Nieprzeczytane posty

Grecja czy Turcja

1
Witam wszystkich.
Odwieczne pytanie gdzie wybrać się na wakacje w tym roku, planuję wybrać się do Grecji lub Turcji.
Jeżeli moglibyście doradzić, który kraj bardziej atrakcyjny.
(jestem osobą która nie lubi siedzieć w hotelu, lecz aktywnie spędzać czas np. zwiedzać itp.)

Re: Grecja czy Turcja

3
Ponawiam temat..pewnie teraz część z nas przygotowuje sobie wakacje i mysli gdzie jechac. Ja w tym roku planuje chyba jednak Grecje. Ma ktoś jakiś pomysł na trasę? Póki co' zapożyczyłam inspirację' z biura podrózy. Może uda mi się zrealizować podobny program. A poza tym mają fajnie opisane miejsca więc i mini przewodnik. Zastanawiam się także nad Santorini ale nie bardzo wiem gdzie najlepiej się zatrzymać będąc na Santorini.


Wynajmował ktoś auto w tych rejonach? JUak to wygląda od strony organizacyjnej?

Re: Grecja czy Turcja

4
To jest na prawdę trudny wybór . Jedno i drugie jest zjawiskowo piękne . Planowaliśmy już dwukrotnie odwiedzić Turcję i za każdym razem udało mi się przekonać moją narzeczoną aby jednak wybrać Grecję w tym roku na pewno nie da się namówić , już próbowałem ale to w sumie dobrze . Turcja jest bardzo atrakcyjnym krajem , który na pewno warto zobaczyć .

Re: Grecja czy Turcja

5
Hmmm, pytanie trudne. Kto osądzi jednoznacznie powinien dostać nagrodę.
Nie powiem, dokąd masz jechać.
Powiem jedynie tak:
generalnie w Turcji znajdziesz tańszą bazę noclegową lub ujmując inaczej, dostaniesz więcej (gwiazdek, jedzenia...) za mniej. Grecja to strefa Euro ze wszystkimi tego plusami i minusami. Atrakcji i tu i tu duuuużźo.
W Grecji możesz wybrac jedną wyspę i zwiedzić dokładnie np. Kretę, Rodos, wybrać się na tzw riwierę olimpijską czy Chalkidiki (Saloniki baza centralna).
Turcja jest ogromna. Na samo zwiedzenie, poznanie okolic Istambułu potrzeba kilku(nastu) dni.
Poczytaj w sieci, ksiazki może coś Cię zainspiruje.
A jak nie, to zrób losowanie :)

Re: Grecja czy Turcja

6
Nie można dać takiej jednoznacznej odpowiedzi jest to bardzo ciężkie to wskazania. Ja sama byłam w tych dwóch państwach i jest mi naprawdę ciężko coś osądzić jeśli chodzi właśnie o to, które jest lepsze. Każde z tych 2 państw ma swój urok i jest na swój sposób piękne. Turcja tak mi się wydaję słynie z tego, że tam ludzie bardzo chętnie palą te siszę a o Grecji to już nie trzeba się rozpisywać.

Re: Grecja czy Turcja

7
sziszę pali się takze np. Tunezji i Egipcie, Maroku. Zatem fajka wodna nie jest specyfiką jedynie turecką.
Osobiście, gdybym miała powiedzieć z czego słynie Turcja, to Pammukale i Kapadocja pod względem krajobrazowo-geograficznym.
No i kebabu, który chyba stał się potrawą narodową Polaków, sadząc po liczbie lokali serwujących to danie w PL

Re: Grecja czy Turcja

8
Jeśli chodzi o dylemat - Grecja czy Turcja, osobiście rozstrzygam go na korzyść Grecji. Wydaje mi się, że są tam lepsze plaże, więcej atrakcji do zwiedzenia, no i ważna kwestia bezpieczeństwa. Grecja to jednak Europa, zagrożenie terrorystyczne jest tu znacznie mniejsze niż w takiej Turcji. Chociaż biura podróży zarzekają się, że kurorty są bezpieczne. Mnie to nie do końca przekonuje, o czym pisałam na blogu. Jakby ktoś chciał wpaść i przeczytać - http://bezpieczna-podroz.pl/podroz-zagr ... terroryzm/, to zapraszam serdecznie :)
„Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku”.

Re: Grecja czy Turcja

9
co do plaż nie do końca się z Tobą, Magdo, zgodzę.
Np. w pobliżu Rodos są plaże mocno kamieniste, a np. plaża Kleopatry czy Side ma piękne piaszczyste plaże.
Podobnież ze zwiedzaniem...na Santorini mało, Turcja Egejska oferuje całkiem sporo.
Po prostu trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: czego oczekuję od miejsca wakacyjnego, co chcę robić - leżeć na plaż, zwiedzać itp., a później poszukać odpowiedniego miejsca i tam się wybrać

co do bezpieczeństwa: są rejony w Salonikach czy Atenach, które strach za dnia odwiedzać i to rejony tóż przy szlakach turystycznych, miejscach odwiedzanych b. licznie.
Turcja jednak wg mnie nieporównanie bezpieczniejsza od Tunezji czy Egiptu, dokąd mimo atrakcyjnych obecnie cen nie radzę nikomu się wybierać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grecja ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości