Nieprzeczytane posty

Re: Porady podróżnika

81
Dla mnei podróże to nie tylko fajnie spedzony czas ale warto zeby sie cos naucyzc, czegos dowiedziec. dlatego staram sie spedzac sporo czasu z miejscowymi albo po prostu korzytsac z usług przewodnika. I to nie tylko za granica, ale i w polsce. świetny przykład z mojego ostatniego pobytyu w Krakowie- byłam w tym miesice juz kilka razy, a ostatnio ze znajomymi podczas wizyty skorzystalismy z usług pani Ewy ibyłam w szoku ile nowych miesjc odkryłam i ile ciekawych rzeczy sie dowiedziałam. Podróże powinny edukować :)

Re: Porady podróżnika

82
Dla nas w podróży ważne jest nie tylko zobaczenie nowych i ciekawych miejsc, ale przede wszystkim kontakt z lokalną społecznością i skosztowania tradycyjnych dań regionu. Może w Europie nie ma dużej różnicy kulturowej między krajami, ale na innych kontynentach jest to bardziej widoczne. Jeśli chodzi o tradycje kulinarne i gościnność zawsze miło będziemy wspominać Gruzję, a w przypadku kultury i zwyczajów - wycieczkę do Peru i Boliwii - tam panuje magia kolorów, zupełnie inny świat ;)

Re: Porady podróżnika

84
Ostatnio mam z głowy szukanie miejsca parkingowego obok lotniska. Korzystam z wygodnej opcji, zawsze n czas i według planu jazdy dobranego do lotów z Warszawy (Modlin, Chopin, także Centrum) przejazdu busem. Ostatnio z Łodzi www.modlinbus.pl/strony/page/dojazd-z-lodzi-na-lotnisko-okecie-chopina - szybko,tanio i w miłej atmosferze.

Re: Porady podróżnika

86
Czy może ktoś podpowiedzieć coś o pożyczkach na wakacje? Chciałbym wybrać się w końcu gdzieś na dłuższy urlop i nie planuję na to wydawać jakichś ogromnych pieniędzy, ale jednak większe niż moje oszczędności. Ale raz się żyje ;) Tylko chodzi mi o to, czy np. informacja kredytowa na mój temat ma jakieś znaczenie? Bo nigdy nie brałem pożyczki ani nie kupowałem niczego na raty, więc informacja na mój temat jak sądzę nie istnieje. Czy mam więc szanse na pożyczkę w wysokości kilku tys. zł?

Re: Porady podróżnika

87
Poruszony został bardzo ważny temat,mianowicie aby podczas podróży zwrócić uwagę na miejscową kulturę i tradycje,zwyczaje jakie panują w danym regionie,to bardzo ważna kwestia. Z kolei co do pożyczek na wakacje to jestem ich przeciwnikiem,uważam że spokojnie można się bez tego obejść i nie pożyczać,tylko samodzielnie doskładać do budżetu.
www.sywor.pl - domki Zakopane, zapraszamy.

Re: Porady podróżnika

88
Sywor_pl pisze:Poruszony został bardzo ważny temat,mianowicie aby podczas podróży zwrócić uwagę na miejscową kulturę i tradycje,zwyczaje jakie panują w danym regionie,to bardzo ważna kwestia. Z kolei co do pożyczek na wakacje to jestem ich przeciwnikiem,uważam że spokojnie można się bez tego obejść i nie pożyczać,tylko samodzielnie doskładać do budżetu.
pożyczki - nie, odłożyć i wypoczywać, a nie stresować się i zaprzątać sobie głowę tym tematem :)

Co do tradycji w danym miejscu, racja jest to to BARDZO ważne zwłaszcza a azjatyckich i afrykańskich krajach, na prawdę może to mieć różne w tym przykre konsekwencje.

Re: Porady podróżnika

89
Będąc w Azji można łatwo obradzić tamtejszą ludność pozornie niegroźnym zachowaniem. Dobrze to widać w programie Azja Express, gdzie uczestnicy zachowują się karygodnie i mają zupełny brak poszanowania dla innego człowieka. Zachowują się bardzo pretensjonalnie. Aż mi się coś dzieję, jak to widzę :)

Re: Porady podróżnika

90
A moja rada jest następująca: jeśli planujecie dłuższy wypad turystyczny za granicę (powyżej miesiąca), to warto wynająć samochód. Nie trzeba wówczas tłuc się w obcym kraju w ścisku w autobusach czy tramwajach. Ja korzystam zawsze z xxxxxxx. W miarę przystępna cena, dostępne różne modele, korzystałem już z ich samochodu cztery razy i sobie chwalę. Zawsze, jak miałem jakąś wątpliwość, to mogłem zadzwonić.

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

cron