Nieprzeczytane posty

Re: Warszawa-Irkuck-Bajkał

2
Hej!

O ile pamiętam - to zależy jaki pociąg. Pociąg nr 10 "Bajkał" jedzie z Moskwy do Irkucka 3 dni, międzynarodowe pociągi chyba też coś koło tego. Podróż koleją transsyberyjską to niesamowite przeżycie społeczne :) więc to zależy, czego oczekujesz. W samolocie nie wypijesz wódki z współtowarzyszami, nie pogadasz z ludźmi :) chyba, że jedziesz sama i obawiasz się o bezpieczeństwo. Nas jednak nic złego nie spotkało, ale jechaliśmy w 4 chłopa :)

Nad Bajkałem byliśmy w Listwiance (70 km od Irkucka) ale wszyscy mówili, że dużo lepsze widoki są na wyspie Olechon (300 km od Irkucka), więc jak masz więcej czasu, to chyba warto tam właśnie pojechać. Niemniej jednak, w Listwiance też można liznąć trochę Bajkału, jak trafisz na ładną pogodę, jak my, to widoki niezapomniane :)

Nie pamiętam niestety jaka jest cena biletu, my załatwialiśmy to przez biuro transsib.com.pl. Bilety na kolej odbiera się w miejscowości, z której wyruszasz, w naszym wypadku musieliśmy odebrać je w biurach turystycznych w Moskwie, Irkucku i Ułan Bator. O dziwo, mimo niepozornych budynków biur, te bilety tam rzeczywiście czekają :)

Rosja to na prawdę piękny kraj i nigdzie indziej za granicą nie ma takiego nastawienia do Polaków, jak tam (w pozytywnym sensie oczywiście). Polecam pociąg :)

pzdr,
Michał

Re: Warszawa-Irkuck-Bajkał

3
Michał dzięki za Twoją odpowiedź! Wreszcie doczekałam się jakiejś porady :) Ja też jako studentka jeździłam z przyjaciółmi pociągiem do Sochi, nad Morze Czarne - niezpomniane przeżycia, taki kontakt z ludźmi, historie, integracja przy herbatce z prądem :)

Teraz marzy mi się Bajkał. Pytałam o ceny, bo samolot oszczędziłby mój czas - teraz nie mam tyle wolnego co w czasach studiów :( a z tego co piszesz, to Msk-Irk 3 dni, no i Wawa-Mosk też masa czasu, więc sama podróż zabrałaby mi tydzień urlopu... Muszę to jeszcze przemyśleć.

Raz jeszcze wielkie dzięki za miejsca, które poleciłeś nad Bajkałem - obym tam dotarła! :)

Z chęcią poczytam Twoje relacje z podróży.

Pozdrawiam!

Re: Warszawa-Irkuck-Bajkał

4
Albo do Moskwy samolotem, a do Irkucka pociągiem... Ale jeśli ze względu na ograniczony czas wybierasz między podróżą koleją a odwiedzeniem wyspy, to już nie naciskam, bo z opowieści ludzi wynika, że jeśli chcesz podziwiać nadbajkalską przyrodę, to Listwianka przegrywa z kretesem ;)

pzdr

Re: Warszawa-Irkuck-Bajkał

6
I ja dotarłem nad Bajkał, aczkolwiek nie wiem, czy temat jeszcze jest aktualny :)
"Bajkał" Moskwa-Irkuck już nie jeździ ale jest sporo innych pociągów jadących z rosyjskiej stolicy przez Irkuck do Czity, Ułan-Ude, Błagowieszczeńska, Władywostoku...
Ja mogę polecić przejazd Koleją Krugobajkalską i wyspę Olchon, no i zjazd po serpentynach pociągiem między Irkuckiem a Sludianką z Bajkałem w tle. Jeżeli trafi się jeszcze na zachód słońca to ciężko pozbierać szczękę z podłogi wagonu ;))
Wschodniego wybrzeża Bajkału niestety nie znam, więc nie będę nic mówić, żeby nie nakłamać :) Gdyby były Ci potrzebne dokładne informacje to daj znać a chętnie odpowiem!

Re: Warszawa-Irkuck-Bajkał

7
Bardzo dziękuję za Twoją rekomendację. Oczyma wyobraźni widzę to wszystko... eh :)
Póki co zbieram ekipę, myślę że Twój post pomoże mi przekonać jeszcze nieprzekonanych do tego wyjazdu :)
Jak coś to odezwę się z zapytaniem o szczegóły.

"zjazd po serpentynach pociągiem między Irkuckiem a Sludianką z Bajkałem w tle" - wow!!!!!!!!!!!! :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 140 gości