Nieprzeczytane posty

Re: Co warto zobaczyć w Norwegii

18
Co do atrakcji w Norwegii to sprawa jest złożona.Nie chce tu przesadzać ale jadąc przez ten kraj nie idzie oderwać oczu od szyby.Ważny jest dobór trasy.Są opisywane drogi najatrakcyjniejsze na forach.
Przereklamowane Są Lofoty i Nord Cap .Dla mnie najciekawszym i najpiękniejszym miejscem jest Preikestolen ,Lodowce,Whales Safari oraz Narvik którego trzeba odwiedzić bo to piękne miejsce i związane z polakami.Oczywiście tych miejsc jest więcej ciekawych ale to tak najładniejsze wg mnie

Re: Co warto zobaczyć w Norwegii

19
Trochę obszerniejszy opis tematu

Jeden kraj ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji,w innym ciężko znaleźć dwie ciekawe,inne maja wyłącznie słońce, a inne tylko niskie ceny.W Norwegii ciężko o piękne plaże i słońce.Ceny są jak dla Polaków kosmiczne.Za to atrakcji można tam wymienić 50 i jest to jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie krajów w Europie.Co zobaczyć?Nie wszyscy maja czas i pieniądze na każda atrakcje .Trzeba coś wybrać.Może Wam w tym pomogę.Każda z tych miejsc widziałem więc w wyborze nie posługuje się czytanymi artykułami , zdjęciami ale własnymi odczuciami co do danej atrakcji turystycznej.

Każdy z nas ja jak wyjeżdża do jakiegoś kraju zastanawia się co w nim można zobaczyć.Wszystkiego się nie da.Mamy określony czas ,fundusze,trzeba coś wybrać, a z czegoś zrezygnować.Ja napisałem swoja listę.Posiada ona wg mnie najciekawsze atrakcje dla wszystkich, ale kilka jest zgodnych tylko z moimi zainteresowaniami.Pewnie jedni się z nią zgodzą inni nie.Ale zawsze coś z niej dobierzecie dla siebie.Praktycznie wszystkie je widziałem i opisałem szczegółowo na własnym blogu(a jak jakiś nie ma to będą za jakiś czas).
Dlatego nie jest to lista powielana tylko moja autorska.Ale do rzeczy.

1.Fiordy to prawdziwa wizytówka Norwegii do najsławniejszego i zaliczanego jako najpiękniejsze naturalne miejsce widokowe na Świecie należy Preikestolen czyli Ambona.

2 Ja tutaj wpisze lodowce.Najpopularniejsze są organizowane po jęzorze Nigardsbreen części Jostedalsbreen.Na ten wybieramy się jedynie w asyście przewodnika wyposażeni w odpowiedni sprzęt.Drugi co do wielkości Svartisen jest ciekawszy dla zwykłego turysty.

3Safari z wielorybami w Andenes.

4.Góry Jotunheimen.Mało znana atrakcje, ale jak je ktoś już raz zobaczy to zrozumie dlaczego je tu umieściłem. Tutaj znajdują się najwyższe szczyty północnej Europy takie jak Galdhøpiggen i Glittertinden

5Lofoty.Ciężko zobaczyć cały archipelag by się nim zachwycać.Do najciekawszych należy pewnie Flakstadøy , najbardziej surowa z lofockich wysp.Natomiast Ramberg. to już nie kamienista ale jakby wycięta wyspa z krajów tropikalnych o wspanialej piaszczystej plaży.

6 Nord cap ,,Nie chce ale Musze”Nic wspaniałego ale każdy podróżnik musi nie wiem czemu ale musi tam być.

7.Trasy samochodowe.Są tak wspaniale że jadąc pierwszy raz trasa zabiera 3 razy więcej czasu.No nie można depnąć gaz bo widoki zabierają dech piersiach.Nie będę wymieniał każdej drogi bo tych miejsc jest naprawdę pełno wspaniałych.Wymienię Drogę atlantycka i słynną Trollstigen czyli drogę trolli z muzeum na szczycie

8 Miast jest sporo pięknych .Ja jednak na liście umieszczę Narvik.Miasto bardzo związane z Polską

9Będę oryginalny tym razem.Norsk Luftfartsmuseum niedaleko Bodø

10 Na koniec miasto Lilelhamer znane z serialu i Olimpiady.Pięknie położone i majce rodzinny park rozrywki.A w Norwegi parków jest więcej takie jak :wspomniany Hunderfossen Familiepark,numer jeden na listach parku Tusen fryd niedaleko Oslo.
Kongeparken leżące niedaleko Stavanger, Bø Sommarland i Kristiansand Zoo leżące w południowej części kraju.

Jako atrakcja dodatkowa,widziana niestety nie w każdym okresie to zorza polarna

Obszerniejszy opis listy,zdjęcia oraz szczegółowy opis większości tych miejsc znajdziecie na:
http://pozdrozeciwroze.blogspot.com/

Re: Co warto zobaczyć w Norwegii

20
Zawsze marzyłem żeby odwiedzić Biegun Północny, odległe miejsce, które zafascynowało całe pokolenia odkrywców, stało się celem turystycznym, choć rzadko spotykanym. W odróżnieniu od Bieguna Południowego, kontynentu otoczonego oceanami, Biegun Północny to lód otoczony kontynentami. I ten lód może się topić, więc przyjdźcie i zobaczcie go teraz.

Żeglując ze Spitsbergenu, głównej wyspy norweskiego archipelagu Svalbard, i Murmańska, najbardziej wysuniętego na północ rosyjskiego portu, specjalne lodołamacze o napędzie atomowym pływają po Basenie Arktycznym z prędkością do 20 węzłów. Pasażerowie cieszą się wykładami i prezentacjami specjalistów pokładowych, od przyrodników po ekspertów podmorskich, a na jachcie obserwują niedźwiedzie polarne, morsy i ptaki arktyczne. Nadmuchiwane łodzie ekspedycyjne i helikoptery dają możliwość poznania tego obszaru z bliska.

Gdy statek osiągnie 90 stopni na północ, znajdzie odpowiednie miejsce do parkowania, obniży trap (pozwalają na to warunki lodowe) i pozwoli pasażerom zejść na spacer, a prawdziwie wytrzymałym zanurzyć się w Morzu Arktycznym. Na północ od stałego lądu Norwegii znajdziemy archipelag Svalbard ("Zimne Wybrzeże" ' Norweski), najbardziej na północ Europy masyw. Ta dzicz wypełniona jest skalistymi górami lodowymi, ośnieżonymi górami i głębokimi fiordami i jest uważana za stolicę dzikiej przyrody Arktyki. Wyprawy wycieczkowe pozwalają na pływanie kajakiem obok gór lodowych i masywów morsów, brodatych fok, lisów arktycznych i reniferów, a także niedźwiedzi polarnych. Svalbard jest uważany za najlepsze miejsce w Arktyce - jeśli chodzi o obserwowanie zwierząt ich w ich naturalnym środowisku.

Wyjazdy do North Poe z Murmańska, Rosja, lub Spitsberga ~ 1.250 mil/2.012 km na północ od Oslo 600 mil/966 km na południe od północy. Możemy udać się tu z Amerykańską wyprawą na Quark Expedition-14-nocne wyprawy na Północ.

Więcej o biegunie i jego atrakcjach dowiecie się z osobnego artykułu, link poniżej:

Co zobaczyć na północy Norwegii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Norwegia ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości