Nieprzeczytane posty

Na wczasy do Grecji

1
Witam mam parę pytań do tych co byli już w Grecji a dokładnie w Paralia:
-czy można jechać w ciemno i na miejscu znaleźć nocleg w jakieś prywatnej kwaterze?
-czy plaża jest płatna?
-czy jest ratownik na plaży?
-czy można samemu zorganizować sobie będąc samochodem wycieczkę Olimp, Meteory i Stiatos?
-propozycja innych miejscowości do plażowania blisko Polski?

Re: Na wczasy do Grecji

2
Czy był ktoś w Grecji w Listopadzie? Ja wybieram sie tam na tydzień. Bede korzystał z couchsurfing ale to tylko w Atenach. Moim celem jest Gytheio a pożniej półwysep Mani. Czy podróżowanie po Grecji poza sezonem jest tańsze, wyczytałem w przewodniku że owoce morza są ogólnie drogim daniem w Grecji. Czy kupowaliście kiedyś osobiście ryby w porcie od rybaka??

Re: Na wczasy do Grecji

3
Pierwsze dni listopada są idealne na zwiedzanie tego urokliwego kraju. Temperatury sięgają 20 stopni C. W połowie i końcu listopada zaczyna się tam nasza zima a ichniejsza pora deszczowa. Temperatury zimą sięgają do 0 stopni i deszcze też nie sprawią, że nasza wycieczka będzie należała do najciekawszych. Do zwiedzania może nie jest najgorzej, ale ja zawsze lubię jeszcze troszkę poleniuchować i wygrzać się na słoneczku. Jestem raczej ciepłolubna :) Deszcze najbardziej odczuwalne są na wyspie Korfu. Na początku listopada spotkamy w Grecji mniej turystów i ceny są faktycznie nieco niższe, ale też niektóre kawiarnie i restauracje mogą być już pozamykane z powodu na zakończony sezon letni.

Re: Na wczasy do Grecji

4
już wróciłem. jak na pierwszą wizytę Grecji to byłem zaskoczony krajobrazem. Większość jak ma namyśli wakacje w Grecji to mówi Kreta, Rodos czy wspomniane wcześniej Korfu. Ja chciałęm zobaczyc cos innego i o innej porze. Fakt było ciepło i zdaje sobię sprawe że zaoszczędziłem na kupownai czegoś do picia. A woda w okolicach przylądka Mani była jak latem w Bałtyku. Jedyny minus jaki miałem podczas całej wyprawy ( 6 dni ) to pierwszy deszcz jaki spadł od 7 miesięcy. Z tego powodu musiałem ograniczyc spanie w namiocię bo jak burze trwały od rana do wieczora z popołudniowa przerwą to wolałem przenocować w Vathia w jednym z opuszczonych domów. Rejon półwyspu Mani wydawał mi sie bardziej podobny do Szkocji niż do Grecji. Ciaglę chmury nisko zakrywające szczyty i pustkowie wokół. Ale ludzie mili pobożni jak na wschodzie polski (bez urazy dla reszty ) Pozdrowienia

Re: Na wczasy do Grecji

5
Tak jak napisałam, okres listopadowy jest okresem deszczowym, więc do plecaka należy zabrać parasole, albo płaszcze przeciwdeszczowe. Na szczęście temperatury są dość wysokie, więc wszystko szybko schnie. Czy Twój namiot na pewno nie przetrwałby tych burz, czy po prostu miałeś ochotę zamieszkać w jakimś niecodziennym hotelu, czytaj opuszczonym domu? Jak Ci smakowało greckie jedzenie i jak wygląda roślinność w Grecji w tym czasie?

Re: Na wczasy do Grecji

6
Jeśli chodzi o namiot to miałem idealne miejsce na spanie 180m n.p.m. i do jeszcze prawie przy samej krawędzi brzegu, jednak jak zaczęło błyskać coraz częściej to w namiocie robiło sie jasno i nie dało sie zasnąc jak i trochę ryzykownie. Następnego dnia poszedłem po niego to w środku było sucho ale wolałęm nie zginąc głupią śmiercią. w domku jednak nurtowało mnie jedno. czy nie bedzie zadnego robactwa. jechałem z narzeczoną i nie chciałem żeby w nocy niemogła zasnąc a i tak mówiła że wydawało jej sie że cos po niej chodzi. Pytasz o rośliny. To na półwyspie Mani był okres zbierania oliwek. A trawy były wysuszone po całym sezonie letnim. W oczy rzucały sie jednak rośliny któe w Polsce kupuje sie w kwiaciarni a tam rosną sobię gdzie sie da...
Jedzenie przyjdzie pora że cos napisze na blogu bo to odrębny temat.

Re: Na wczasy do Grecji

9
Byłem w Parali w ciemno bym nie jechał. W seoznie może być ciężko z noclegami. Plaże darmowe, ratowników nie widziałem. Na wycieczki wybierałem się samochodem do Tsalonik i Aten. Do Aten ok. 400km ale autostradą chwila moment :) W czerwcu zwiedzanie Aten mocno utrudnione ze względu na temperatury.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grecja ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron