Nieprzeczytane posty

Madera

1
1319 zł kosztował mnie tydzień pobytu z wyżywieniem i zakwaterowaniem. Nie ma sensu się rozpisywać o jej atrakcjach czy opisywać, co widziałem, skoro już to zrobiłem.

Re: Madera

4
To zależy, co Cię interesuje. Jeśli leżenie bykiem na plaży albo - co gorsza - na hotelowych tarasach, to daruj sobie. Gołębiewski Ci z powodzeniem wystarczy. Jeśli się włóczyć, to tak, to miejsce jest dla Ciebie.
Najlepiej wynająć samochód. Na różnych forach przeczytać mnóstwo odstręczeń, że maderskie drogi są wyjątkowo niebezpieczne. Bzdura! Owszem, proste jak sznurek wyjęty z kieszeni (dosłownie), ale przez ro bezpieczne, bo nie da się rozpędzić bez pewności śmierci w przepaści.
Pogoda przez cały rok zbliżona, latem coś koło 27 stopni, zimą ok. 20. Zimą lubi popadać, zwłaszcza na północnym brzegu.

Re: Madera

5
A propos Gołębiewskiego - miejscówka elegancka, ale niestety nie zapewniają tam słonecznej i ciepłej aury ;)
Na pewno poleżeć będę także chciała. Wybierając się na 2 tygodnie, na plażowanie chciałabym przeznaczyć jakieś 5 dni.

Bardziej jednak interesują mnie porady dotyczące lotu (linie, trasa), niż ocenianie mojej ew. chęci plażingowania ;)

Re: Madera

6
Powtarzam: leżenie na plaży to na Maderze strata czasu. Wyspa jest na to zbyt ciekawa, a plaże, jeśli nie liczyć dosyć licznych, choć niewielkich plaż wulkanicznych i kilku żwirowych i kamienistych, są sztuczne, usypane z piasku marokańskiego. Poleżeć można ewentualnie jeden dzień. Ale jeśli się upierasz, to tu: http://madera.org.pl/plaze.html masz wykaz maderskich plaż. A lecieć najlepiej via Lizbona lub Wielka Brytania. Madera jest szczególnie popularna wśród Brytyjczyków.

Re: Madera

8
Cudowna wyspa. Będąć tam polecam zwiedzić miejsca takie jak:

Lewady
Oczywiśćie stolicę Funchal
Wzgórze Monte ( na które najlepiej wybrać się kolejka a zjechać na specjalnie pchanych wózkach, naprawdę swietna atrakcja i pomimo tego,że nie jest taka tania to naprawdę warto)

Chętnie bym tam wrócił :)

Re: Madera

9
Madera to mega miejsce dla osób aktywnych.
Szlaki hikingowe obfitują w niepowtarzalne widoki - i to nas skusiło do odwiedzenia tej wyspy dwukrotnie.


Niestety, dla osob lubiących plaże i wylegiwanie się na słońcu Maderę raczej odradzamy ;-)

A poniżej mały teaser:
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Portugalia ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości