Nieprzeczytane posty

Czechy

1
Myślę, że i Czechy warte są tego, żeby miały własny wątek,a nie były ze wszystkimi krajami. Ten topic zaczynam, bo mam konkretne pytanie: Jak to jest z tą legalizacją marihuany w Czechach ? Bo z tego co słyszałem, wprowadzili ustawę, która miała na celu zapobiec przepełnianiu się i tak przeludnionym więzieniem. Sprzedaż jest z tego co wiem nadal zakazana, ale można posiadać"na własny użytek" - jak rozumiem o caffe shop'ah możemy u sąsiadów zapomnieć ?
byle dalej...

Re: Czechy

2
Od nowego roku nikt, przy kim policja na terenie Republiki Czeskiej znajdzie narkotyki, nie zostanie ukarany. A to za sprawą zliberalizowanej ustawy, według której w Czechach wolno posiadać substancje psychoaktywne, a nawet uprawiać rośliny służące do ich wytwarzania. Oczywiście rodzaj i ilość dozwolonych narkotyków są w ustawie dokładnie określone, jednak według polskiego prawa są to już ilości dilerskie – podpadające pod zarzut handlu i karę więzienia.

I tak w Republice Czeskiej wolno mieć: 1 g kokainy, 2 g amfetaminy, 1,5 g heroiny, 4 tabletki ekstazy, 5 tabletek LSD i aż 15 g marihuany. Można także legalnie uprawiać 5 krzaków konopi indyjskich, 40 grzybków halucynogennych zwanych psylocybesami i odmiany kaktusów zawierających meskalinę.

źródło polityka pl :)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Czechy

3
Cóż... a już powoli planowałem wyjazd w celach konsumpcyjnych do Pragi :) Cóż taka liberalizacja trochę sztuczna mimo wszystko. Nie obejmuje tego co moim zdaniem w ustawie depenalizacyjnej najważniejsze - jakości. Czytałem wiele badań o tym, że palenie marihuany jest znacznie mniej szkodliwe niż papierosy czy alkohol - jednak w naszej kulturze obrosło to wieloma mitami. Chcąc spróbować, czy po prostu zapalić jointa ludzie zmuszeni są do zakupów od ulicznych dilerów, mając uzasadnione obawy co do jakości tego co kupują. (znane są przypadki dodawania do gandzi metaamfetaminy - bardzo niebezpiecznego i silnia uzależniającego narkotyku). Legalizując marihuanę, powinno się moim zdaniem, wyciągać ją spod szarej strefy. Nałożyć akcyzę i czerpać zyski dla państwa dając ludziom pewne i bezpieczne źródło zakupu.
No ale to może kiedy indziej. Puki co do Pragi będę jeździł nadal do mojego ulubionego "u fleku" :)
byle dalej...

Re: Czechy

4
Czesi nie wydaja sie miec z tym problemu. Sa narodem silnie olewajacym patos i oburzenie, które są rytualnie odprawiane w innych krajach zwiazanych silniej z religiami i prawicowymi rządami. Stąd niezwykła lekkość obyczajów, łatwość zdrady, legal. A hodowli można mieć 4 krzaki. Niczym nie wolno handlować. Piwo możesz pić gdzie chcesz, ale jak zaśmiecisz to na pewno ci tego policjanty nie wybaczą (również rzucenie kiepem!) Za to są "pokutki"

Re: Czechy

5
Uwielbiam Czechów za ich mentalność :) Kiedy mam okazję, to się tam wybieram.
Do tej pory jeździłam głównie samochodem, ale że mieszkam na północy Polski to jest to strasznie męczące. No i zaczęłam się zastanawiać nad samolotem. Koszt to ok. 500 zł Niby sporo, ale z drugiej strony mogłabym wybrać się do Pragi nawet na weekend, a samochodem nie zdążyłabym w tym czasie nawet dojechać na miejsce ;)

Re: Czechy

6
(Uwielbiam Czechów za ich mentalność :) Kiedy mam okazję, to się tam wybieram.)

Dziekuje ze opinie o Czechach a o naszej mentalnośći. Mamy zamiast mózgu z piwa kostku. :) :) Ja polubilem Polske,mam duźo znajomych u was w kraju. :)

Re: Czechy

7
Niby język polski nie jest tak bardzo podobny do czeskiego, ale ja będąc w Czechach swobodnie mogłem porozumieć się mówiać po polsku. Ktoś jeszcze odniósł takie wrażenie? :D

Re: Czechy

8
Czechy warto zwiedzić choćby ze względu na niedaleką odległość od Polski. Warto wybrać się tam na weekend. Ceny są przystępne,dzięki temu będziecie wypoczywać w bezpiecznych i komfortowych warunkach.

Re: Czechy

9
Kiedyś zastanawiałam się nad objazdówką po Czechach. Tzn. wybrać się na 2 tygodnie z plecakiem i objechać kraj dookoła, poznać miasta i regiony mniej znane, spróbować regionalnej kuchni, dowiedzieć się trochę o tradycji (chyba po polsku lub angielsku, bo czeski choć piękny, ale nie dla mnie do nauczenia). Czy ktoś z Was zrobił taką wycieczkę i może opowiedzieć co warto zobaczyć, gdzie pojechać?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Czechy ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości