Nieprzeczytane posty

Highlands Szkocja

1
Witam,

Jestem nowy na forum, a dotarłem tu z jednego powodu. W przyszłym roku zamierzam wybrać się do Wielkiej Brytanii. Wujek Google pokazał mi sporo zdjęć szkockich Highlands. Teren ogromny, pojęcie dosyć szerokie. Chciałbym na pewno zobaczyć Loch Ness oraz zamek Eilean Donan. Najbardziej jednak interesują mnie najbardziej dziewicze rejony Highlands o ile oczywiście takie istnieją. Gdzieś, gdzie nie ma śladu autostrad, miast. W związku z tym szukam kogoś, kto udzieliłby mi informacji, który rejon Szkocji wybrać i jak się tam dostać (tzn. poleci mi jakąś bazę wypadową). Co do Loch Ness, wiem, że taką bazą jest szkockie miasteczko Iverness. Liczę na polecenie ciekawych miejsc w północnym rejonie Szkocji i kilka praktycznych informacji. Dzięki z góry za wszelakie pomocne mi informacje, ewentualnie informację, gdzie szukać informacji. :D Nie chcę wybierać się z żadnym z biur podróży, nawet jeśli oferują one podobne wycieczki. Nie lubię ramowego grafiku, przestrzegania planu itd., dlatego chciałbym wybrać się tam na własną rękę.

Pozdrawiam wszystkich :)

Re: Highlands of Scotland

2
Witaj

Większa część Szkocji obfituje w to czego szukasz czyli wąskie drogi sceneria nie do opisania i dzikość uwidoczniona niemal wszędzie

Nie wiem czy Inverness to dobre miejsce na bazę wypadową. Myślę że o wiele tanie będzie przyjechać do Glasgow lub Edynburga.

Jeśli chodzi o trasy to w mojej ocenie najpiękniejsze są dwie, z Glasgow A28 aż na samą północ a powrót wschodnim wybrzeżem bądź na odwrót zaczynając od Edynburga.

Na początek jednak musisz napisać więcej info. Skąd zamieszasz dojechać do Szkocji, ile zamierzasz zostać i jakie masz fundusze przeznaczone na wyjazd.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Highlands of Scotland

3
Admin, dzięki za odpowiedź :)

Koło lipca planuję małą objazdówkę po Europie. Do Szkocji myślałem dostać się z Anglii, konkretnie z Londynu. Co do funduszy, nie jestem jeszcze pewien, gdyż nie mam konkretnego planu co dokładnie chcę zobaczyć. Dlatego też robię teraz delikatny rekonesans, co może udać mi się zobaczyć i ile pieniędzy będzie mi na to potrzebne. W sumie teraz zastanawiając się, będzie chyba nawet prościej znaleźć jakieś połączenie na trasie Londyn - Edynburg, czy Londyn - Glasgow, niż Londyn - Inverness. W Szkocji chciałbym zostać ok. 3 - 4 dni. Jaką w takim razie mniej więcej trasę mógłbyś mi polecić i jakie środki lokomocji byłyby najlepsze? Bo przyznam szczerze, że jak na Londyn, czy Amsterdam mam jakiś plan, tak na Szkocję żaden, a bardzo chciałbym ją zobaczyć, zaś w Internecie próżno szukać informacji na ten temat.

Re: Highlands of Scotland

4
Witaj.

Podążał bym autostradą dl Glasgow i podążał bym A28 do Balloch. Bardzo kameralne miasteczko 30 minut od Glasgow i u ujścia największego jeziora Lommond. Tam na pewno zwiedzić bym oceanarium a tuż obok najdziesz sanktuarium orłów a także sów którymi opiekuje się miłośnik przyrody. ów sanktuarium jest ukryte więc jeśli tego typu atrakcje cię interesują podam ci szczegóły jak się tam dostać ( polecam.)

Następnie podążał bym cały czas A28 gdzie doświadczysz pięknych widoków aż do małego miasteczka Tarbet ( gdzie u podnóża gór polecam przepłynąć się stateczkiem.

Podążając dalej możesz odbić do Oban a tam polecam (ogród botaniczny nad skraju jeziora oraz sea safari)
Powracając na A28 dojedziesz do Glencoe ( jeden z najpiękniejszych widoków w Szkocji)

Podążając dalej A28 skracając w lewo odwiedzisz jedną z najładniejszych szkockich plaż ( Sana Bay) ( dzikość Szkocji zapewniona)

Powracając do A28 możesz podążyć na wyspę Skye a później powrót do Inverness i na samą północ.

Powrót koniecznie przez Aberdeen do Edynburga. Oczywiście po drodze jeszcze mnóstwo innych atrakcji. Jezioro Ness oraz zamek Eilean Donan to obowiązkowe przystanki ale tylko dlatego że są to miejsca które zwiedzisz po drodze a poza tym dużo do zaoferowania nie mają. Są dużo lepsze zamki a inne jeziora jak np Loch lommond mają dużo więcej do zaoferowania. Oczywiście nie odradzam gdyż wybierając się trasą którą zaproponowałem zwiedzisz wszystkie te atrakcje. Niestety trzy dni na pewno nie wystarczą dałem Ci tylko kilka propozycji.

Polecam także temat: Szkocka kuchnia
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szkocja ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości