Nieprzeczytane posty

Re: Porady dla kierowców w podróży

71
Ciekawy artykuł, muszę przesłać mężowi, bo to on zazwyczaj siedzi za kółkiem w naszych dużych i małych podróżach. No i trzeba przyznać, że te dojazdy są męczące. My mieszkamy nad morzem, a w najbliższym czasie marzy mi się Kraków. Mąż na samą myśl o drodze dostaje dreszczy.

Re: Porady dla kierowców w podróży

73
Tutaj mogę się zgodzić, kluczową kwestią jest odpowiednie przygotowanie kierowcy do podroży, wyspanie się oraz wypoczynek- tylko wtedy podróż będzie bezpieczna, ponieważ droga wymaga dużej uwagi i skupienia. Warto tez prześledzić wcześniej trasę jaką mamy odbyć, tak aby potem się nie pomylić i nie zabłądzić.

Re: Porady dla kierowców w podróży

76
W tym naprawdę fenomenalnym artykule zabrakło mi jednego punktu. Mianowicie chodzi mi o zapewnienie kierowcy odpowiedniego bezpieczeństwa poprzez zastosowanie okularów z polaryzacja. Nieistotne czy jedziemy w podróż zimą czy latem to okulary przeciwsłoneczne powinny być zawsze pod ręką - promieniowanie UV cały czas daje o sobie znać, a do tego słońce może oślepić nas każdego dnia gdy tylko wychodzi z za chmur.
Istotne jest to by były to okulary z dobrą polaryzacją. Takie, które są dostępne w sklepach odzieżowych najczęściej nie spełniają żadnej innej roli niż design. A można znaleźć dobre okulary z polaryzacją, które też wyglądają świetnie. Nie należą one jednak do najtańszych.

Re: Porady dla kierowców w podróży

79
Jeśli nie jesteś zmotoryzowanym kierowcą może warto zastanowić się jak kupić tani lot i polecieć gdzieś
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Porady dla kierowców w podróży

80
Dla mnie osobiscie to przeglad auta przed wyjazdem, obowiazkowo. Sprawdzamy olej, plyny, opony, w tym te zapasowa, apteczke itd. To takie podstawy o których czesto sie zapomina. Dodatkowo obowiazkowo mapa w telefonie i co najwazniejsze offline, nawet mape google mozna miec offline. Dodatkowo wszelkie punkty na trasie mozna zapisac jako wspólrzedne, wówczas dojedziemy dokladnie do miejsca, którego szukamy. Ponadto ubezpieczenie, sprawdzmy czy obowiazuje w krajach do których sie wybieramy.

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości