Nieprzeczytane posty

Najpięniejsze plaże Włoch

1
Mamy kolejny ciekawy ranking, tym razem przeprowadzony przez krajowa Liga Ochrony Przyrody (Legambiente) i Klub Turystyki, dotyczący najpiękniejszych plaż we Włoszech.

1) Ten zaszczyty tytuł przypadł plaży położonej w okolicy Salerno w miejscowości Pollica .Trzeba w tym miejscu wspomnieć że nasz zwycięzca otrzymał ten zaszczytny tytuł nie po raz pierwszy, co pozwala nam wierzyć że plaża jest naprawdę wyjątkowa.

Opisując kolejne miejsca przenosimy się do północ Sycylii.Tam bowiem znajduje sie wyspa Salina,której plaża zajęła drugie miejsce.Trzecie miejsce również warte uwagi z punku widzenia turysty to Capalbio w Toskanii.

Na dalszych miejscach uplasowały się Posada na Sardynii, Castiglione della Pescaia również w Toskanii, San Vito lo Capo na Sycylii, Ostuni w Apulii, Villasimius na Sardynii, wyspa Capraia w północnej Toskanii, Noto koło Syrakuz na Sycylii.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Najpięniejsze plaże Włoch

2
piękna plaża jest też przy Palermo na Sycylii, dokładniej w miejscowości Mondello -lazurowa woda, plaża pomiędzy dwoma górami, stare łaźnie na wodzie, jest co oglądac. Zresztą samo Mondello też jest ciekawe, kiedyś była to wioska rybacka a poźniej bogaci Palermianie przenosili się tam budować wille więc ciekawie spaceruje się oglądając typowo włoskie budownictwo tam.

Re: Najpięniejsze plaże Włoch

3
Jeśli chodzi o Sycylię to chyba nie miałem szczęścia... Jakoś nie udało mi się znaleźć tych bajecznych plaż. Za to znalazłem tam najbardziej brudną i syficzną plażę na jakiej byłem w życiu. To plaża w Katanii! W piasku można znaleźć zużyte podpaski, pieluchy, papiery, plastikowe kubki i wiele innych śmieci. Wyleczyłem się z plażowania na jakiś czas.
Natomiast na Sardynii - każda plaża była przepiękna. To wyspa plaż. Bajecznych, czystych z lazurowym morzem. Polecam każdemu.

Re: Najpięniejsze plaże Włoch

9
Polecam Lido De Dante. Tanio,malo ludzi,obok free plaz,parking camperow. Nie ma problemu na golasa. Odwiedzilem Bibione i drugi raz nie.Duzo ludzi,drogo itp. Pare zdjec z Lido.
P1010729.jpg
P1010729.jpg (72.36 KiB) Przejrzano 7678 razy
P1010729.jpg
P1010729.jpg (72.36 KiB) Przejrzano 7678 razy
Załączniki
P1010733.jpg
P1010733.jpg (90.77 KiB) Przejrzano 7678 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron