Nieprzeczytane posty

Re: Dwa tygodnie w Szwajcarii

11
Dolina Emmental – charakterystyczne domy z wysuniętymi dachami i łukowatym wykończeniem poddasza oraz wizyta w serowarni ementalera w Affolten.Oglądamy nowoczesną produkcję sera oraz degustujemy różne typy ementalera. Obok stara serowarnia gdzie na naszych oczach wytwarza się ser ręcznie (taka nasza bacówka).
Załączniki
Dolina Emmental charakterystyczne wiejskie domy.jpg
Dolina Emmental Affolten serowarnia.jpg
Dolina Emmental Affolten serowarnia hand made.jpg

Re: Dwa tygodnie w Szwajcarii

12
Szafuza – ładne miasto ale jeszcze ciekawsza twierdza górująca nad miastem. Wg mnie doskonały przykład miejsca gdzie mogli się schować mieszkańcy całego miasta przed najazdem obcych – warto.
Na zdjęciu typowa fontanna, takie są chyba w każdym Szwajcarskim mieście.
Z Schafchausen skoczyłem jeszcze do Konstancy w Niemczech na granicy – warto oglądnąć katedrę naprawdę ciekawy obiekt, różne kościoły widziałem, ale ten zrobił na mnie wrażenie swoja innością -polecam
Załączniki
Schafhausen typowa fontanna w Szwajcarii.jpg
Schafhausen kamienica.jpg
Dolina Emmental charakterystyczne domy.jpg

Re: Dwa tygodnie w Szwajcarii

13
Jako Bonus potraktowałem wypady do Francji region Alzacja. Zauroczyło mnie miasto Colmar pełne kwiatów, starych domów. Duże dobrze zachowane ładne stare miasto :!: :o . W okolicy dużo małych miasteczek z winnicami i serowarniami. Zasmakowałem w Sylvanerze i innych alzackich winach. Objechałem tez Wogezy słynną La Creste 8-)
Załączniki
Eguisheim.jpg
Colmar miasto w kwiatach.jpg
Colmar - Mała Wenecja.jpg

Re: Dwa tygodnie w Szwajcarii

14
Wędrówki na szczyt świata, wędrówki po górach

Oberland Berneński, Szwajcaria

Barly umieścić Szwajcarię na mapie jako letnie miejsce przeznaczenia za orzeźwiające stężenie powietrza alpejskiego. Bernese Oberland, lub Highlands, z jego 1.553 mil szlaków,
jest najbardziej popularnym miejscem w Szwajcarii do uprawiania turystyki pieszej, dzięki idyllicznym górskim wioskom, dramatycznym szczytom i głębokim, zielonym dolinom, oferującym wiele do odmłodzenia zarówno ciała jak i duszy.

Strome wąwozy w uroczym Kandersteg są rajem dla wędrowców. Kolejką linową można dostać się na historyczną przełęcz Gemmi lub nad jezioro Oeschinen, jeden z najwspanialszych cudów natury w Szwajcarii. Kolorowe drogowskazy w całym mieście kierują wędrowców na ich drogę, wskazując czas potrzebny na pokonanie trasy w obie strony.

Miirren jest najwyżej położoną całoroczną wioską w kantonie, z widokiem na masyw Jungfrau, położoną na półce nad doliną Lauterbrunnen, do której można dotrzeć tylko kolejką zębatą lub linową. Nawet jeśli nie zatrzymasz się w przytulnym hotelu Bellevue, którego 17 pokoi z balkonami ma zapierające dech w piersiach widoki, wpadnij na obfite szwajcarskie jedzenie przy kominku w przytulnej restauracji Jagerstiibli. Na zewnątrz można wybrać jeden z setek szlaków turystycznych lub wjechać kolejką linową na szczyt Schilthom o wysokości 9 742 stóp, Piz Gloria; podziwiaj panoramę około 200 szczytów z obrotowej restauracji na szczycie, rozsławionej przez thriller Jamesa Bonda z 1969 r. Zjedź kolejką linową o jeden przystanek i wyjdź w Birg, aby odbyć wędrówkę w dół, przy dźwiękach krowich dzwonków i wodospadów, do malowniczej wioski Gimmelwald.

Aby podziwiać oszałamiające górskie krajobrazy i widoki na szczyty Monch i Jungfrau oraz szeroki na 14 mil lodowiec Aletsch, załóż buty i wjedź kolejką na stację końcową Jungfraujoch położoną na wysokości 11 400 stóp, najwyżej położoną stację kolejową na świecie. Odwiedź chłodną głębię słynnego Eispalast (Pałacu Lodowego), a następnie urozmaić swoją podróż powrotną trasą do malowniczego górskiego miasteczka Grindelwald, dramatycznie położonego pod strzelistym szczytem Eiger i szczególnie lubianego przez miłośników wędrówek wysokogórskich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szwajcaria ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

cron