Nieprzeczytane posty

Re: Oktoberfest :)

11
Impreza fajna, tylko polecam zabranie ze sobą większej ilości pieniędzy. Byłem rok temu i piwo, co prawda litrowe, kosztowało 9 euro. Ale ogólnie atmosfera i ogólnie cała impreza godna polecenia.

Re: Oktoberfest :)

12
Po pierwsze oktoberfest to nie jest żadne święto piwa, na pierwszych tego typu imprezach sprzedaż alkoholu w ogóle była zabroniona.
Po drugie wybór piwa jest bardzo ograniczony ponieważ na tym festynie ludowym prawo do sprzedaży piwa ma tylko 6 monachijskich browarów i każdy z nich z reguły robi na festyn tylko jednego bezpłciowego sikacza.
Po trzecie festyn jest obecnie maksymalnie skomercjalizowany i nastawiony wyłącznie na zysk, stąd też olbrzymie patologie, od cen piw poczynając (10 euro za litrowy kufel), po zbyt mało namiotów, a więc za mało miejsc co powoduje że ludzie aby ich nie opuszczać żeby im ktoś nie zajął, szczają i rzygają tam gdzie siedzą.

Jak ktoś chce naprawdę uczestniczyć w święcie piwa to polecam różnego rodzaju festiwale piwne, na których dobre browary wystawiają wiele swoich piw. W Polsce mamy jeden z największych festiwali piwnych w Europie. Odbywa się zawsze w drugi weekend maja we Wrocławiu i trwa 3 dni.

Re: Oktoberfest :)

13
backpacker pisze:Miał okazję, ktoś z Was w tym uczestniczyć ? Mi się udało. Świetne wspomnienia A zaczęło się jak zwykle od przypadku. Wyjeżdżaliśmy ze Słowenii. Na Granicy Słoweńsko-Austriackiej na stopa zatrzymał się nam Niemiec - świetny gość jechaliśmy wtedu do Salzburga. Zawiózł nas do samego centrum, zbaczając z autostrady. Strasznie się spieszył - w rozmowie wyszło, że ma bilety na inauguracje oktoberfestu i chce zdążyć, a wraca ze słoweńskich gór... Od słowa do słowa, pytał kiedy my przyjedziemy do Monachium, bo skoro jesteśmy tak niedaleko, to TRZEBA wpaść! mowiłem mu, że byłoby faktycznie super to zobaczyć, ale może być problem z noclegami, bo miasto oblężone, a my nie dysponujemy funduszami na *****... A On na to że żaden problem, żebyśmy wpadli do niego, że ma spore mieszkanie, zmieścimy się, a piechotą na plac z festem jest 10 min piechotą. 2 dni później zadzwoniliśmy do niego, będąc już w Monachium - pamiętał, przyjął nas a my dzięki temu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Oktoberfeście POLECAM nie tylko lubiącym piwo
_________________
byle dalej...
Swoją drogą to świetna historia. Mieliście trochę szczęścia, że spotkaliście na swojej drodze tak uczynną osobę. Oktoberfest musi być naprawdę wspaniałym przeżyciem, chociażby ze względu na wyjątkową atmosferę.

Re: Oktoberfest :)

14
Ja również miałam okazję brać raz udział w Oktoberfest. Było to w 2010 roku, bardzo się cieszyłam. ponieważ akurat tego roku udało mi się załapać na 200 rocznicę tej imprezy! :) Było jednym słowem świetnie! Wiadomo, ogrom ludzi, ciasno i ciężko przejść. Na całym polu Oktoberfestu były porozstawiane tradycyjne namioty piwne (po niemiecku Bierzelt), i tam również było ciasno i tłoczno. Trzeba mieć ogromne szczęście, żeby dostać tam miejscówkę siedzącą. Z tego co wiem, to ludzie rezerwują miejsca nawet kilka miesięcy wcześniej! Ale opłaca się i czekać i "cisnąć" tam. Atmosfera jest nie do opisania. Wszyscy pija bawarskie piwo, bawią się, tańczą, śpiewają! Przeżycie godne polecenia!
Wakacje raz do roku to dla mnie zdecydowanie za mało!
www.wakacjewcenie.pl

Re: Oktoberfest :)

16
Już całkiem spore piwo, mój chłopak jeszcze jak nie byliśmy parą mi o tym opowiadał o tych dużych kuflach..Znaczenie idę na jedno małe piwko tutaj już zmienia swoje znaczenie.. ;) Chociaż muszę to powiedzieć, że właśnie ta kwota do 12 euro za takie piwko na takim festiwalu z taką liczbą osób nie jest aż taka duża..U mnie na wiosce na festynach czasem cena piwa też potrafi sięgnąć lekko 10 zł za 0,5l.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niemcy ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości

cron