Nieprzeczytane posty

Bałtyk.

1
Co sądzicie o naszym polskim morzu? Mam za soba 10-dniowy pobyt, niestety pogoda nie dopisała i nie mogłem się w pełni nacieszyć wakacjami. Kiedy najlepiej udać się nad morze? Przez całe wakacje są tam dzikie tłumy?

Re: Bałtyk.

2
Chyba przez większość wakacji są dzikie tłumy niestety. Ale polecam polskie morze jesienią. Byliśmy tak ze znajomymi w tamtym roku i planujemy w tym powtórzyć. Morze piękne przez cały rok, a jesienią mniej ludzi i taniej. Za mniejsze pieniążki lepszy standard kwatery :D My wynajęliśmy dwa domki w ośrodku Aga w Gąskach, ceny po sezonie dwukrotnie niższe, a domki komfortowe, plaża na rzut beretem, byliśmy bardzo zadowoleni, tak więc może kolejnym razem pójdź w nasze ślady :)

Re: Bałtyk.

3
Myślę, że w tym roku w ogóle sporo osób wybrało Polskę. Morze i góry na pewno były tłumne, lecz w każdym punkcie kraju mozna uniknąć tłumów - nawet w piękną pogodę na plaży. Wystarczy unikać utartych i najpopularniejszych szlaków czy miast.
Byłam w sierpniu w Augustowie i poza weekendami, gdy bywało tłumnie, uniknęliśmy stania w kolejkach, potykania się o plażowiczów etc. Ceny w knajpach czy hotelach także nie są horrendalnie wysokie, jak bywa np. w Międzyzdrojach czy Zakopanem.

Re: Bałtyk.

4
Pogoda nad morzem to zawsze trochę ruletka, więc tym się nie przejmuj bo wiele osób podczas tego sezonu miało bardzo podobnie. Poza tym polecam pobyt nad Bałtykiem już po zakończeniu sezonu letniego, kiedy będzie można uniknąć tłumów na plażach.

Re: Bałtyk.

5
Zgadzam się z pomysłem odwiedzenia naszego polskiego morza po sezonie. Ja już od pewnego czasu praktykuję wyjazdy na jesień, ale czasem także zimą. W tym roku wybieram sie w listopadzie ponownie do Dźwirzyna, bo mam tam sprawdzony hotel. Bardzo mi zalęzy podczas tego typu urlopów na spokoju i wypoczynku, dlatego hotel Senator bardzo mi odpowiada. Dookoła las, parę kroków do morza...i to cudowne spa ;) Zarówno sama miejscowość jak i hotel godne polecenia.

Re: Bałtyk.

6
Pobyt nad morzem poza sezonem ma też inne dobre strony, jest nie tylko luźniej i spokojniej, jesienią nad morzem jest najwięcej jodu, więc zainteresowani właśnie wtedy powinni wybierać się tam na urlop :)

Re: Bałtyk.

7
Ja w luty znowu jadę do Dźwirzyna do hotelu Senator. Polskie morze to jednak zdecydowanie moje ulubione miejsce, jednak tym razem podróż służbowa. Ciekawe jest to, że była tam tak jak pisałam wcześniej w listopadzie, także jak widać jestem częstym gościem.

Re: Bałtyk.

8
Mój plan na wyjazd nad morzem jest taki: bierze si urlop na 3 tygodnie (jeśli to jest oczywiście możliwe ;p). Urlop najlepiej wziąć w lipcu, bo w tedy jest gorąco i wysokie prawdopodobieństwo, że będzie dobra ładna pogoda. Należy pamiętać że w lipcu też zdarzają się deszcze i właśnie po to te 3 tygodnie, aby ograniczyć prawdopodobieństwo wystąpienia brzydkiej pogody. W końcy przez 21 dni musi się pojawić chociaż na tydzień słonce ;p

Re: Bałtyk.

9
Witam,
Nasze polskie morze jest ewidentnie nie doceniane w zimę i jesienią! Po pierwsze jest tutaj nieco cieplej niż w całej Polsce, po drugie mamy najczystsze powietrze, a jest to teraz ważny temat. Po trzecie zaśnieżone plaże to świetny widok! A można tutaj robić wiele rzeczy jak jeździć na łyżwach obok molo (świetna sceneria ;)), mamy Łysą Górę dla narciarzy, czy saneczkarzy. Nic tylko przyjeżdżać na ferie do Sopotu :D!


A tak tylko wspomnę, że najtańszy i najlepszy nocleg jest w Scout's Hostel od 30 zł/osobe. Pozdrawiam z pięknego zimowego Sopotu ;).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości