Nieprzeczytane posty

Re: Kryzys w Grecji

21
jarek pisze:Czy obecny kryzys w Grecji nie przeszkadza w podróżowaniu i zwiedzaniu tego pieknego kraju?
A masz na myśli wyspy? Bo jeśli tak, to nie masz czym się martwić. Ewentualnie mogą wystąpić opóźnienia lotu, ale raczej niewielkie i zbyt często się to nie zdarza.
Jeśli chodzi o kontynent to mogą mieć miejsce jakieś strajki kolejarzy, kierowców itp. ale raczej bym się tym zbytnio nie przejmował, bo przy takich upałach to chyba nawet im się strajkować nie chce ;).

Re: Kryzys w Grecji

22
zuziamarzec123 pisze:Poznałam w swoim życiu trochę Greków i po rozmowie z nimi doszłam do wniosku, że z kryzysu to oni szybko nie wyjdą. Totalnie nie rozumiem ich toku rozumowania. Zamiast wziąć się w garść to marudzą, że dla nich nie ma już żadnych szans. Oni wręcz uważają, że tak jak ich przodkowie spadł na nich teraz zły los i nic z tym nie da się zrobić.
Czyli mentalność mają bardzo podobną do Polaków :D

Re: Kryzys w Grecji

25
Grekom wydaje się, że oni są narodem najciężej pracującym w Europie. Podczas, gdy większość świata stawia na tym miejscu Niemców.
Wydaje mi się że Grecy są mocno przyzwyczajeni do wszelkich bonusów, dopłat i dodatków - dosłownie za wszystko. Dotyczy to zwłaszcza budżetówki.
My też mamy swoich wciąż "poszkodowanych" i oczekujących specjalnego traktowania ...
Osobiście nie wybieram Grecji, z obawy m.in. o strajki, które turyście mogą dać popalić i to niezależnie od tego, czy wypoczywasz na wyspie czy na kontynencie. Nie chciałabym musieć koczować na lotnisku z powodu opóźnień. 2 lata temu miałam jechać na Rodos, okazało sie na kilkanaście dni przed odlotem, ze hotel padł - właściciel ucierpiał na kryzysie i musiałam sobie innego lokalu szukać...nie było to fajne doświadczenie.

Re: Kryzys w Grecji

27
osoby wracające z Grecji informują, że na wyspach właściwie kryzys nie był/nie jest odczuwalny.
Zaopatrzenie w sklepach bez zastrzeżeń, obsług na dobrym poziomie, bankomaty wydawały pieniądze. Strajków nie było.
Osobiście wolę chyba jednak dmuchać na zimne.

Re: Kryzys w Grecji

28
Nie odczuwało się. Jedyne co, to polski MSZ zalecał zabranie dodatkowo gotówki na wypadek przejściowych braków w bankomatach. Ale same pobyty odbywały się normalnie, bez przeszkód. Dużo paniki, a nic groźnego się nie działo. Siostra była i wróciła bardzo zadowolona z Krety.

Re: Kryzys w Grecji

29
Może faktycznie tak jets, że jest taniej, po to, żeby w ogóle ktoś zechciał przyjechać.
W sumie to nie wojna, można korzystać z okazji, byleby mieć kasę przy sobie, a nie na koncie :)
„Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku”.

Re: Kryzys w Grecji

30
wiesz, tylko w przypadku np. braków w sklepie czy strajku pracowników transportu, gotówka w reku może nas nei uratować ;)

ale generalnie, jak piszesz mając gotówkę i opłacone świadczenia, pewnie można jechać. Last minute chyba wypadają korzystnie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grecja ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości