Nieprzeczytane posty

Co warto zobaczyć we Włoszech?

1
Witam, w tym sezonie już nie mam możliwości,ale w przyszłym planuję wycieczkę do Włoch. Koniecznie chcę zwiedzić Rzym,Modenę , Wenecję... nie nastawiam się na zostawanie zbyt długo w jednym miejscu (2-3 dni).
Może ktoś polecić co jeszcze powinienem odwiedzić?

Re: Co warto zobaczyć we Włoszech?

2
Polecam:
Tivoli - Zwiedzanie Willi d'Este, ogrodów wpisanych na Listę światowego Dziedzictwa UNESCO.
Zwiedzanie FIUGGI, znanego uzdrowiska słynącego z leczniczych wód termalnych.
Rzym - barokowy Piazza Navona z Fontanną Quattro Fiume, Piazza Rotonda z Panteonem - antyczną świątynią wszystkich bogów, mieszczącą grób Rafaela.
Watykan - tu chyba nie trzeba pisać co jest warte zwiedzenia :)

Zobacz także stronę o Włoszech, polecam

Włochy

Re: Co warto zobaczyć we Włoszech?

7
Oj tam, oj tam. Ja sobie nie wyobrażam, żeby tracić czas w gorącym i zakorkowanym mieście, kiedy można szaleć na nartach :mrgreen:
Ale z drugiej strony ludzie są różni i jednym odpowiada aktywny wypoczynek a innym zwiedzanie. Jak mi się zmieni, to jeszcze mam czas na zwiedzanie. W końcu skoro to wszystko stoi tyle lat, o to jeszcze trochę tam będzie :lol:

Re: Co warto zobaczyć we Włoszech?

8
We Włoszech poza tymi słynnymi miastami warto odwiedzić niesamowitą krainę Cinque Terre. To pięć miasteczek położonych na wybrzeżu liguryjskim, pomiędzy ktorymi można przemieszczać się koleją lub pieszo górskimi ścieżkami. Linia kolejowa biegnie w skalistych tunelach (nawet niektóre perony są pod ziemią). Atmosfera tych miasteczek, kolor morza i widoki ze ścieżek Parku Narodowego - niezapomnianie. Chyba najpiękniejsze miejsce jakie dotąd widziałem we Włoszech.

Re: Co warto zobaczyć we Włoszech?

9
Właśnie oglądam tą krainę na zdjęciach w sieci i muszę powiedzieć że wygląda to pięknie. Chyba pomyślę nad tym, żeby odwiedzić to miejsce. Jak tam wygląda sprawa z noclegami ? Czy w tych widocznych domkach nad wodą mieszkają tubylcy czy są to hotele ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości