Nieprzeczytane posty

Portugalia wrzesień 2016 jakie linie lotnicze polecacie?

1
Witam,
W tym roku we wrześniu chciałbym wyskoczyć na tydzień ze znajomymi do Portugalii. Wyjazd na dziko, nie będziemy korzystać z biur turystycznych. Chcielibyśmy zaoszczędzić na biletach lotniczych. Czy orientujecie się ile mogą kosztować takie bilety w dwie strony dla jednej osoby? Załóżmy do Porto? Podobno w Ryanair można naprawdę tanio polecieć do różnych miejsc w Europie....pytanie czy tam dolecimy, jak będzie bardzo tanio ? :D

Ps. Czy polecicie jakieś strony internetowe gdzie można szybko zamówić takie bilety?

Re: Portugalia wrzesień 2016 jakie linie lotnicze polecacie?

2
to, czy będzie tanio, uzależnione jest od terminu zakupu biletów. Obawiam się, że obecnie jest już za późno, na zakup biletów na wrzesień br w rewelacyjnych cenach. Pozostaje szukać promocji, które być może linie wypuszczą.
W ubiegłym roku leciałam w sierpniu do Porto z Berlina. Kupowałam bilet jakieś 10 miesięcy wcześniej, za 3 bilety w obie strony z dodatkowym bagażem do luku oraz z wyborem miejsc w samolocie i parkingiem na 2 tygodnie, a także dodatkowym ubezpieczeniem zapłaciłam poniżej 2 tys zł.
Czy to dla Ciebie tanie? Nie wiem.

Re: Portugalia wrzesień 2016 jakie linie lotnicze polecacie?

3
Elysium pisze: Ps. Czy polecicie jakieś strony internetowe gdzie można szybko zamówić takie bilety?
Najtaniej wypada kupowanie biletów na stronie przewoźnika, na innych płacisz za pośrednictwo.
Polecam także wykupienie w PL biletów lotniczych na trasie Porto - Lizbona. Znów - kupując z wyprzedzeniem, można kupić bilet za 8 euro w jedną stronę. Z Porto wczesnym rankiem wylot, powrót do Porto ok. 23.
Na prawdę warto taką jednodniową wycieczkę sobie zaplanować.

Re: Portugalia wrzesień 2016 jakie linie lotnicze polecacie?

4
Marghot pisze:
Elysium pisze: Ps. Czy polecicie jakieś strony internetowe gdzie można szybko zamówić takie bilety?
Najtaniej wypada kupowanie biletów na stronie przewoźnika, na innych płacisz za pośrednictwo.
Polecam także wykupienie w PL biletów lotniczych na trasie Porto - Lizbona. Znów - kupując z wyprzedzeniem, można kupić bilet za 8 euro w jedną stronę. .
Ta opcja Porto Lizbona w te i z powrotem jest zaje***sta ;) generalnie pierwszy raz ze znajomymi opuszczamy granice Polski i pierwszy raz lecimy gdzieś samolotem. nie bardzo wiemy od czego zacząć, więc postanowiłem się dopytać ludzi na tym forum. Ryanair ma ciekawe promocje np 39 zł do Mediolanu czy do Paryża, ciekawe gdzie ukryty jest haczyk.... no i czy takie loty za kilkadziesiąt zł mozna wykupić na wrzesień juz teraz, czy to po prostu promocje na dany miesiąc.

Re: Portugalia wrzesień 2016 jakie linie lotnicze polecacie?

5
cóż, za haczyk można uznać możliwość zabrania tylko bagażu podręcznego (wszystkie tzw tanie linie). Za bagaż do luku, cięzki, duży płacimy dodatkowo; odprawić trzeba się samodzielnie, w innym wypadku płacicie na lotnisku za karty pokładowe...
poczytajcie na spokojnie zasady, są b. przejrzyście opisane.
Na prawdę z Polski można polecieć za 59zł do Mediolanu. Jeśli mieszkacie blisko zachodniej granicy, warto spojrzeć dokąd i za ile lata Ryanair z Berlina.

Re: Portugalia wrzesień 2016 jakie linie lotnicze polecacie?

6
Elysium napisz w jakim mieście mieszkasz, podsuniemy ci kilka propozycji.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Portugalia wrzesień 2016 jakie linie lotnicze polecacie?

7
admin pisze:Elysium napisz w jakim mieście mieszkasz, podsuniemy ci kilka propozycji.
Jestem z Częstochowy :) Pewnie się zastanawiacie dlaczego tak rozpaczliwie próbuje zaoszczędzić na biletach ze znajomymi :D otóż zaoszczędzone pieniądze chcemy wydać na inne atrakcje, np wypozyczenie samochodu czy skuterków i zrobić sobie objazdówkę po jakimś okreslonym rejonie Portugalii. A to tez kosztuje. Paliwo. itd.

Ps. A jeszcze takie pytanko mi się nasunęło... czy są np jakies hotele na prowincji? Wiecie nie chodzi mi tutaj o hotele 4-5 gwiazdkowe. Zeby było cos do spania , czysto i schludnie, standard jak w zwykłym domu. Coś ala agroturystyka taka jak u nas - na obrzeżach np Lizbony czy w odległości 20 km gdzie moznaby zrobić taka bazę wypadową? Ktoś z Was wynajmował cos takiego?

Re: Portugalia wrzesień 2016 jakie linie lotnicze polecacie?

8
Witam,

Masz bardzo duzo opcji. Ja bedac w lizbonie zatrzymałem sie w holiday in express. Tanio ok 25 minut od centrum z darmowym parkingiem. Przy wybrzeżu w centrum Lizbony jest troszkę parkingów, możesz tez wziąć w autobus ( obok hotelu) do centrum

Jeśli chodzi o inne miejsca noclegowe to polecam airbnb - rewelacja. Korzystam z nich niemalże bez przerwy. Mozesz wynająć dom, pokój lub miejsce u lokalnych. Czasem mozesz poprosić o posilek, przygotują ci cos lokalnego. Wazne jest jednak aby brac oferty, które maja komentarze. Wszystkie opisy ludzi sa wiarygodne, poniewaz sa wysylane wylacznie od osoby która w takim domu byla. Gospodarz otrzymuje to samo osobno, nie widząc komentarzy.

Co do samej Lizbony do dodał bym Porto bezapelacyjnie. Jesli chodzi o loty to najtaniej wychodzi kombinacja 3 lub 4 lotów.Nie wiem czy brałeś to pod uwagę. Loty z Polski do Portugalii główne z Warszawy ale jest drogo. Powinieneś jechać tam gdzie masz tani lot i gdzie miejsce jest atrakcyjne

Lot z Katowic to Oslo, Niemiec i Kijowa.
Lot z Krakowa Do Aten, następnie tani lot na santorini i z powrotem i do Wroclawia
Ponadto z Krakowa tanio polecisz do Brukseli
Z Wroclawia do Paryza

Loty kombinowane ( tanie na wrzesien ) przez Portugalie

Kraków - Bruksela- Lizbona - Paryz- Wroclaw (wrzesien)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Portugalia wrzesień 2016 jakie linie lotnicze polecacie?

10
Witaj, to jest cena za 4 osoby. Nawiązując do Airbnb istnieje możliwość ze gospodarz cie nie zaakceptuje lub zrezygnuje z rezerwacji. Zadko tak sie dzieje, polecał bym jednak sprawdzać komentarze ponieważ jesli gospodarz rezygnuje, negatywny komentarz zostaje dodany automatycznie do jego profilu ( do komentarzy) i nie może tego usunąć. Dlatego sprawdzając komentarze zawsze patrze czy właściciel nie zrezygnował z jakieś rezerwacji.

Ponadto czasem gospodarz wymaga autoryzacji dokumentów. Wówczas zobaczysz komunikat o potrzebie skanu dokumentu. Nie nalezy sie bac to normalna procedura. Autoryzacja jest dokonywana wyłącznie przez Airb&b i nie jest widziana przez gospodarza. Możesz także dodać dokument w profilu zanim zaczniesz przygodę z Airbnb

W razie pomocy pisz smialo. ;) ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Portugalia ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości