzieję, że wkrótce tam pojadę :)
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Toskania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości