Nieprzeczytane posty

Re: Wakacje w Chorwacji

11
Witam
niechodzi oto ze jak jest wiencej osob to wszyscy pija nie sa osoby ktorzy maja duza rodzine i chca z nimi spedzic ten jeden dzien i sa tacy ktorzy niechca albo uwazaja ze ten dzien to swiento pary mlodej
Zapach pinii i Chorwacji smak przyjedz tu i powiec TAK
(organizacja slubow w chorwacji)

Re: Wakacje w Chorwacji

15
Słuchajcie, chcę się wybrać samochodem, z Polski do Chorwacji. Czy macie może jakieś najważniejsze wskazówki? Czy można spać po drodze w samochodzie? Czy macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Z góry dziękuję za wszelkie info :)

Re: Wakacje w Chorwacji

17
werder16 - nie byłam niestety w tym roku w Chorwacji, ale z wjazdem tylko na dowód nie powinno być problemów :) bez obaw można, więc bez paszportu udać się na wakacje tam. Jednak paszporty są "lepiej widziane" w przypadku opieki zdrowotnej, banków, także niektóre linie lotnicze wymagają paszportu.Wynika to z faktu, że Chorwacja jest w UE, jednak nie należy jeszcze do strefy Schengen, a możliwość wjazdu na paszport jest zawarta w umowie pomiędzy rządem Polskim i Chorwackim. Paszport lub dowód są ważne jedynie podczas pobytu do 90 dnu, w innym przypadku potrzebna jest jeszcze wiza. Warto też pamiętać, że jeżeli jedziemy z dzieckiem, powinno ono mieć swój osobny dowód lub paszport.

Re: Wakacje w Chorwacji

19
werder16 pisze:Rozumiem, a co z sąsiadującymi krajami bałkańskim? czy bez problemu wjadę do Bośni i Czarnogóry podobnie jak do Chorwacji tylko z dowodem?
Także do Bośni i Czarnogóry można wjechać tylko na dowód osobisty, ale tak samo jak w przypadku Chorwacji do 90 dni nie potrzeba wizy i czasami paszport przydaje się. W Czarnogórze przy pobycie powyżej 30 dni należy mieć paszport.
Kontrole na granicach w tych krajach są jednak normalnie prowadzone, tak samo jak w Chorwacji. Także do Serbii można udać się jedynie na dowód.

Re: Wakacje w Chorwacji

20
Super dzięki mam jeszcze pytanie co do autostrad na Chorwacji, czy one faktycznie są tak drogie?że A1 z Rijeki do Splitu kosztuje w jedna stronę 350 kun, gdyż mamy busa powyżej 1,3 m ?a skoro kuna to 0,56 okolo złotego czyli niecałe 200 zł za przejazd?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chorwacja ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości