Nieprzeczytane posty

Austriackie wspomnienia

1
witam
Zachęcam Was do opisania swoich wrażeń podczas pobytu w Austrii. Co Was zachwyciło, co wam się nie spodobało ;)
Ja byłam pod ogromnym wrażeniem podróżowania koleją. Podróż należy do przyjemnych- poczynając od miłej pogawędki z konduktorem – jeszcze nie zdarzyło mi się w tej roli spotkać rodowitego Austriaka dzięki czemu rozmowy są wyjątkowe - po komfort jazdy- maszyna sunie po torach, na każdej stacji pani przez głośnik informuje jaki będzie następny przystanek. Dostępne przy każdym siedzeniu są gazety, aby podróż jakoś zleciała.
Również w oczekiwaniu na przyjazd wiele się dzieje. Na peronach znajdują się specjalne przeźroczyste poczekalnie na których widnieje rozkład jazdy. Są one zachowane w bardzo dobrym stanie, mimo, że stacje zazwyczaj są w pewnej odległości od cywilizacji.
W co większych stacjach dostępne są maszyny z biletami, w mniejszych bilety zakupuje się bezpośrednio u konduktora.
W momencie, kiedy pociąg dojechał na naszą stację sami otwieramy drzwi wejściowe poprzez naciśnięcie zielonego guzika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Austria ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości