Nieprzeczytane posty

Tropikalna wyspa pod Berlinem

1
Moja kuzynka z rodzinką niedawno byli tam, ale nie byli jakoś bardzo zadowoleni, może jedną z rzeczy jaka na to wpłynęła była duzaaa liczba ludzi (ponoć lepiej pojechać tam w tygodniu, bo jest mniej osób). Za wstęp płacili 24,5 ( bilet grupowy) wcześniej zarezerwowali sobie bilety co polecają zrobić. Przy wejściu dostaje się specjalne opaski, które służą jako środek płatniczy, za każdym razem kiedy coś się kupuje przykłada się opaskę do czytnika, a na koniec przy wyjściu oddaje się ją i płaci w euro za wszystko.
Średnia cena za obiad np. pizza, makaron itp. od 8 euro. Piwo to koszt 4 euro, lody na patyku 2 euro

Wyspa składa się z dwóch basenów: pierwszy jest większy (morze południowe) i mniejszy( laguna) gdzie było sporo dzieci.
Są tam trzy zjeżdżalnie- płaci się ok.5 euro za cały dzień
Jest tam sauna, fitness club.
Jeśli chodzi o panującą tam temperaturę to było niecałe 30 stopni, ale niestety panowała tam duża wilgotność co chwilami było dość uciążliwe choćby ze względu ze nic nie schło :/
Ponoć można przelecieć się też balonem nad wyspą, ale nie wiem jak jest z cenami bo oni nie byli zainteresowani.

Re: Tropikalna wyspa pod Berlinem

2
Tropikalna wyspa? O kurczę, nigdy nie słyszałam. Wybieram się niedługo po raz kolejny do Berlina i może warto byłoby zobaczyć ten zalążek tropików. Choć z drugiej strony troszkę szkoda i tak skąpego czasu, który można by w tym czasie wykorzystać na łazikowanie ulicami miasta... Ale na wszelki wypadek zapytam: nie wiesz może, jak dojechać tam z centrum miasta? Kursują jakieś specjalne autobusy?
Panie,
dzięki Ci składam za cały ten kram życia, w którym
tonę od niepamiętnych czasów bez ratunku śmiertelnie
skupiony na ciągłym poszukiwaniu drobiazgów.

(Zbigniew Herbert)

Re: Tropikalna wyspa pod Berlinem

3
Tak, połączenie z centrum miasta jest doskonałe, ponieważ faktycznie Tropical Islands to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc porą zimową :)
Dojedziesz tam takimi środkami lokomocji:

Pociąg pospieszny RE 2 odjeżdża z Berlina lub Cottbus do stacji Brand (Niederlausitz) co godzinę.

Pociąg osobowy RB 14 odjeżdża również co godzinę ze stacji Berlin Ostbahnhof przez Karlshorst i Königs Wusterhausen lub – z odwrotnego kierunku - przez Senftenberg i Lübben.

Ze stacji w Brand zawiezie Was do Tropical Islands bezpłatny autobus shuttle. Godziny odjazdu autobusów są dopasowane do czasu przyjazdu pociągów.

Re: Tropikalna wyspa pod Berlinem

4
Moja przygoda z tą Wyspą rozpoczęła się, gdy byłam w ciąży. Postanowiłam poleniuchować troszkę w jakimś ciepłym miejscu. Nie było mnie stać na bilet do Egiptu, czy innego ciepłego kraju i podobno będąc w ciąży lepiej nie latać, a moja ciąża należała do zagrożonych. Wybrałam się więc na Tropikalną Wyspę, gdzie mogłam do woli korzystać z uroków tego miejsca. Dowiedziałam się też wiele o roślinach tropikalnych, popływałam w ciepłej wodzie i na zakończenie miłego dnia obejrzałam przedstawienie. Każdego wieczoru goście są zaskakiwani przepięknym show. My trafiliśmy na pokaz magików. Był piękny, zaskakujący, kolorowy, zapierający dech w piersiach. Wyspa jest idealną rozrywką dla całej rodziny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niemcy ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości

cron