Nieprzeczytane posty

Re: Wybierasz się do Szkocji ? potrzebujesz informacji zapyt

32
Witaj


Jeśli chodzi o hotele bądź hostele to wszystko zależy od polityki danego hostelu, hotelu bądź grupy hotelowej. Nie wszystkie hotele i hostele sprawdzają dokumenty, jeśli jednak okaże się ze sprawdza a ta osoba będzie z tobą jako osoba pełnoletnia to nie macie się czego obawiać. Problem może okazać sie jeśli pokój jest na osobę niepełnoletnia, choć i w tym przypadku nie powinni robić problemu jeśli będzie z kimś prawnie dorosłym.

Co do barów no to cóż. Piwko dozwolone powyżej 18, choć myślę ze jak ktoś pełnoletni kupi to nikt tego nie będzie sprawdzał ( ja tego nie doradzałem ) . Puby niekiedy sa tak przepełnione ze nie ma jak przejść a co dopiero kogokolwiek sprawdzać, dlatego nie przejmujcie się tym zbytnio.

Jeśli jednak mamy przestrzegać prawa to osobie w wieku 16, 17 lat wolno wypić male piwo, cider lub lampkę wina ale tylko podczas posiłku w restauracji, nie w barze.

Ps Macie juz plan wycieczki ?
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Wybierasz się do Szkocji ? potrzebujesz informacji zapyt

33
Dzięki za odpowiedzi :)
Co do planu wycieczki - na razie jest bardzo ogólny, bo pomysł się na zrodził kilka dni temu. Ale na pewno Edynburg i to tak porządnie. Nie lubię zwiedzania w biegu, więc chcielibyśmy z 2-3 dni poświęcić na Edynburg. Drugi pewny cel to Glasgow. Co do reszty pewny nie jestem. Do Edynburga będziemy jechać albo autobusem, albo lecieć samolotem, także na miejscu, będziemy zależni od busów lub pociągów. Być może jak uda nam się znaleźć już na miejscu jakieś jednodniowe wycieczki w Highlands to skorzystamy. Przede wszystkim musimy zmieścić się w budżecie, a planujemy wydać max. ok. 2 tys. zł.

Re: Wybierasz się do Szkocji ? potrzebujesz informacji zapyt

34
Na początek rozważcie także loty na lotnisko Prestwick, może wyjść sporo taniej niż do Edynburga, jeśli oczywiście macie samolot. Będąc w Glasgow możecie pojechać autobusem do Balloch ( 208 z Jamaica steet , w samym centrum ) i jedziecie do końca. W Balloch możecie zwiedzić tamtejsze oceanarium + ok 2 km od Balloch znajduje się centrum ochrony orłów i sów ( Polecam, 4 Funty OS ) Także w Balloch zaczyna się największe jezioro Loomod, jest także piękny Park Narodowy ( główne wejście w centrum Balloch )

Balloch jest idealnym miejscem żeby poczuć choć troszkę klimat Szkocji za niewielkie pieniądze ( bilet plus wejście do oceanarium) W samym oceanarium jest fajna kawiarnia z widokiem na jezioro.

Jeśli macie prawko polecam wynająć auto wyjdzie taniej , jeśli nie to napiszcie na pm, jeśli trafi mi się parę dni to mogę pokazać wam kilka miejsc.

Będąc w Glasgow wpadnijcie do Muzeum transportu ( warto, darmowe :D ) obok muzeum możecie także popływać szybką łodzią po rzecze ( fajne spojrzenie na miasto z innej strony ) . Ponadto, Kelvin Grove Gallery ( darmowe :D ) , Glasgow Cathedral darmowe wejście :D i generalnie samo centrum . Nie zapomnijcie o brytyjskim śniadaniu, snekaersie w oleju ( będąc w Glasgow ) a także o Angus Burger ( najlepszy burger ) no i oczywiście Fish and chips ( ryba i frytki )

Będąc w Glasgow późnym wieczorem unikajcie mało uczęszczanych zaułków oraz dzielnicy Govan, Ibrox, oraz całego East end- u .

Będąc w Edynburgu lub Glasgow łatwo i tanio można dostać się autobusem do Aberdeen

http://uk.megabus.com/

Będąc w Aberdeen możecie zwiedzić ruiny Dunottar ( widoki powalają ) . Od siebie polecam moje top 4

1) Dolina Glancoe
2) Zamek Blair
3) Ruiny Dunnottar
4)Zamek Glamis
5) Destylarnie

Problemem jest to że mam swoje top 300 :D
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Wybierasz się do Szkocji ? potrzebujesz informacji zapyt

35
Wow. Dzięki za wszystkie informacje. Wynajęcie samochodu raczej w grę nie wchodzi, ale jeżeli będziemy się wybierać (bo to jeszcze nie jest pewne) to będziemy pisać. Dolina Glencoe to jedyne miejsce z twojej listy, które widziałem na żywo i muszę powiedzieć, że na mojej liście też jest na pierwszym miejscu. Balloch wydaje się świetnym pomysłem, bo właśnie chciałem kumplowi pokazać też taką prowincjonalną Szkocję, ale nie wiedziałem za bardzo gdzie można tanio się dostać. Co do lotów to najkorzystniejszy póki co wydawał mi się RyanAir z Katowic do Edynburga, bo mieszkamy na Śląsku. Dzięki wielkie jeszcze raz :)

Re: Wybierasz się do Szkocji ? potrzebujesz informacji zapyt

36
Nie ma za co. Jak by co to pisz śmiało. Pozdrawiam ;) ;) ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Wybierasz się do Szkocji ? potrzebujesz informacji zapyt

37
Witam!
Za kilka dni wybieram sie z mezem sie do Szkocji. Jedziemy motocyklem, bierzemy ze soba namiot i inne akcesoria potrzebne do biwakowania :) Moze ktos zna jakies fajne miejsca na nocleg po naszej trasie(glownie pola namiotowe lub na dziko, ale przydalby sie jakis namiar na jakis domek w rozsadnej cenie). Moze ktos nam jeszcze zaproponuje jakies ciekawe miejsca do zobaczenia, o ktorych nie pisza w przewodnikach, badz tez pewne miejsca ktore chcemy odwiedzic nie sa tego warte?
Interesuje mnie rowniez jakich cen mozemy sie spodziewac za pokoj lub domek w razie naprawde nieprzyjemnej pogody :)
Za sugestie z gory dziekuje, Marta

Link do planowanej trasy

https://maps.google.pl/maps?saddr=Londy ... ,7&t=m&z=9

Re: Wybierasz się do Szkocji ? potrzebujesz informacji zapyt

38
Witam moze zacznę od sugestii

Dodal bym do listy zamki Glamis, Blair, Dunnotar oraz wymienił Dundee na St Andrews ( piękne miasteczko z duza plaza i pierwszym na świecie polem golfowym. Ponadto ruiny zamku, uniwerek gdzie Książę poznał wybrankę swojego serca oraz romantyczne centrum.

Dodal bym jakas Destylarnie w okolicach Aberdeen i reszta wygląda ok. Nie wiem co macie zamiar zwiedzić wiec nie mogę nic polecić lub odradzić. Napisz co macie w planach zobaczyć w ja powiem wam czy warto?

Nocleg. Pokoje zaczynają się od 35 funtów wzwyż ( hostele troszkę taniej ). Polecam miejsca kempingowe sa tam także miejsca namiotowe a ceny zaczynaj sie od ok 14 funtów.

Sprawdźcie poniższy link

http://www.visitscotland.com/accommodat ... n-camping/

Po prawej stronie wpisujecie miasto lub kod pocztowy i wyszukujecie dostępne pola namiotowe lub kempingi

Co do pokoi to jeśli nie znajdziecie żadnego pola namiotowego a pogoda nie dopisze wówczas polecam podjechać do najbliższego miasteczka lub szukać na drodze BB na pewno coś znajdziecie. Jak nie będzie BB po drodze to można zapytać w każdej napotkanym domku, ludzie sa bardzo uczynni i pomocni.


Jedna uwaga, jesli zdecydujecie sie spac na dziko sprawdzie czy w obrębie nie ma zakazu ( tabliczki ). Szkocja jest bardzo dzika, czasem jednak takowe zakazy można spotkać


Czekam na atrakcje, które zamierzacie zobaczyc?

Re: Wybierasz się do Szkocji ? potrzebujesz informacji zapyt

39
Dzieki za szybka odpowiedz i sugestie.

Whitby - oczywiscie ruiny opactwa benedyktynskiego, ponoc polozone sa w pieknym miejscu
edynburg - stare miasto, wzgorze zamkowe. Ponoc to miasto marzen :)
nastepnie korzystajac z twoich uwag chyba pojedziemy jednak wybrzezem przez St. Adrews
aberden zaznaczylam wlasnie m.in ze wzgledu na destylarnie, czytalam gdzies ze jest w okolicy jest sporo destylarni i chcielibysmy dotzrec jeszcze do starego portu
nastepnie do jeziora oczywiscie :)
Durness - jako najbardziej wysuniety punkt i zachwycily mnie zdjecia ktore ogladalam w sieci
Z Torridon do Applecross - ze wzgledu na piekne trasy
dalej Sky - ponoc przepiekne krajobrazy i nietylko
Potem Fort William "kolej Harrego Poter", dolina Coe, najwyzszy szczyt Wysp
Oczywiscie oprocz tego co juz napisalam jest jeszcze sporo po drodze, ale takie dokladne planowanie pozostawiamy na pozne wieczory pod napiotem :)

Nanioslam juz na mape Zamki o ktorych pisales :) Czytalam o nich co prawda wczesniej, ale dzieki za przypomnienie :)
Glasgow ominiemy raczej bokiem. Czy moze warto tam zajechac??
Niestety w tym wszystkim czas nas bardzo ogranicza :( mamy niecale 2 tygodnie.

Re: Wybierasz się do Szkocji ? potrzebujesz informacji zapyt

40
Skye ( polecam pojechać prawa strona wyspy jest atrakcyjniejsza widokowo )

Wracając przez Glencoe zatrzymacie sie prawdopodobnie na parkingu na środku doliny. Zaraz obok parkingu znajdziecie mała ścieżkę prowadząca na mostek widoczny z parkingu a następne dojdziecie u podnóże góry mając widok na przeciwległa stronę doliny i druga czesc gór, polecam taka piesza wycieczkę ( ok godzinki ) widoki niesamowite

Także w Glencoe ( po drodze) wpadnijcie na herbatkę do http://www.kingshousehotel.co.uk/ bedziecie mieli niepowtarzalna okazje nakarmić dzikie stado Jeleni zamieszkujące okolice, wrażenia niezapomniane.


Wracając zatrzymajcie się w Tarbet ( po drodze ) to tutaj znajdziecie największe jezioro Szkocji a także wracając A82 to Glasgow co chwilkę znajdziecie bardzo dużo punktów widokowych.

Docierając niejako do końca Jeziora Lommond ( miasteczko Balloch) pojedzcie ulica Lommond rd tuz za Balloch znajdziecie sklep ogrodniczy ( po lewej stronie ) . Wysiądźcie na parkingu, przejdźcie przez sklep az dojdziecie do tzw schroniska dla sów i orłów ( pisałem już o tym, polecam )

Ogólnie miasteczko Balloch i znajdujące się tam akwarium jest bardzo ciekawe wiec polecam to miejsce wracając A82.

Co do Glasgow to jeśli juz będziecie w okolicy a będziecie to mysle ze warto wpaść do centrum, choc na chwilkę lub chociażby odwiedzić Riverside muzeum ( muzeum transportu ) naprawdę fajne miejsce ( tuz obok można wynająć szybka lodź i popływać po rzece Clyde ) a także Kelvin Grove Gallery ( 5 minut motorem od poprzedniego muzeum ) ( Muzea darmowe )

Jest jeszcze sporo innych miejsc ale sa usytuowane kawałek o zaplanowanej mapy

Wróć do „Szkocja ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości