Nieprzeczytane posty

Re: Porady podróżnika

92
Wynajem samochodu to dobra spawa, ale tak jak piszesz- uwzględniając wycieczkę za granicę, kiedy to mamy zwyczajnie komfort i możemy wszystko dokładnie zwiedzić W Polsce jest to kompletnie nieopłacalne. Co do poszanowania tradycji, faktycznie będąc w obym kraju warto wcześniej dowiedzieć się nieco więcej o tamtejszej kulturze, ab nikogo nie urazić.

Re: Porady podróżnika

94
Kolejny temat, który trzeba połączyć

jak-oszukuja-firmy-wynajmujace-samochod ... 10757.html
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Porady podróżnika

97
Dla wszystkich, którzy szukają porady - jeżeli chcecie mieć udaną wycieczkę, urlop to zawsze, zawsze sprawdzajcie pogodę i biuro turystyczne z którym jedziecie. Mi udało się zorganizować szybkie, sprawne zwiedzanie Paryża, ale tylko dzięki dobrej organizacji czasu. Pierwszy raz korzystałam z pomocy zewnętrznej w formie planowania wyjazdu przez firmę i nie zawiodłam się.

Re: Porady podróżnika

99
Witam, mam parę pytań, na które liczę poznać odpowiedź właśnie tutaj.

Od lat interesuje się podróżami itp, lecz żeby samemu zacząć się w to bawić, czekałem na ukończenie 18 roku życia. Ten wiek kończę w tym roku, ale niestety dopiero w listopadzie, a już w te wakacje chciałem gdzieś się wybrać. Dodam, że prawdopodobnie pojedzie ze mną kumpel w tym samym wieku, ale on pełnoletność ukończy w grudniu :P .
Z tego powodu chce zadać parę pytań właśnie tutaj, gdyż szukałem odpowiedzi w internecie, ale w sumie nigdzie nie znalazłem do końca jednolitej odpowiedzi, a sądzę, że to najlepsze miejsce gdzie dowiem się co i jak.

1. Czy przed ukończeniem pełnoletności mogę pojechać bez rodzica/opiekuna sam za granice? Oczywiście za jego zgodą.
Jednym z moich głównych i pierwszych celów jest Norwegia czy Malta, ale akurat na ten moment myślałem o wyjeździe choćby gdzieś bliżej np. Słowacja.

2. Nawet jeśli jest opcja żeby wybrać się samemu za granice naszego kraju to czy nie będzie problemu z wynajęciem jakiegokolwiek noclegu?
Takie samo pytanie mam (choć myślę, że tu problemu nie będzie), ale już zostając w Polsce, czy będzie problem wynająć nocleg np. nad morzem?

3. Znów biorąc pod uwagę opcje z możliwością wyjazdu poza granice, wystarczy mi tylko paszport czy lepiej posiadać również dowód osobisty dla nieletnich?

Pewnie gdybym urodził się w takim kwietniu, to teraz miałbym już zakupione bilety na lot do Norwegii, no ale ta wyprawa będzie musiała poczekać, bo z tego co się orientuje Norwegia nie należy do unii europejskiej i wyjazd bez osoby dorosłej jest chyba niemożliwy (jeśli się mylę, wyprowadźcie mnie z błędu).

Jeśli napisałem to w złym temacie to usunę i przeniosę swoją wypowiedź tam gdzie trzeba.

Z góry dziękuje za pomoc.

Re: Porady podróżnika

100
OneTrueAdi i co, udało Ci się gdzieś w końcu wybrać w te wakacje? Powiedz, jak się to wszystko potoczyło, może Twoja odpowiedź przyda się innym niepełnoletnim podróżującym : )

Ja zabieram się obecnie za planowanie wycieczki po Polsce rowerem w przyszłym roku. Mam już wybranych kilka miejsc, do których z pewnością muszę się udać : ) Zastanawia mnie jednak kwestia sakw rowerowych, naczytałem się o sakwach jednostronnych i dwustronnych i bardziej skłaniam się ku tej drugiej wersji, ale niestety nie mam wielkiego doświadczenia. Ktoś z Was może korzysta z sakw na co dzień albo przy dłuższych wycieczkach? Jeśli temat tutaj nie pasuje, proszę go gdzieś przenieść, ale mam nadzieję, że znajdę tutaj odpowiedź. Pozdrawiam.

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości