Nieprzeczytane posty

Re: Wakacje w Chorwacji

21
werder16 pisze:Super dzięki mam jeszcze pytanie co do autostrad na Chorwacji, czy one faktycznie są tak drogie?że A1 z Rijeki do Splitu kosztuje w jedna stronę 350 kun, gdyż mamy busa powyżej 1,3 m ?a skoro kuna to 0,56 okolo złotego czyli niecałe 200 zł za przejazd?
Jeżeli chodzi o autostrady to nie należą one do najtańszych, ale tragedii dla samochodów osobowych nie ma. Czy aby na pewno Wasz samochód to aż 3 kategoria? Poniżej zamieszczam opis kategorii, przetłumaczyłam z chorwackiej strony. Polecam wpisać w Google hak hr cestarine i wybrać pierwszą stronę w wynikach - znajdziemy tam cennik oraz informacje dotyczące ruchu drogowego.
Niestety, ale po chorwacku, w wersji angielskiej nie ma cennika, są za to informacje o utrudnieniach na drodze. Mi wyszło, że cena za III kategorię, w przypadku trasy Rijeki - Vučevica (tam jest zjazd, z tego co widziałam na mapie w Split nie ma wyjazdu z autostrady) to 273 kun.
W pierwszym okienku wybiera się na jakiej autostradzie zaczynamy podróż, można też wybrać wszystkie autostrady (Sve), w drugim okienku wybieramy miejsce wjazdu na autostradę. Potem pokazuje się lista wyjazdów w kolejności, wraz z cenami za przejazd. Mam nadzieję, że strona komuś się przyda.

Grupa IA - motory, motocykle itp.

Grupa I
Pojazdy samochodowe o dwóch osiach, wysokość do 1,30 m, mierzona na pierwszej osi, z wyjątkiem pojazdów z II b)
Czyli samochody osobowe, busy do wysokości 1.90m, małe samochody dostawcze

Grupa II
a) pojazdy silnikowe z trzech lub więcej osi, wysokość do 1,30 m, mierzone na pierwszej osi,
b) pojazdy silnikowe z dwóch wysokości oś większa niż 1,90 m, maksymalna masa przekracza 3500 kg
Czyli samochód osobowy z przyczepą, samochód z przyczepą campingową, busy powyżej 1.90m, do wagi 3,5 tony

Grupa III
Pojazdy samochodowe o dwóch lub trzech osiach, wysokość większa niż 1,30 m, mierząc w pierwszej osi, o maksymalnej masie nie przekraczającej 3500 kg oraz pojazdy silnikowe z grupy II b) z przyczepą
Czyli autobusy, autobusy z przyczepą, busy pow. 1.90m, o wadze ponad 3,5 tony, duże auta dostawcze, busy z przyczepą

Grupa IV
Pojazdy silnikowe z czterech lub więcej osi, wysokość większa niż 1,30 m, mierząc w pierwszym nacisku na oś, o masie maksymalnej przekraczającej 3500 kg
Czyli tiry, autobusy z przyczepą, duże auta dostawcze z przyczepą

Re: Wakacje w Chorwacji

22
tuptus pisze: mialam okazje byc na półwyspie pag - magia
Dopiero zerknąłem na ten temat i :roll: :shock:

Pag to wyspa, 5 co do wielkości w Cro. Jest połączona z lądem mostem, a to nie czyni z wyspy Pag półwyspu Pag :!:
OTOK PAG - wyspa Pag

Najbardziej znany w Cro półwysep, to Peljesac też na "P" ;)

Re: Wakacje w Chorwacji

25
Zapraszam wszystkich miłośników Chorwacji oraz tych, którzy dopiero chcą ją odkryć, na naszą nowo powstałą stronę albinoi.com/
Jest to duża baza obiektów noclegowych na terenie całej Chorwacji, a w niedalekiej przyszłości również w Austrii oraz Polsce.
Baza będzie się cały czas powiększać a Wy dzięki niej BEZPŁATNIE zdobędziecie informacje odnośnie hotelu ( adres, strona www, opis obiektu) oraz bezpośredni kontakt z hotelarzem

Re: Wakacje w Chorwacji

27
O jejciu! Koniecznie muszę odwiedzić te jeziora Plitwickie bo tam jest przepięknie ! Co prawda byłam już w Chorwacji ale akurat nie dane mi było przebywać w tamtych rejonach. W tym roku planujemy z chłopakiem wakacje albo właśnie na Chorwacji albo w Grecji. To będzie trudny wybór :(

Re: Wakacje w Chorwacji

29
Słuchajcie, chcę się wybrać samochodem, z Polski do Chorwacji. Czy macie może jakieś najważniejsze wskazówki? Czy można spać po drodze w samochodzie? Czy macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Z góry dziękuję za wszelkie info
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chorwacja ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość