Nieprzeczytane posty

Re: Porady podróżnika

32
O ile dzieci maja miejsca siedzące to przysluguje im normalny bagaż podręczny. Jezeli jednak maja poniżej 2 lat i siedzą "na kolanach u mamy" to o ile wiem nie przysługuje im bagaż. Może też coś zależy od lini którymi lecisz ale to już musisz sama sprawdzić...

Re: Porady podróżnika

33
MichalK pisze:również uważam, że w obecnych czasach, kiedy mamy powszechny dostęp do informacji (choćby przez internet - strony, fora, facebooki itp) niewielkim nakładem pracy można sobie samemu świetnie zaplanować wycieczkę/urlop. Szkoda kasy, zwłaszcza że większość biur podróży oferuje wycieczki strasznie oklepane, gdzie jest pełno turystów, hałasu i się nie wypocznie. A samemu można znaleźć naprawdę urokliwe miejsca. Poza tym, osobiście preferuję poczucie wolności i ograniczoną zależność od innych :)
Zgadzam się z Tobą. Nie wyobrażam sobie wybierać się w podróż w jakieś bajeczne miejsce... i mieć gdzieś z tyłu głowy poczucie, że właśnie czeka na mnie obiad w hotelu i wypadałoby wrócić (na przykład z plażowania pod palemką) bo jeśli nie wrócę, to część z pieniędzy jakie wydałam przepadną... :lol: Takie trochę śmieszne, typowo polskie myślenie, ale cóż :mrgreen: Poczucie wolności jest najważniejsze, podczas urlopu zwłaszcza. Poza tym bałabym się, że moje biuro podróży właśnie splajtuje.

Re: Porady podróżnika

34
Trochę z innej beczki, ale myślę, że może się przydać taka informacja ;) Jest fajna usługa w upc, która daje możliwość wykorzystywania darmowych minut na rozmowy stacjonarne przez komórkę. Można dzwonić z Polski i z zagranicy, więc jak się podróżuje, to dobra opcja, żeby nie popłynąć za bardzo z kasą za rozmowy telefoniczne ;) Ja sobie już zainstalowałem darmową aplikację w swoim smartfonie i na razie testuję w Polsce, ale w grudniu śmigam na narty za granicę i tam będę sprawdzał. Kumpel też ma tą usługę (tylko warunkiem jest posiadanie tel. w upc) i też bardzo chwali - on z kolei z Niemiec dzwonił i mówił, że wszystko git.

Re: Porady podróżnika

35
Dzięki Nuki za tę informację. Sam jestem klientem UPC i przy zagranicznych wyjazdach chętnie z tej usługi skorzystam. Zwłaszcza, że podczas pobytu za granicą dużo korzystam z telefonu co oczywiście skutkuje później odpowiednio wysokimi rachunkami.

Re: Porady podróżnika

36
Parę rad ode mnie:

UBEZPIECZENIE
Parę osób pytało o to czy warto i jakie? Warto - szczególnie jak się gdzieś na dłużej jedzie, daje komfort i poczucie bezpieczeństwa. Firmy są różne i w ich ofertach się nie orientuję, ale jeżeli ktoś ma szczęście być jeszcze przed 30 to polecam ubezpieczenia zbiorowe. Sam korzystam z Euro26 (ISIC pewnie działa podobnie). Najtańsze, bo za ok 130zł jest ubezpieczenie na CAŁY rok i w tym są uwzględnione sporty ekstremalne. To baaaaaardzo tania opcja.

KULTURA
Jak gdzieś jedziemy to przede wszystkim dostosujmy się do panującej w danym miejscu kultury. Nie obnośmy się ze swoją polskością, bądź europejskością. Jak ktoś będzie ciekaw to oczywiście wręcz należy pokazać i być dobrym ambasadorem naszego kraju :). W momencie jak miejscowi zobaczą, że szanuje się ich kulturę, a nie tylko przyjeżdża bezmyślnie cykać zdjęcia i kupować pamiątki, to otwierają serca i dzielą się wszystkim :)

PAKOWANIE
Bardzo lubię sposób w jaki Cejrowski to opisał. Posegreguj wszystko na grupy. Oddzielnie spodnie, koszulki, majtki, bluzy itp. Po czym weź z każdej grupy po 1 rzeczy. Poza skarpetami i majtkami, których warto wziąć po 2 :)

Osobiście do takiego stopnia zaawansowanie jeszcze nie doszedłem, ale wziąłem to do siebie i brałem po max 2 sztuki wszystkiego (poza bielizną - po 5). W kraje tropikalne śmiało wystarczy: 2 koszule z długimi rękawami, 1 T-shirt, 1 krótkie spodenki, 1 długie spodnie, polar, kurtka, sandały i treki (opcjonalnie). Nie ma co przesadzać, bo się nie udźwignie wszystkiego.
Poza tym jeżeli jedziemy do miejsca tańszego od Polski, to robimy dokładnie to samo co można zrobić w Polsce gdy np zniszczą nam się spodnie - kupimy nowe, tańsze i w dodatku świetna pamiątka z wakacji :)

Re: Porady podróżnika

37
Wiadomo że często zmęczenie hałasami miasta szukamy odskoczni i cichego ciekawego miejsca. Sporo takich nie drogich ofert znalazłem w firmie z której korzystam od dawna. Co ciekawsze, oferty tego tupu mimo że bardzo ciekawe są tu tańsze do nawet 50%. Również wielki plus dla firmy że ma w swej ofercie wczasy rodzinne tez w tych cenach. Widać że pod tym względem należymy już do wielkiej światowej rodziny.

Re: Porady podróżnika

38
Jeśli jedziemy z dziećmi - nie działać "jakoś to będzie", gdzie dorosły poradzi sobie tak czy inaczej, tam z dzieckiem będzie po stokroć trudniej (oczywiście wiele zależy od wieku dziecka) - trzeba po prostu być przygotowanym w podstawowych kwestiach, gdzie, za ile - w dobie Internetu wszystkiego można się dowiedzieć ze stosownym wyprzedzeniem

Re: Porady podróżnika

39
Przy wyjazdach samochodem poza Unię nie zapomnijcie zielonej karty! Przy przekraczaniu granicy z Serbią albo z Bośnią sprawdzają to skrupulatnie. Pograniczników obchodzi tylko paszport i zielona karta. Kolega zapomniał i za wpuszczenie do Serbii bez papierka zażądali 50 Euro, utargował na 20. Przy wjeździe do Czarnogóry zapłacił 25 Euro za kartę tylko na Czarnogórę.

Re: Porady podróżnika

40
Nieodłącznym atrybutem podróżnika jest ignorowany przez większość jako mało ważny, przedmiot wszechstronnego zastosowania SAPERKA. Zdziwili byście się jak przydatna potrafi być w różnych sytuacjach i do ilu zastosowań można ją użyć.
Jest przydatna na kempingu, na plaży, w podróży. Nawet jak lecicie gdzieś w ciepłe kraje ( są takie malutkie,po złożeniu zajmują niewiele miejsca ) a czasami potrafią uratować życie :) Polecam

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 327 gości

cron