Nieprzeczytane posty

Re: Wybierasz się do Szkocji ? potrzebujesz informacji zapyt

22
Witaj

Wszystko zależy od tego co kto lubi. Porównując ceny wynajem

- Camper od 350 funtów 1 tydzień wzwyż czyli ok 700 funtów + więcej za paliwo + miejsce postojowe (24.00 dla auta typu karawan lub 22 dla namiotu 2 osobowego ( jest prąd) ) można znaleźć taniej.

- Wynajem auta ok 248 dwa tygodnie + pokój od ok 50 55 funtów za dobę co daje łącznie 770 + 250 = ok 1020 funtów.

Oczywiście moje wyliczenia są ogólnikowe

- Opcja 3 Wynajem osobówki plus noclegi na polu namiotowym sporo taniej a miejsc tego typu jest naprawdę sporo

http://www.travellerspoint.com/campsite ... -383.htmlv
tylko 10 funtów za dobę z prądem

Najtańszy nocleg bb znalazłem za ok 50 funtów więc szukając na miejsce w sezonie ciężko będzie znaleźć coś taniej

więc zrobił bym plan i zarezerwował bym bb z dużym wyprzedzeniem
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Wybierasz się do Szkocji ? potrzebujesz informacji zapyt

23
kasia pisze: Wydaje mi się że Glasgow jest niezbyt ciekawe i ma niewiele do zaoferowania turyście, ale wiadomo ile osób tyle gustów
Niezupełnie. Co prawda jest to miasto głównie portowe i stoczniowe, ale ma też atrakcje turystyczne. Wybierzmy się do Muzeum Transportu. Zebrane tam pojazdy to środki wszelkiego transportu - morskiego, kolejowego, drogowego... są tam nawet wózki dziecięce, lomotywy, bicykle, a także modele statków, w tym legendarnego Titanica. Jest do zwiedzenia Ogród Botaniczny (wstęp wolny) ze szklarniami i kolekcją roślin mięsożernych. No i najstarsze szkockie muzeum - Galeria Kelvingrove, posiada jedne z największych zbiorów sztuki w Europie.

Re: Wybierasz się do Szkocji ? potrzebujesz informacji zapyt

24
W roli małego sprostowania muzeum transportu nosi teraz nawę Riverside museum
dezeen_Riverside-Museum-by-Zaha-Hadid-1.jpg
dezeen_Riverside-Museum-by-Zaha-Hadid-1.jpg (44.74 KiB) Przejrzano 5693 razy
i tak jak wspomniał mój poprzednik jest co zwiedzać. Do przeniesionej kolekcji dodano ok 2000 nowych, również ciekawych eksponatów. Warto także zwrócić uwagę na ekspozycję metra które zostało wybudowane jako jedno z pierwszych na świecie. To właśnie tu kiedy jeszcze nie zamontowano silników wagony metra ciągnięte były liną. Na uwagę zasługuje także rekonstrukcja bardzo starej uliczki wraz z innymi sklepikami. Cześć sklepów które stoją już w ekspozycji są czynnie odwiedzane przez ich właścicieli którzy w bardzo podeszłym wieku przenoszą się w ich młodzieńcze lata przypominając sobie stare czasy. Sam byłem świadkiem takiej wizyty i to było naprawę wzruszające.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Wybierasz się do Szkocji ? potrzebujesz informacji zapyt

25
Witam :) Ze znajomymi planujemy wybrać się w drugi weekend marca do Szkocji. Przylatujemy do Glasgow, wypożyczamy auto i mamy tylko 3 dni na zwiedzanie ;) Co warto zobaczyć w tak krótkim czasie? Nie chcemy za dużo czasu spędzać w samochodzie ( dziennie ok. 200 km ). Ze względu na ograniczony czas zrezygnowaliśmy z Wyspy Skye i Edynburga, to będzie na następny raz ;) I gdzie szukać tanich noclegów dla 6 osób?

Re: Wybierasz się do Szkocji ? potrzebujesz informacji zapyt

26
Witaj. Na początek polecam udać się do miasteczka Balloch, gdzie zaczyna się największe jezioro Szkocji Lommond .
W Balloch polecam oceanarium i cala okolice ( park narodowy ) a następnie obok miasteczka znajduje się sanktuarium dla Orłów i Sów . Jak dobrze traficie to możecie pooglądać Orly ( 3 funty) w akcji szczerze polecam.

Następnie polecam udać sie droga A 82 az do miasteczka Tarbet ( piękne widoki ) skąd możecie udać się na wycieczkę stateczkiem, po jeziorze.

Droga od Balloch do Tarber jest wręcz urzekająca, wiec będziecie sie zatrzymywać bardzo często. Z Tarbet koniecznie udajcie sie droga A 82 do Glencoe będącego jednym z najpiekniejeszych miejsc w Szkocji. Najpiękniejsza cześć Glencoe to droga, otoczone górami ze wszystkich stron, z małym parkingiem po środku gdzie polecam wyjść z auta i udać sie w lewo wyznaczona ścieżka żeby dojść do podnóża góry, widoki zapierają dech ( już niedługo wrzucę video z Glencoe). (Glencoe poznacie po tym ze jak będziecie przejeżdżać to zatrzymacie się samoistnie z zachwytu)

Polecam udać sie az do Inverness + Loch Ness ( nocleg)

Powrót

Droga A 9 do miejscowości Pitlorchy gdzie po drodze znajdziecie najpiękniejsze zamki w Szkocji, czyli najpierw 1) Blair, 2 Glamis i trzeci 3) Barmoral a następnie do 4) Dunnotar( nie wyjeżdżajcie ze Szkocji jeśli nie zobaczycie nr 1,2,4.) Na koniec udajcie sie do St Andrews jedno z najładniejszych miasteczek ( ponadto piękna plaza jedno z pierwszych pól golfowych na świecie , ruiny zamku i uniwersytet gdzie studiował książę ) powrót do Glasgow. To tyle na 3 dni. Jak byś znalazł chwilkę na atrakcje Stirling, to było by super, to miasto jest wyjątkowo bogate zarówno historycznie jak i w kwestii okolicy, jest tu mnóstwo pięknych tras pieszych.



Nocleg myślę ze najlepiej w Invernees 1 drugi np Aberdeen ale to tylko moja sugestia.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Wybierasz się do Szkocji ? potrzebujesz informacji zapyt

27
Dziękuję za szybką odpowiedź i ciekawe propozycje :) a gdybyśmy jednak zdecydowali się na Wyspę Skye, to co warte jest obejrzenia? Słyszałam, że Wyspa słynie z klifów. W drodze na wyspę warto zobaczyć zamek Eilean Donan Castle?
Proszę także o podanie miejsc w których możemy skosztować szkockiej whisky ;)? a także co można smacznego zjeść z regionalnych przysmaków? czy haggis jest dobre? :)

Re: Wybierasz się do Szkocji ? potrzebujesz informacji zapyt

28
Możesz podążać trasa która opisałem i skoczy na Skye a wracając podążyć A9.

Jeśli chodzi o Skye to warto pojechać prawą strona wyspy do końca, tam także znajduje się piękny wodospad, klify o których wspomniałeś a także latarnia . Miasteczko Portree może posłużyć jako miejsce na nocleg choć cenowo wyjdzie taniej jeśli zatrzymacie się za miastem . Zamek Eilean Donan można zwiedzić zwłaszcza ze jest po drodze i jego położenie zachwyca.


Co do jedzenia to haggis jest dobre ale nie dla wszystkich. To taki odpowiednik kaszanki, mnie smakuje. Co do reszty posiłków to oczywiście brytyjskie śniadanko obowiązkowo. Jak będziecie w Glasgow to koniecznie snickers w cieście smażony na głębokim oleju. Jeśli chodzi ogólnie o jedzenie to przede wszystkim hamburger, frytki z ryba . Chcąc tradycyjnie zjeść zapomnijcie o diecie na 3 dni ;) ;)

Ponadto shortbread czyli kruche ciasteczka smakują wybornie. Pamiętajcie także o lokalnych piwach, mają ich sporo.

Destylarnie jest ich całe mnóstwo podążając a9 skręćcie w A939 do Glenlovet

a) The Glenlivet Distillery
Distilleries
Lesley Mcintosh, Glenlivet, Ballindalloch, Banffshire, AB37 9DB

lub

Kolejna bardzo polecana znajduje się nie daleko miasteczka Balloch

b) http://www.glengoyne.com/

oraz

c) Glenfiddich Distillery

Dufftown AB55 4DH, Scotland

Jeśli przypomną mi się jeszcze ciekawe potrawy to dam znać.

Wracając do zaproponowanej drogi tuż przy wjeździe do Highlands przy wjeździe do Glencoe znajduje się przecudowny Kings hotel, gdzie spędziliśmy ostatnio noc, podziwiając piękne góry dookoła.
King's House Hotel.jpg
King's House Hotel.jpg (91.43 KiB) Przejrzano 5618 razy
Nocleg kosztuje 70 funtów ale ważne jest to że można wpaść na gorącą herbatę i posiłek ( Zamkowy wystrój bardzo nastraja) a dodatkową atrakcją jest stado jeleni i saren, które przychodzą jeść więc możecie pójść do kuchni i poprosić o troszkę warzyw i pokarmić całkiem dzikie zwierzęta, wrażenia niesamowite, musicie tego spróbować. Gorąco polecam.

http://www.kingshousehotel.co.uk/
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Wybierasz się do Szkocji ? potrzebujesz informacji zapyt

29
Witam!
Przez wakacje planuję z kolegą wyjazd do Szkocji na tydzień, może trochę dłużej. W zeszłym roku byłem z biurem podróży i co tu dużo mówić, byłem zachwycony. W tym roku chciałbym już na własną rękę. Mam pytanie. Ja jestem pełnoletni, natomiast znajomy przez wakacje będzie jeszcze niepełnoletni (17 lat). Czy jego wiek może być jakimś problemem - np. przy meldowaniu się w hostelach? Planujemy korzystać właśnie z noclegów w hostelach.

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Wróć do „Szkocja ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości