Nieprzeczytane posty

Zamek Neuschwanstein- czy warto tam pojechać i co jeszcze znajdziemy w okolicy

1
Droga romantyczna i zamek Neuschwanstein


Rozciągający się od Wurzburg na południowym wschodzie Drogi Romantycznej (Romantische Strasse) zamek Neuschwanstein jest wyjątkowym miejscem wśród średniowiecznych miast, wsi i zamków, jak i jezior i gęstych lasów.

Rozpocznij swoją podróż w Wurzburgu, centrum regionu winiarskiego Frankonii. To urocze barokowe miasto nad Menem jest najczęściej odwiedzane ze względu na XVIII-wieczną Residenz, jeden z najbardziej okazałych pałaców w Europie. Sufity nad monumentalnymi, sklepionymi schodami (największymi w kraju) oraz w i tak już rozbudowanej Sali Tronowej zdobią kolorowe freski Giovanniego Tiepolo, podkreślające przestrzeń, która jest bogata i magiczna.

Spróbuj lokalnych białych win w przytulnej piwnicy w Residenz, a następnie kontynuuj wycieczkę na południe do
do Fiissen gdzie znajdziecie tuzin krajobrazów.

Rothenburg Tauber (Czerwony Zamek na Tauberze), jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Europie. O popularności tego zamurowanego miasta świadczą tłumy, które tu się gromadzą, gdzie kwiaty wylewają się ze skrzynek okiennych domów z muru pruskiego, nachylonych nad brukowanymi alejkami. Historia i urok Rothenburga odbijają się echem w znanym na całym świecie hotelu Eisenhut, gdzie w holu frontowym znajdują się resztki XII-wiecznej kaplicy.

Nordlingen zwarto obejrzeć z wysoka w wieży kościelnej, a następnie kontynuować zwiedzanie pięknej niemieckiej architektury rokokowej oraz tutejszego klejnotu, którym jest Wieskirche, drobny kościół, stojący na własnej łące alpejskiej.

Rozpocznij lub zakończ swoją podróż zwiedzając dwa królewskie zamki króla Ludwika, Hohenschwangau i Neuschwanstein, które ograniczają południowy kraniec romantycznej drogi.

Zamek Neuschwanstein, położony na odosobnionym skalnym gzymsie wśród zatrzymujących serce scenerii, jest wieżyczkowym prototypem, który zainspirował zamek w Disney's Sleeping Beauty. Niedaleko Hohenschwangau znajdował się letni dom chłopięcy Ludwiga, w którym przebywał on, nadzorując prace Neuschwanstein. Zarówno zamek jak i jego okolice są przepiękne. Najłatwiej jest dotrzeć tu pociągiem z Monachium, które może posłużyć idealnie jako baza wypadowa. Zdjęcia z Monachium oraz najważniejsze atrakcje w mieście znajdziecie poniżej:

zabytki-i-atrakcje-monachium-f1041.html

monachium-zdjecia-2016-t9710.html

Re: Zamek Neuschwanstein- czy warto tam pojechać i co jeszcze znajdziemy w okolicy

3
Ale piękna relacja. Rzeczywiście połączenie Monachium i Zamku Neuschwanstein to dobre rozwiązanie ponieważ jest blisko i można szybko dostać się tu pociągiem. Można to wszystko zrobić w jeden dzień, i nie trzeba nawet wynajmować auta. Komunikacja przy zamku jest dobra, w miasteczku można także coś zjeść, jest to idealna wycieczka jednodniowa. Jeśli jednak zdecydujecie się na zwiedzanie Bawarii to polecam wynająć auto, ponieważ jest to dość dzika kraina i sporo miejsc będzie dostępnych wyłącznie dla tych, którzy mają samochody. Jeśli zastanawiacie się co zwiedzić w Bawarii to polecam poniższy artykuł:

https://podroze-forum.pl/viewtopic.php?f=139&t=1014
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niemcy ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość