Nieprzeczytane posty

Re: Piękny kraj.

12
I ask with a huge ask for advice, important and useful information that is not found in guidebooks and I can prove valuable. In addition, please also indicate things commands (except those mentioned in guidebooks). I would add that we are planning to hire bikes and cycling trips to nearby towns (up to 40-50km) - therefore, Dear Members :-)What do you recommend? What is reborn?

Re: Piękny kraj.

15
Im większa wchodzi komercjalizacja turystyki do danego kraju, tym ceny wyższe. Kiedyś Chorwacja była atrakcyjna cenowo, ale z biegiem lat i zwiększeniem ruchu turystycznego ceny poszły do góry. Normalna sprawa. Simon tak jak napisałeś, kraje takie jak Serbia, Czarnogóra, Macedonia i dodam od siebie jeszcze Albanię czy Bośnię, które są jeszcze nie tak odkryte i nie tak popularne, posiadają pewien urok. I jest nim właśnie to małe skażenie globalną turystyką. Ludzie są bardziej przyjaźni, bardziej ciekawi i pomocni dla obcych.

Re: Piękny kraj.

16
Daria90 pisze:Ja w Chorwacji zwiedziłam tylko Istrię. Porec, Rovinji i Pula. Piękne miejsca, wspaniałe krajobrazy. Byłam tam poza sezonem, brak turystów, spokój... Chorwacja tak mnie wciągnęła, że koniecznie muszę tam wrócić. Następnym razem zamierzam odwiedzić Dalmację :) Tyle dobrego słyszałam o Dubrowniku i Split, że muszę zobaczyć je na własne oczy :)
Też byłam w Rovinj i zauroczyło mnie to kolorowe miasteczko :) Jeśli chodzi o widoki to na pewno pięknie jest na Makarskiej Riwierze, ale zdecydowanie poza sezonem, bo niestety bywa też tłoczno. Bardzo podobało mi się też na wyspie Hvar :)

Re: Piękny kraj.

18
Tomekabc pisze: 04 gru 2018 10:30 Piękna, ale najlepiej lecieć samolotem, a potem ewentualnie dojechać pociągiem/busem. Bo autem z Polski to faktycznie daleko
Z samej północy Polski na południe Chorwacji to koszt w jedną stronę ok 250pln za osobę (benzyna+winiety+w moim wypadku promy), tylko dojazd dosyć długi. Ale po drodze można pozwiedzać, ja tam polecam skok Polska-północ Chorwacji, pozwiedzanie nieco I nocleg. Następnie z ranka dalej w podróż.
Auto ma tutaj jedną niepodważalną zaletę - można zapakować znacznie więcej do bagażnika wszelkich wiktuałów niż jadąc pociągiem lub busem (y)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chorwacja ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości