Nieprzeczytane posty

Kuchnia włoska

1
Chciałabym tu rozpocząć wątek włoskiego jedzenia. Co najbardziej lubicie w pysznej kuchni włoskiej? Polecacie może jakieś wyjątkowo urokliwe i smakowite knajpki w poszczególnych włoskich miastach? Dla mnie najwspanialszym daniem włoskim na zawsze pozostanie pizza bella :D prawdziwa włoska pizza- cienkie ciasto, takie wykonanie, że nawet margherita smakujuje nieziemsko.

Re: Kuchnia włoska

2
Kuchnia włoska jest najlepsza na świecie! Nie ma lepszego żarcia! Z tego co mi najbardziej smakowało:

Treviso - Pizzeria da Roberto - wspaniałe gnochi, pyszna pizza - bardzo fajne miejsce chociaż przy ulicy. W czasie lunchu zawalone ludźmi
Wenecja - Paradiso Perduto - klimatyczne miejsce, bardzo "inne" niż okoliczne knajpki i niesamowite. Tak się złożyło że jadłem tam tylko startery (nie dogadałem się z panią która ni słowa po angielsku) za to miałem tego pełen talerz! wszystko za 10€
Sardynia:
Bosa - Restauracja Hotelu Mannu - Rewelacyjne jedzenie, pyszne owoce morza.
Bosa - Pizzeria Margherita - najlepsza pizza w mieście
Bosa - Ristorante Borgo S. Ignazio - super jedzenie, lokalne specjały, mówią po angielsku
Sycylia:
Katania - Duomo - najlepsza chyba włoska knajpa w jakiej byłem. Szczególnie polecam spaghetti z krewetkami i małymi pomodorkami oraz rybę z grilla - najlepiej poprosić żeby szef sam ją rozebrał - jest to niesamowity widok - za pomocą 2 noży mistrz obiera rybę z WSZYSTKICH! ości, usuwa skórę i głowę i dostajemy na talerz tylko bielutkie mięso.
Erice - Restauracja na zamku Venus - nie pamietam nazwy. Bardzo romantycznie, szczególnie z racji położenia - kilka kroków od źródła Wenus. Jedzenie eleganckie i smaczne.

Najgorsze jest to że nie pamiętam nazw i nie mogę ich znaleźć na mapie. Bo jeszcze bym dopisał kilkanaście innych. Ale nie napiszę: Super knajpa w Ragusa Ibla, dobry makaron, tylko nie wiem dokładnie gdzie.

Re: Kuchnia włoska

5
Może to zabrzmi banalnie, ale uwielbiam włoska pizzę. I celowo piszę "włoską", bo jest ona inna niż ta, którą znamy w naszym kraju. Ma jeden rozmiar, jest zawsze na cienkim cieście, jest bardzo wilgotna, nie dodaje się do nich sosów, a dodatków jest z reguły niewiele. No i ma niepowtarzalny smak. Jest jedna knajpka w Warszawie, gdzie podają właśnie taką pizzę. Innych miejsc tego typu w naszym kraju nie znam.

Re: Kuchnia włoska

7
mi we Włoszech podobała się prostota podawanych makaronów. Pene z pesto lub pene z pomidorami w wielu wariacjach
( łosoś, suszone pomidory, karczoch) proste ale smaczne. I w sumie osobiście ani razu nie jadłem włoskiej pizzy. wolałem zamówić makaron i nigdy nie żałowałem, lecz kiedy wróciłem do Polski to przez jakiś czas codziennie była domowa pizza. najpierw wychodziło jak w Polsce (grubo) ale później już było po "włosku".

Re: Kuchnia włoska

8
Z kuchni włoskiej - proste smaki. Jeśli pizza to margarita, jeśli świeże jedzenie to owoce morza, a jeśli spaghetti to aioli. Do tego oliwki, dobre wino... Ale gdzie we Włoszech można zjeść najlepsze jedzenie? Do tej pory tego nie odkryliśmy. Jakies porady?:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości