Nieprzeczytane posty

Wybierasz się do Szkocji ? potrzebujesz informacji zapytaj

1
Zapraszam zainteresowanych Szkocją i jej pięknem do zadawania pytań,jeśli takowych potrzebujecie.Z uwagi na dość spore doświadczenie w podróżach po Szkocji chętnie odpowiem na nurtujące was pytania.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Wybierasz się do Szkocji ? potrzebujesz informacji zapyt

2
Witam
Byłbym stokrotnie wdzięczny za odpowiedzenie mi na kilka pytań.
Może orientuje się pan w cenach produktów w Szkocji ? Prosiłbym o podanie cen chleba, paczki jajek, paczki papierosów, litra mleka i piwa.
Czy w Szkocji można nocować na dziko ( rozbicie namiotu ) i rozpalać ogniska ? Czy takie same zasady obowiązują także na terenie parków narodowych ?
Czy w jeziorach można łowić ryby bez żadnych nieprzyjemnych konsekwencji ?
PS : Świetna robota z filmami o Szkocji, wszyscy uczestnicy naszej przyszłej wyprawy już je obejrzeli, dziękować!

Re: Wybierasz się do Szkocji ? potrzebujesz informacji zapyt

3
Witaj.

A więc zacznę od łowienia. I choć Szkocja jest bardzo dzika i rozległa to jeśli chodzi o łowienie sytuacja jest troszkę bardziej skomplikowana. Może zacznę od tego że w Szkocji rozróżniamy dwa rodzaje połowów.

1) Chodzi o ryby wędrowne takie jak łosoś i jeszcze kilka innych. I tutaj obowiązują restrykcje. Ryby o których mowa można łowić mając specjalne zezwolenia i różnych terminach. Osoby kontrolujące w przypadku łososia mają uprawnienia do wystawiania wysokich mandatów, a także ściśle współpracują z Policją, więc łowienie tych ryb stanowczo odradzam.

2) Co do reszty są miejsca gdzie łowienie wymaga zezwoleń, i w tych miejscach zazwyczaj znajdują się znaki ostrzegawcze, jeśli takowego nie ma znaczy że prawdopodobnie można łowić

Oczywiście są to informacje nie poparte moim doświadczeniem więc niestety nie mogę tego potwierdzić na 100%
Pamiętaj również że łowienie w miejscach niedozwolonych skutkować może wysokimi karami a stwierdzenia typu
(dopiero przyjechałem, nie znam języka, nie wiedziałem ) nie skutkuje( pisali o tym inni rybacy)

Podsumowując łowimy tam gdzie nie ma zakazów i tyle. Poniżej mapa miejsc gdzie można łowić z tym że spora ich część to miejsca płatne

http://web.wildfisher.co.uk/database/clickmap.php

Nocleg

Co do noclegu to jak najbardziej tak jeśli ów pole nie należy do osoby prywatnej a i ci czasami nie mają nic przeciwko.Jedna uwaga to pogoda. Nastawcie się na naprawdę zmienną pogodę, na pewno doświadczycie czterech pór roku, więc dobry tropik obowiązkowy nawet w lecie. Poza tym temperatura odczuwalna jest troszkę niższa niż w Polsce a nad oceanem czy nad morzem może niekiedy doskwierać dość zimny wiatr (ale i tak będziecie zachwyceni, film a rzeczywistość to jak niebo i ziemia)

Ceny


Wspomnę o najtańszych bo chyba o takich warto wspomnieć .

Polecam największe hipermarkety bo jeśli ma być tanio to tylko tam. Polecam Tesco ( ale to największe , Asda) ( Morisson ceny podobne choć niekiedy troszkę drożej) ( Iceland , dużo mrożonek) (tesco ekstra, tylko alternatywnie jeśli zabraknie wam jedzenia). W każdym większym mieście znajdziecie któreś z tych sklepów.

Ceny z dużego Tesco ( ceny w funtach)

Chleb najtańszy 0,48
Mleko 1 L ok 0,90
Dżem 0,60
Zupy gotowe w puszkach ( od 0,40 )
Jajka 15 sztuk 1.60
Masło( margaryna) 0,50
Serki wiejskie (zwykłe 0,80, ze szczypiorkiem 1,10 )
Inne serki od 1 funta
Ryż na mleku, jogurty od 0,30
Ryby ( masakryczne drogie dwa kawałki łososia 6 funtów)
Papierosy ( koszmarnie drogie od 5 funtów wzwyż) możecie wziąć papierosy z Polski ( jeden karton możecie przewieść lub coś w tym rodzaju, lub tytoń)
POLECAM OPCJĘ KUP JEDNO DRUGIE ZA POŁOWĘ CENY LUB ZA DARMO.CZĘSTO TAKIE PROMOCJE MAJĄ MIEJSCE, szczególnie w dużych sklepach.

Ogniska w parkach narodowym nie wiem ale logicznie rzecz ujmując jest to raczej zabronione ( oczywiście w niektórych parkach widziałem miejsca specjalnie przygotowane pod ognisko więc powinniście coś znaleźć.

To tyle na początek, ciesze się że filmy się podobały. Napisz czy macie plan wycieczki, czy macie auto czy lecicie samolotem i kiedy

PS

witam na forum
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Wybierasz się do Szkocji ? potrzebujesz informacji zapyt

6
Sedes pisze:Witam

Czy w jeziorach można łowić ryby bez żadnych nieprzyjemnych konsekwencji ?
PS : Świetna robota z filmami o Szkocji, wszyscy uczestnicy naszej przyszłej wyprawy już je obejrzeli, dziękować!
Dowiedziałem się kilku ciekawych kwestii odnośnie licencji. Otóż można ją nabyć przy niemal każdym większym jeziorze gdzie łowienie jest dozwolone. Mamy do wyboru licencję jednodniową ( najtańszy koszt to 2 funty za dzieć) natomiast ( 15 za sezon). Ceny uwarunkowane są różnymi czynnikami, a ceny o których wspomniałem są najniższe jakie znalazłem.

Licencję możesz kupić na miejscu i o każdej porze.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Wybierasz się do Szkocji ? potrzebujesz informacji zapyt

9
Dziękuję za szybką odpowiedź:) Tak przy okazji, bardzo dobre i przydatne forum:)
Chciałabym zobaczyć jak najwięcej tego pięknego kraju, stąd chyba najlepsza byłaby wyprawa objazdowa, z tym jednak wiąże się nocleg za każdym razem w innym miejscu. Zastanawiam się, czy jest to duży problem znaleźć je spontanicznie, np właśnie w hostelach lub prywatnych domkach na wzór naszych gospodarstw agroturystycznych. Zapewne zacznę w Edynburgu lub Glasgow, a potem na północ. Wszystko dla mnie nieznane i ciekawe. Masz może Kasiu jakieś sugestie?

Re: Wybierasz się do Szkocji ? potrzebujesz informacji zapyt

10
Niestety nie jestem w stanie polecić konkretnych miejsc, ale jestem pewna że ktoś z forum na pewno pomoże :)

Myślę że ładniejszym miastem jest Edynburg. Wydaje mi się że Glasgow jest niezbyt ciekawe i ma niewiele do zaoferowania turyście, ale wiadomo ile osób tyle gustów ;). Polecam udanie się do Glen Coe, magiczne miejsce.

Masz może jakiś plan podróży? Wiesz w jakich miastach (miasteczkach) chcesz się zatrzymywać na nocleg? Myślę że nie powinnaś mieć problemów ze znalezieniem miejsca do spania w trakcie wyprawy, ale w czasie wakacji to różnie bywa, więc chyba lepiej mieć coś zaklepanego wcześniej.

Wróć do „Szkocja ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości