Nieprzeczytane posty

Liguria,a może...?

1
Na wstępie witam wszystkich forumowiczów, jest to mój pierwszy post na tym forum i podejrzewam, że nie ostatni. Podróżuję tak często na ile pozwala mi czas (ostatnio coraz mniej, studia) od urodzenia, wątek będę kontynuował w innym dziale zaś tutaj chciałbym zapytać doświadczonych turystów o wypoczynek w Ligurii.
Zaplanowaliśmy z Dziewczyną objazd północnych Włoch z tygodniowym, może 10-cio dniowym akcentem wypoczynkowym gdzieś w Ligurii. Nie chcemy mieszkać w dużych, komercyjnych hotelach, stąd moje pytanie; czy możecie polecić jakieś miłe, urokliwe miejsce na Wybrzeżu Liguryjskim? Okolice la Spezii, Portofino, a może zasugerujecie coś innego? Prosiłbym o przesłanie ofert sprawdzonych przez Was miejsc; małych hoteli, domowych gospodarstw, etc. Jeżeli uznacie, że jest coś innego znacznie bardziej wartego uwagi, to wezmę wszystkie sugestie pod uwagę. Zaznaczam, że jedziemy samochodem i nie jesteśmy ograniczeni czasowo. Wyjazd po 15 sierpnia (czasu do wyjazdu mało).
Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi :)

Re: Liguria,a może...?

2
Portofino może okazać się droższe, gdyż jest znaną miejscowością.
Polecić mogę Portovenere, też znane, ale sądzę, że łatwiej o tańszą kwaterę. Marinella Sarzana
Nie wiem, czy beirzecie pod uwagę nocowanie na kempingach, czy tylko apartamenty, hotele etc wchodzą w grę?

Re: Liguria,a może...?

3
Witaj, jeśli chodzi o bazę wypadową to polecam La spezia. Zatrzymaliśmy się w rodzinnym hotelu Affittacamere Lunamar Obsługa super, pokoje przytulne i czyste. Hotel jest usytuowany w centrum ( 5 minut od stacji gdzie docierają wszystkie pociągi przemierzające Cinque Terre. Tam też zostawił bym auto i przesiadł się na pociąg. Korki i parkingi bardzo dają w kość. I koniecznie kupił bym bilet jednodniowy.

My poszliśmy o krok dalej. Postanowiliśmy popłynąć stateczkiem wzdłuż wybrzeża od La Spezia do Portoventere, tam wysiedliśmy żeby zwiedzić ruiny na wzgórzu z którego rozpościera się widok na całe wybrzeże. Stamtąd wsiedliśmy w drugi statek, wzdłuż wybrzeża. Możesz oczywiście popłynąć bezpośrednio właśnie z La spezia aż do Monterosso zatrzymując się na każdej z wiosek i wysiąść gdzie chcesz.



Następnie pociągiem podążyliśmy od miasteczka do miasteczka kończąc tam gdzie zatrzymaliśmy się na noc. To idealne rozwiązanie musisz tylko pamiętać że nie każdy pociąg zatrzymuje się w poszczególnych wioskach. Czasem zatrzymują się na każdej stacji, czasem co dwie a czasem dopiero w Monterosso. Na szczęście jak przejedziesz stacje to tak czy inaczej zatrzymasz się albo w La spezia albo w Monterosso. Wiem bo jak zgubiłem się z żoną w Manaroli i próbowałem się z nią spotkać z powrotem na tej stacji to minąłem ją trzy razy zanim ten szynowy potwór raczył się zatrzymać.

Portofino to wyłącznie na kilka godzin, sam parking tam kosztuje 10 euro za ok godzinę może trochę więcej. Jeśli już to warto zostać w Rappalo bardzo klimatyczne miejsce i wiele się dzieje, szczególnie po zmroku na promenadzie
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości