Nieprzeczytane posty

Lazurowe wybrzeże

1
Mój brat z narzeczoną planują się wybrać na wycieczkę objazdową po Lazurowym wybrzeżu w przyszlym roku, ale nie bardzo wiedzą jak się do tego zabrać, więc uznałam że poproszę Was o pomoc. Przede wszystkim jakie miejsca trzeba koniecznie zobaczyć a co sobie odpuścić ( planują niecałe 2 tygodnie). Interesuje ich także wynajem auta na cały czas wycieczki, więc fajnie by bylo gdyby któs mógł polecić jakąś sprawdzoną firmę z ktorej usług korzystał i w miarę rozsądnej cenie. Ceny za przejazdy autostradami w tamtych rejonach oraz koszty paliwa też będą mile widziane.

Kolejną rzeczą jest okres w którym najlepiej tam pojechać, myśleli o lipcu, sierpniu, ale jako że to sezon to pewnie ceny będą powalające, więc chyba padnie na wrzesień lub październik, ale tu pojawia się problem pogody, bo to jednak ich wakacje więc chcieliby aby było w miarę ciepło.

Będę wdzięczna za pomoc :)

Re: Lazurowe wybrzeże

2
Nad Lazurowym Wybrzeżem byłem tylko we Frejusie (pomiędzy St Tropez a Cannes). Jest to niewielkie miasteczko, nie ma takiego tłoku jak w tych bardziej znanych miastach. Jechałem samochodem więc mogę powiedzieć o autostradach. Są drogie i lepiej jeździć niepłatnymi drogami, które często biegną wzdłuż autostrad, są to drogi expresowe i dwupasmowe. Nam GPS wskazywał drogę i bardzo ładnie się jechało. Wrzesień jest jeszcze w miarę ciepły ale bywa to różnie, w październiku bym odradzał bo już jest zimno na kąpiel w morzu.

Re: Lazurowe wybrzeże

4
Lazurowe Wybrzeże jest jednym z najbardziej pożądanych celów wakacyjnych wśród pokoleń Europejczyków. Wybrzeże przyciąga do siebie nie tylko rzesze zwykłych turystów ale także poprzez malownicze krajobrazy przyjeżdżają tu chętnie artyści: malarze i fotografowie, których zachwyca piękno słynnych, nadmorskich kurortów. Lazurowe Wybrzeże to turkusowe wody, wiele piaszczystych plaż, malownicze zatoki, zapierające dech w piersiach piękno oraz bogactwo kulinarne, co wszystko chętnie przyciąga wielu turystów, zauroczonych malowniczymi pejzażami. Niezależnie od tego, czy przyjeżdża tu pisarz, malarz, artysta czy zwykły turysta, każdy znajdzie tu coś dla siebie, ponieważ Francuska Riwiera jest jednym z najbardziej różnorodnych wybrzeży w Europie. Mimo, że wielu wczasowiczów kojarzy ją głównie ze słońcem, plażą i luksusem, region oferuje także bogate życie kulturalne. Idealne miejsce na wakacje, ale nie tylko :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Francja Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości

cron