Nieprzeczytane posty

Hiroszima

1
W Centrum można obejrzeć szkielet budynku, który jako jedyny ocalał w wybuchu.Otaczający go Park Pokoju naszpikowany jest pomnikami, tablicami pamiątkowymi i informacjami przypominającymi o tragedii.Na uwage zasluguje - Miyajima,jest to kompleks świątynny znajdujący się na obrzeżach miasta, w otoczeniu oceanu i wzgórz. Znakiem rozpoznawczym Miyajimy jest czerwona brama Tori stojąca w wodzie, prowadząca do świątyni od strony wody. Na okoliczne wzgórza prowadzi trasa kolejki liniowej,jednak warto zejść na dół na piechotę gdyz ze szczytu prowadzi szereg szlaków, wszystkie mijają po drodze świątynie i punkty widokowe.

Re: Hiroszima

2
Piękna historia wspaniałego miejsca, zniszczonego przez głupotę ludzką. Nie wiem jak można było do tego doprowadzić. Może ludziom wydać się to głupie ale od jakichś pięciu lat co roku zapalam świeczkę w tym dniu by upamiętnić osoby, któe tam zginęły.

Re: Hiroszima

3
Sama Hiroshima to obecnie bardzo nowoczesne miasto. Nie wiem czy promieniowania już tam nie ma, bo trochę dziwnie się tam czułem (było tam tego dnia bardzo gorąco i duszno). W Hiroszimie jest też bardzo ładny ogród w stylu japońskim (chyba był koło jakiejś szkoły czy uczelni o ile dobrze pamiętam). Z dworca kolejowego do tego budynku i Parku pokoju można dojść spokojnie pieszo (ale raczej trzeba będzie się zapytać o drogę). Oczywiście kursują też taksówki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hiroshima”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron