Nieprzeczytane posty

Winiety w drodze do Chorwacji

1
Siemka
Jako że nie długo jadę do Chorwacji i planuje zaopatrzyć się w winiety to moje pytanie brzmi. Jeżeli kupię e winiety tj te których nie trzeba naklejać na szybę tylko są do danej rejestracji przypisane, to czy zamawiając na stronie pzm dostanę jakieś pliki pdf do wydruku w razie jakiejkolwiek kontroli czy mogę jechać bez nich bez problemu.
Planuje jechać przez Słowację i Węgry jakieś porady jak jechać czy czego unikać po drodze ?

Pozdrawiam

Re: Winiety w drodze do Chorwacji

2
Cześć

Wiem, że Ty być może już z tego nie skorzystasz, ale może dla następnych, którzy będą szukać informacji.

Jeżeli chodzi o winiety na trasie Słowacja i Węgry to faktycznie obowiązują tam formy elektroniczne i wystarczy mieć ze sobą potwierdzenie opłacenia takich winiet. Na Słowacji jest najnowocześniejszy system kontroli polegający na tym, że kamery czytają tablice rejestracyjne i weryfikują czy dany pojazd ma opłacony przejazd. Nie warto próbować przejechać bez winiet.

Trasa przez Czechy, Austrię i Słowenię to już inna historia. W Czechach i Słowenii obowiązują tradycyjne formy, czyli nalepki na szybę. W Austrii można zakupić e-winietę, tak jak w Słowacji czy Węgrzech. Ważne info, mając naklejoną starą winietę obok nowej, można również dostać mandat, dlatego na szybie powinna znajdować się tylko nowa winieta.

Warto też zwrócić uwagę na niestandardowe (inne niż w Polsce) obowiązkowe wyposażenie samochodu, za które można też otrzymać mandat. Nie będę tu się rozpisywał na ten temat, bo każdy kraj to inna historia, ale podrzucam link do strony gdzie jest to dosyć przejrzyście opisane.

https://www.tanie-winiety.pl/slowacja-w ... -samochodu

Dałem link do Słowacji, bo to właśnie ten kraj jest najbardziej wymagający. Można założyć, że jeżeli mamy wszystko, aby wjechać do Słowacji, to pewnie w innych krajach nie będzie problemu :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chorwacja ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron