Nieprzeczytane posty

Samochodem do Dubaju !!!

1
Witam wszystkich.
Może najpierw się przedstawię, Bartek lat 21:)

Jestem ze swoją kobietą od 4 lat , kiedyś obiecaliśmy sobie że pojedziemy do Dubaju.
W tym roku najprawdopodobniej nadejdzie ten czas, akurat tak się składa że to są pierwsze wspólne wakacje , 4 rocznica itp. Po prostu chciałbym że było to coś wyjątkowego, żebyśmy pamiętali to na zawsze, co by się nie stało kiedyś.
Ale przejdę do rzeczy , wiadomo można lecieć standardowo samolotem z biura podróży , na pewno było by fajnie , ale jednak coś w środku mówi mi że chciałbym już przeżyć jakąś podróż życia, taką wyprawę... Żeby na prawdę czuć że było to coś wyjątkowego.
Postanowiłem że chce jechać samochodem, wszyscy twierdzą że to głupie, wariat itp.
Tylko jest kilka problemów , nie wiem kompletnie jak za to się zabrać.
Chciałbym jechać nie tylko z dziewczyna , ale i ze znajomymi , wiadomo koszta paliwa i noclegu pójdą w dół , niestety wszyscy wystraszenie że przez Syrię trzeba jechać i jak można się domyśleć to obawiają się że nas zabiją, porwą itp..

Ale czy serio aż tak źle jest ?

Bardzo bym chciał znaleźć jakąś osobę co była samochodem w Emiratach, lub jakimś pobliskim kraju.

Bardzo chętnie wysłucham waszych opinii na ten temat :)

Dziękuje bardzo za pomoc !

Re: Samochodem do Dubaju !!!

2
baltazardubaj pisze:Witam wszystkich.
Może najpierw się przedstawię, Bartek lat 21:)

Jestem ze swoją kobietą od 4 lat , kiedyś obiecaliśmy sobie że pojedziemy do Dubaju.
W tym roku najprawdopodobniej nadejdzie ten czas, akurat tak się składa że to są pierwsze wspólne wakacje , 4 rocznica itp. Po prostu chciałbym że było to coś wyjątkowego, żebyśmy pamiętali to na zawsze, co by się nie stało kiedyś.
Ale przejdę do rzeczy , wiadomo można lecieć standardowo samolotem z biura podróży , na pewno było by fajnie , ale jednak coś w środku mówi mi że chciałbym już przeżyć jakąś podróż życia, taką wyprawę...
Żeby na prawdę czuć ,że było to coś wyjątkowego.
Postanowiłem że chce jechać samochodem, wszyscy twierdzą że to głupie, wariat itp.
Tylko jest kilka problemów , nie wiem kompletnie jak za to się zabrać.
Chciałbym jechać nie tylko z dziewczyna , ale i ze znajomymi , wiadomo koszta paliwa i noclegu pójdą w dół , niestety wszyscy wystraszenie że przez Syrię trzeba jechać i jak można się domyśleć to obawiają się że nas zabiją, porwą itp..

Ale czy serio aż tak źle jest ?

Trasę to sobie ogarnę nawigacją, czy nawet mapami. To nie będzie chyba problem, noclegi po drodze znajdę na booking.com...

Ale reszta , nic nie wiem, trzeba jakieś wizy za przejazd przez który z krajów po drodze ?
Proszę pomóżcie Mi :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Bardzo bym chciał znaleźć jakąś osobę co była samochodem w Emiratach, lub jakimś pobliskim kraju.

Bardzo chętnie wysłucham waszych opinii na ten temat :)

Dziękuje bardzo za pomoc !

Re: Samochodem do Dubaju !!!

3
Ta trasa nigdy nie była łatwa i mało kto ją samochodem pokonał. Prawie każdy kraj po drodze to skomplikowane procedury wizowe i celne. Obecnie przejazd przez Syrię / Arabię Saudyjską jest chyba zupełnie niemożliwy, a na pewno byłby bardzo ryzykowny.
Jeśli poważnie chcecie tam jechać samochodem, to rozważcie przejazd przez Turcję i Iran a następnie promem (albo jakąś inną łodzią :) ) do Dubaju.

Re: Samochodem do Dubaju !!!

5
AldoRaine pisze:Weź pod uwagę, ze po Dubaju jeżdżą właściwie tylko i wyłącznie luksusowe auta. Trochę śmiesznie byłoby jechać czymś, co kosztuje parę, czy paręnaście tysięcy.
mam nadzieję, że to sarkazm, tak?

trasa jak najbardziej do przejechania, jest trochę skomplikowana ale jak się za to zabierzesz odpowiednio to powinno obejść się bez problemów.
osobiście nie jechałem, jednak wiem, że niektórzy "dealerzy" aut wracają z Dubaju do Polski na kołach, oszczędzając przy tym opłaty za kontener itd.

Re: Samochodem do Dubaju !!!

6
Witaj,

Jest kilka tras, którymi możesz pojechać ale to będzie bardzo droga impreza i niezbyt komfortowa. Powinieneś mieć na uwadze to że twoja druga połówka spędzi masę czasu w samochodzie i czy jest to tego warte, w końcu ma to być przyjemność. Możesz przecież wymyślić coś wyjątkowego na miejscu w zamian, ja na pewno tak bym zrobił. Ja robię nawet tak że jadę autobusem pomiędzy krajami z wypożyczam auto na miejscu. Taniej i wygodniej.

Przyjmijmy jednak że jesteś szalony i że na pewno będziesz chciał pojechać. To co powinieneś zrobić najpierw to wyznaczyć trasę a następnie kraj po kraju analizować to co musisz wiedzieć czyli: bezpieczeństwo opłaty, paliwo, lokalne przepisy itd.

Zerkając na mapę odradzam podróż przez Iran nie tylko z uwagi na lokalne zamieszki ale także szereg przepisów w tym także dla turystów.

Możesz pojechać przez Grecję, ferry do Hajfe, następnie do Jordanii itd. Wiem że są firmy, które mogą ci przewieźć auto ale będzie drogo i długo ( ok 3 dni). Alternatywnie przez Cypr lokalnymi ferry ( ok 15 godzin ) drogo.

Wracając możesz dotrzeć do Iranu i przedostać się przez granice lądowe do Turcji. Sztuką jest dotarcie do Iranu. Możesz albo przejechać przez Irak i okrążyć Basrę do granicy lądowej z Iranem w pobliżu Khorramshur. Tego naprawdę nie nie polecam

Podsumowując za dużo zachodu warto skupić się na atrakcjach na miejscu, a jest co zwiedzać.

Daj znać co postanowiłeś
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Samochodem do Dubaju !!!

7
Witam. Miło przeczytać, że jest więcej równie szalonych osób chętnych na taką podróż :) Mieszkam w Anglii i mój pakistański kolega coś podobnego wymyślił: podróż drogą lądową do Pakistanu pojazdem i pozostawienie go tam, więc mnie przy okazji w drodze powrotnej chodzi po głowie Dubai, jako , że ceny używanych pojazdów zdają się być tam korzystne i jak ktoś wyżej wspomniał , niektórzy unikają transportu drogą morską. Myślę, że w grupie raźniej, więc można by pojechać jako konwój. Ktoś jeszcze zainteresowany ?

Re: Samochodem do Dubaju !!!

8
Więcej informacji o Dubaju

zjednoczone-emiraty-porady-przydatne-in ... -t206.html

zjednoczone-emiraty-arabskie.html

film-o-emiratach-t3230.html

przewodnik-w-dubaju-t8641.html

Polecamy sekcje zapytaj eksperta
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zjednoczone Emiraty Arabskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości

cron