Nieprzeczytane posty

Re: Szkocja 2014

11
Witaj

No cóż rozumiem że brak czasu powoduje pewne ograniczenia.

Chciałem wspomnieć o jeszcze sporej ilości miejsc, o których wcześniej jeszcze nie pisałem. Cześć odkryłem stosunkowo niedawno, resztę zamierzam zwiedzić troszkę wcześniej niż Ty więc może znajdziesz coś ciekawego dla siebie.


Na początek chciałem zapytać odnośnie kwestii historycznych, czy interesujesz się historią Szkocji?. Pytam ponieważ wspomniałeś o kilku miejscach, w pobliżu których będziesz a tam znajdzie się kilka ważnych historycznych miejsc, które trzeba zobaczyć

1) Stirling

Niedaleko centrum znajduje się słynny most, na którym w 1297 William Wallace pokonał znacznie liczebniejsze angielskie wojska dając szkotom nadzieje na niepodległość. Nie można także pominąć pól Bannockburn gdzie w 1314 Robert Burce dokonał historycznego miażdżącego zwycięstwa nad Anglikami a to dzięki odpowiedniej taktyce i znajomości terenu, gwarantując tym samym Szkotom niepodległość na kolejne 400 lat.

Jeśli będziesz przejeżdżać w okolicy Inverness to koniecznie musisz odwiedzić słynne mokradła pod Culloden.To właśnie tam wojska angielskie wymordowały 1500 szkockich górali po czym całe Highland zmuszone były to opuszczenia domostw i do emigracji. To najstraszniejszy okres dla Szkocji jeśli chodzi o tę część Szkocji, warto o tym wiedzieć

Kolejne miejsce, znajdziesz docierając do Glencoe. Stojąc na parkingu o którym wspominałem w poprzednich postach i spoglądają na tzw 3 siostry czyli trzy potężne ostańce. Po lewej stronie od parkingu znajduje się droga wiodąca pomiędzy 2 a 3 szczyt. Droga się zwęża i w pewnych odcinkach robi się stromo. Trzeba także przejść po kamieniach przecinając spory potok. Po 1,5 marszu twoim oczom ukaże się cudownie piękna dolina zwana ( Hidden Valley) która jest zupełnie ukryta.

To piękne miejsce, pomimo tragedii jaka tam miała miejsce. ( Koniecznie zapoznaj się z historią rodziny Macdonaldów która została zamordowana) Polecam zatem zatrzymać się w Glencoe i koniecznie zwiedzić zaginioną dolinę. Już niebawem wstawię video więc zobaczysz czy warto się tam wybrać.


Kolejne miejsca ;) ;)

Jeśli będziesz podążał zachodnim wybrzeżem to konieczne warto się zatrzymać w rejonie półwyspu applecross. Zaczynając od ośrodka turystycznego Loch Torridon do Shieldaig gdzie znajdziemy kilka punktów widokowych gdzie widoki zapierają dech.


Oczywiście miejsce znalazłem znacznie więcej ale o tym wspomnę niebawem.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Szkocja 2014

12
Witam

Nie bardzo wiem jak zamierzacie wrócić, w końcu pozostało piękne wschodnie wyrzeże. Warto wspomnieć także o okolicy Fort Willam. Droga z Invergarry a87 i a887 tworzy pętle i jest to jedna z najładniejszych widokowych dróg Szkocji. Wspominałeś że zamierzasz wspinać się na Ben Nevis pamiętaj o aktualnej mapie ( Harvey's Ben Nevis map) dostępna w turystycznym centrum w Fort William. Podążaj szlakiem victorian pony path ( 9,6 km) ponieważ jest łatwiejszy i bezpieczniejszy. Pamiętaj także abyś sprawdził pogodę, również w turystycznym centrum.

Jak będziesz jechał do Callander to koniecznie zajrzyj do Loch Katrin. Można wynająć rower bądź przemycić motory przez mało zabezpieczony przejazd udając listonosze dowożącego pocztę to pobliskich domostw zlokalizowanych na szlaku. Dzięki czemu możesz objechać jezioro. ( Można także przejść się ok 2 km wzdłuż wybrzeża, widoki bajeczne)

Polecam tam zajrzeć ponieważ masz po drodze. W rejonie możesz także wspiąć się na Ben Aian ( godzina drogi od parkingu szosa A821 zachodni koniec loch achray)

Kolejny trudniejszy szczyt ben ledi 879 ale tutaj szlak jest trudny.


Ze wszystkich tych miejsc wstawimy video, więc sam ocenisz co zmienić. Jeśli lubisz plaże polecam zwiedzić surowo dzikie plaże w zatoce Sandwood lub w Torrrissdale i Farr obok Bettthill. Na koniec 5 szczytów na północy zwanymi 5 sisters. Mnóstwo szlaków i jedne z najpiękniejszych widoków w Szkocji

No to teraz masz znacznie więcej miejsc, wybór pozostawiam Tobie ;) ;) ;)

Więcej ciekawych informacji znajdziesz w poniższej sekcji

Szkocja, informacje, porady, opisy miejsc, zdjęcia, forum, video
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szkocja ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości

cron