Nieprzeczytane posty

Re: Porady podróżnika

71
Zgadza się, planowanie jest bardzo ważne. Można oczywiście jechać "na żywca", ale po powrocie może się okazać, że minęliśmy jakąś super ciekawą atrakcję, do której już nie wrócimy. No i kwestie prawne, społeczne, czy nawet kulinarne. Każdy kraj ma swoje tradycje, przyzwyczajenia, normy... Trzeba je respektować.
rejsy

Re: Porady podróżnika

72
Planowanie tak, ale czasami trzeba się zdać na to co znajdziemy na miejscu. Zgodzę się że trzeba trochę poczytać o lokalnych zwyczajach i relacjach panujących w danym miejscu, miejscach do których z racji bezpieczeństwa nie należy chodzić chociaż często bywa tak że dla jednych takie miejsca są niebezpieczne, a dla innych to wspaniała przygoda :)

Re: Porady podróżnika

73
Może taka moja natura, ale uwielbiam iść na żywioł i moje planowanie podróży ogranicza się do niezbędnego minimum. Może przez to, że lubię być zaskakiwany?:) chociaż fakt, ubezpieczenie - poważna sprawa i warto o nim pamiętać, to jak wezmę na przykład o jedną parę mniej skarpetek to się już nic nie stanie:)

Re: Porady podróżnika

78
To fakt,bez niezbędnych szczepień i badan lekarskich ani rusz i również jestem zdania ze to pierwsza rzecz od której powinniśmy zacząć. Poza tym co kraj to inne obyczaje,musimy być szczególnie ostrożni wyjeżdżając do krajów arabskich,muzułmańskich,gdzie zetkniemy się z zupełnie odmienną kulturą.

Re: Porady podróżnika

79
Moim zdaniem jedna jakaś dolegliwość i zmieniamy podejście. Nam się w tym roku samochód zespsuł na autostradzie, co prawda udało się dojechać do domu ale tyle stresu, że nastepnym razem bez ubezpieczenia asisstance nie wyjeżdżam z garażu

Re: Porady podróżnika

80
Akurat pakiet asisstance warto mieć,bo nawet jeżeli samochód zepsuje się w trasie,to mamy zapewnione holowanie do najbliższego warsztatu,czy w przypadku pakietu AC- samochód zastępczy. Nie zapominajmy również o apteczce w samochodzie,podczas podróży jest to niezbędny element.
www.sywor.pl - domki Zakopane, zapraszamy.

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości