Nieprzeczytane posty

przed wycieczką do Paryża - pytam tych bardziej doświadczony

1
Witajcie, niedługo wybieram się do Paryża i mam wiele pytań
Jak i gdzie kupić bilet na metro najlepiej całodzienny, czy sa dniowe bilety na wszystko tzn metro autobusy kolejka?
są jakieś strefy? gdzie znajdę mapkę z zaznaczonymi strefami?
nie mogę znaleźć linku do kupna biletów np. wieżę katedry Notre Dame mimo że jest informacja że trzeba rezerwować godzinę wejścia
do katedry na wzgórzu ponoć wejście jest bezpłatne a słyszałam że sa gigantyczne kolejki, po co sa te kolejki skoro nie do kasy?

ja nic nie rozumiem
pomocy

Re: przed wycieczką do Paryża - pytam tych bardziej doświadc

2
Jestem na świeżo po wizycie w Paryżewie.
Na większych stacjach powinny być kasy gdzie możesz kupić bilet. Całodzienny na 5 stref (metro, RER i kolejka linowa na Montmartre) kosztuje trochę ponad 15€.
Do Notre Dame nie było żadnej kolejki ale to jest luty i zimno jak w d..ie. Więc nawet na ulicach jest pustawo. Wejście do katedry jest za darmo. Płaci się tylko za wejście do skarbca (4€ dorosły) gdzie między innymi można zobaczyć kawałek korony cierniowej oraz gwóźdź i drzazgi z krzyża na którym wisiał Chrystus.

Re: przed wycieczką do Paryża - pytam tych bardziej doświadc

4
Nie mam pojęcia. Mieszkałem w Disneylandzie więc bilet na RERkę w jedną stronę do Paryża kosztował ponad 7€. Nie mam pojęcia ile kosztuje bilet na jedną tylko strefę.
BTW. Próbowałem naleśników z kasztanami - bardzo ciekawy smak. Obok zupy cebulowej to najciekawsza potrawa jaką jadłem we Francji. Niestety nie miałem okazji skosztować naleśników z Grand Marnier bo po prostu nigdzie ich nie mieli.
Ogólnie muszę powiedzieć że w lutym jest nieciekawie. Wprawdzie mniej ludzi i łatwiej się chodzi ale zdecydowanie wolę cieplejsze miesiące... Wtedy nawet ta ich francuska ślamazarność aż tak nie rozwala...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Francja Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości