Nieprzeczytane posty

Livigno - raj dla Polaków we włoskich alpach

1
Bardzo niedaleko granicy włosko - szwajcarskiej w alpach po stronie włoskiej znajduje się niezwykle ciekawe miejsce na ziemi :) Chodzi mi mianowicie o Livigno. Miejsce to z pozoru jest klasycznym alpejskim kurortem narciarsko - rowerowym. Bardzo urokliwe, o charakterystycznej górskiej architekturze. Niemniej jedna jest jedna rzecz, która sprawia, że Livigno jest tak wyjątkowe i tak chętnie odwiedzane przez naszych rodaków!

Na terenie całego Livigno panuje bowiem pełna strefa bezcłowa :) Dzięki temu wszystkie rzeczy obarczone na co dzień wysokimi podatkami w Livigno są po prostu tanie! Idąc ulicą co krok natykamy się na duży market monopolowy lub też perfumerię z kosmetykami najlepszych marek!

Dla przykładu powiem tylko że litrowa butelka Finlandii kosztuje tam 4,9 euro a Czarny Johny Walker (też litrowy) 16 euro!

Co prawda z Livigno można wywieźć tylko litr alkoholu na osobę, ale co się wybawicie podczas wyjazdu to wasze :) Dodatkowo warto jeszcze tylko nadmienić że trasy są bardzo dobrze przygotowane i zero kolejek!

Tak jak pisałem w temacie - raj dla Polaków we Włoskich alpach :P

Re: Livigno - raj dla Polaków we włoskich alpach

3
Jak Livigno, prezentuje się latem ? Widziałem, że są tam fajne szczyty do schodzenia i nie są wymagające jeśli chodzi o trudność. Na 2500-3000 metrów można wejść bez żadnego sprzętu. Chciałbym się tam wybrać latem częściowo z uwagi na niskie ceny. Słyszałem, że paliwo też jest tańsze w mieście. Czy może ktoś coś napisać o letnim wypoczynku w Livigno ? W sieci pełno jest artykułów ale tylko o zimie. Czy ktoś zna może jakieś pole namiotowe w okolicy lub tanie pokoje ?

Re: Livigno - raj dla Polaków we włoskich alpach

4
Livigno to urocze miejsce idealne dla narciarzy :) Zgadzam się z Wami w 100 procentach. Jeśli chodzi o strefę bezcłową to też się przydała, ponieważ kupiłam sobie całą masę perfum i zegarek dla dziecka :) Pamiętajcie, że wjeżdżając do Livigno tunelem Munt la Schera musicie liczyć się z tym, iż będziecie musieli chwilkę poczekać, ponieważ w tunelu obowiązuje ruch jednokierunkowy – wahadłowy (przepuszczane są na przemian samochody wjeżdżające do i wyjeżdżające z Livigno) Tunel jest otwarty zgodnie z rozkładem:

- Sobota: 05:00 - 10:00 tylko dla wyjeżdżających z Livigno

- 10:00 - 11:00 tunel zamknięty

- 11:00 - 18:00 tylko dla wjeżdżających do Livigno

- po godz. 18:00 ponownie ruch wahadłowy

- Pozostałe dni: 24h ruch wahadłowy

Opłaty za przejazd tunelem TYLKO w euro lub frankach szwajcarskich i gotówką lub kartą kredytową: Samochód do 9 pasażerów i bez przyczepy (bilet w dwie strony): 35 euro lub 42 CHF w sobotę i 30 euro lub 36 CHF w pozostałe dni. W przypadku posiadania innego środka transportu prosimy o kontakt z naszym biurem w celu podania obowiązującej dla niego taryfy. Nie zapomnijcie też o łańcuchach, gdyż, w razie kontroli, ich brak na pokładzie spowoduje uniemożliwienie kontynuowania podróży.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości

cron