Nieprzeczytane posty

Fatima, Nazare i Batalha.

1
Witam wszystkich bardzo serdecznie, chcialabym przedstawic kilka miejsc, ktore zobaczylam w Portugalii i uwazam, ze sa warte zobaczenia, a wiec:
Na poczatek moze Fatima, jest to piekna miejscowosc jak sie pewnie kazdy domysla jest zwiazana z katolicyzmem i uwierzcie mi mozna sie tam wzruszyc i duzo przemyslec w swoim zyciu . To co mnie ujelo tam to, to ze na ogromnym placu znajduje sie przepiekny pomnik Naszego Papieza Jana Pawla II :)
Jak jestesmy juz w tych okolicach polecam do zobaczenia ( naprawde nie sa to odlegle miejscowosci od Fatimy) Nazare i Batalha. Nazare jest to miejscowosc, ktora dla mnie ma naprawde urok. To miasto jest jakby dwuczesciowe:) gora i dol, poniewaz jest czesc miasta na gorze (z ktorej sa super widoki na dol) nastepnie jest urwisko i druga czesc miasta, do ktorej zjezdza sie tylko kolejka. Znajduje sie tam plaza, restauracje itp. i co jest tam jeszcze ciekawe, mozna tam spotkac kobiety, ktore maja na sobie 7 spodnic i slyszalam, ze jak jest 35 stopni C to tez:) Ale ta miejscowosc trzeba zobaczyc, jest cudna. Nastepnie Batalha jest to ogromna, naprawde ogromna budowla wpisana w Unesco.
Moze narazie tyle, bo pewnie przynudzam:) jak bede miec wiecej czasu to jeszcze opisze pare miejsc , ktore mnie urzekly. Pozdrawiam.

Re: Fatima, Nazare i Batalha.

2
Byłem w Fatimie podczas spontanicznego zwiedzania Portugalii. Zajechaliśmy wieczorem. Parking był już pusty. Kończyła się ostatnia msza (po portugalsku) - było niewiele ludzi. Pewnie dlatego właśnie tak nam się podobało. Powstał jakiś fajny klimat tego miejsca. Zupełnie inaczej jest zwiedzać miejsca tego typu praktycznie samemu, a co innego w tłumie (czego nie znoszę). Jeśli ktoś także nie przepada za zwiedzaniem wraz z całą chmarą innych ludzi - polecam odwiedziny wieczorne. Jest też znacznie chłodniej.
byle dalej...

Re: Fatima, Nazare i Batalha.

3
Witaj.Wcale nie przynudzasz wręcz przeciwnie.Czytałem wiele pozytywnych opinii dotyczących Nazare i Batalha.(niestety tylko czytałem).Portugalia słynie z kameralnych miast i miasteczek z tradycjami.A jeszcze do tego piękna plaża ( mam nadzieje że piaszczysta) kolejka ( to z kolei piękne widoczki) myślę wiec że kilku dniowy wypad na małe zwiedzanie w połączeniu z piękną pogodą to brzmi ciekawie.

I te 7 spódnic-Ale po co??. Napisz coś odnośnie budowli o której wspomniałaś pobieżnie,a także o noclegach w tych rejonach? ;)

No i oczywiście o innych miejscach ,które miałaś możliwość zwiedzić. :D :D
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Fatima, Nazare i Batalha.

4
Po co te 7 spodnic, taka jest tradycja w tej miejscowosci, ja akurat jak odwiedzilam ta miejscowosc to byl maly festyn i spotkalam kilka kobiet wlasnie tak ubrane (wszystkie byly w starszym wieku). Na poczatku jak jechalam tam to nie wierzylam, ze to prawda, a jednak :) Co do noclegu, niestety nie moge udzielic tej informacji, poniewaz byl to 1 dniowy wypad. Plaza jest piaszczysta :) i kolor wody jest przepiekny, jak dla mnie. Ma odcien zieleni i podobno w okresie lata i cieplych dni, woda jest cieplejsza niz o odcieniu niebieskim.
Co do Bathali, wiem, ze byl to klasztor. Co mi sie spodobalo wielkosc i mury sa super rzezbione. Jeszcze dla informacji nie cala budowle mozna zwiedzac za darmo. Sa miejsca za ktore trzeba zaplacic, niestety nie zobaczylam ich, poniewaz nie mialam za duzo czasu. Moze innym razem:)

Re: Fatima, Nazare i Batalha.

5
Dzięki za wszelkie informacje.Do pięknych miejsc wraca się nie jednokrotnie.Jestem pewien że temat Nazare i Batalha będzie kontynuowany z uwagi na atrakcyjność (także kulturową) wspomnianych miejsc. ;) ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Fatima, Nazare i Batalha.

6
Zazwyczaj własnie tak jest że na plażę w Nazare jedzie się na kilka godzin zaledwie "startując" z Fatimy i tamże "lądując" . Widoki z górnej części miejscowości bezcenne :!: . Jest tam ( na górze ) przepiękny kościółek ( obecnie ) budowany w stylu mauretańskim. Co do plaży to owszem piaszczysta lecz dość moim zdaniem niebezpieczna bo fale atlantyku bywają dość wysokie. Ale co tam , dreszczyk adrenalinki też czasem potrzebny...

Re: Fatima, Nazare i Batalha.

7
W mojej opinii Nazare to najbardziej malownicza, rybacka wioska w Portugalii. Pomijając już dwie wspaniałe plaże (południową, bardziej zagospodarowaną turystycznie) i północną (prawdziwa, dzika plaża) wioska ta zachwyca swoim klimatem i architekturą.

W szczególniści warto wybrać się na plażę rano, by zobaczyć, jak te stare kobiety oporządzają ryby, które następnie suszą się na drucianych siatkach.

Jeśli chodzi o noclegi, to jest kilka opcji do wyboru - od kempingów po małe hotele. Każdy znajdzie coś na swoją kieszeń!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Portugalia ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości

cron