Nieprzeczytane posty

Alhambra

1
Jeśli ktoś wybiera się do Hiszpanii, koniecznie niech pojedzie do Grenady. Leży w południowej Hiszpanii, między górami a morzem. Została założona przez Arabów. Najpiękniejszym jej zabytkiem jest Alhambra, będąca zespołem pałacowym z XIV wieku. To prawdziwe arcydzieło zdobione misternymi dekoracjami, ornamentami i malowidłami. Alhambrę otaczają przepiękne ogrody mauretańskie, których nie da się zapomnieć. Katedra także powala na kolana. Jest podobno takie powiedzenie, że: 'kto nie widział Grenady niczego nie widział' i jest w tym sporo prawdy. Zachęcam serdecznie, nigdy nie zapomnę tych orientalnych mauretańskich budowli i ogrodów, to trzeba zobaczyć. :) :) :) :) :)

Re: Alhambra

3
Po wycieczce w pięknej Barcelonie

http://spiking.homeip.net/Joomla/index. ... elona.html

myślę o kolejnych ciekawych miejscach w Hiszpani ,a ponieważ miejsce o którym piszesz jest położone niedaleko od morza, nie omieszkam zwiedzić także i tego miejsca.
_________________
Magia podróży
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Alhambra

5
Mi również podobała się Grenada tylko strasznie drogie wejście do ogrodów. Jednak jeżeli ktoś odwiedza południe Hiszpanii to polecam małe górskie miasteczko o nazwie Ronda-przepiękne widoki i 100-metrowy kanion, który robi wrażenie. Jest to jedno z moich ulubionych miejsc na świecie. Polecam!


Pozdrawiam

Re: Alhambra

6
Co do Alhambry, to nawet na mnie - a jestem sceptykiem jeśli chodzi o "wielkie zabytki" zrobiła spore wrażenie. Zwiedzaliśmy ją w drodze do domu, w związku z czym portfele były już raczej puste. Wydając faktycznie dość sporo na bilet wstępu, ryzykowaliśmy brak funduszy na jedzenie w dalszej drodze do domu. Mimo wszystko opłacało się, choć do domów wróciliśmy faktycznie wygłodniali ;)
byle dalej...

Re: Alhambra

7
najlepiej wybrać się na wiosnę kiedy kwitną ogrody wokół Alhambry, ja niestety byłem w lato ale architektura wnętrz wypasiona. Kombinowali tak aby w skończonym pomieszczeniu była nieskończona ilość elementów, która odzwierciedli wielkość Boga i wyszło im to.

Re: Alhambra

8
Muszę też wrzucić swoje trzy grosiki w temacie, bo Hiszpanią jestem od dawna zauroczony, a ogrody Alhambry to moim zdaniem obowiązkowy punkt na mapie zwiedzania. Oszałamiają wspaniałością i przepychem. Zdecydowanie polecam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grenada”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości