Nieprzeczytane posty

Francja-Strasburg

1
Hej byłem w Strasburgu, we Francji. Osobiście bardzo polecam:-) Fajne miasto, bardzo ładne, zabytkowe śródmieście. W okolicach mieści się też obóz koncentracyjny stuthoff, który polecam zwiedzić. Jest położony w górach.

Był ktoś z Was może?

Re: Francja-Strasburg

2
Ja miałam okazję zawitać do Strasburga wiele razy podczas wymiany z rodziną francuską, która mieszkała niedaleko tego miasta, a konkretnie w Ribeauville:D Rzeczywiście, stare miasto jest przepiękne. Ten typ zabudowy, przypominający domki jak w bajkach, tzw."maisons a colombages" spotkać można w miasteczkach w całej Alzacji. Miejsca warte zobaczenia to Katedra Notre-Dame i ogólnie cały Place de la Cathedrale oraz znajdujący się na nim La Maison Kammerzell, la Petite France, Place Kleber i Place Gutenberg, les Ponts Couverts, no i oczywiście Parlament Europejski. Ja osobiście polecam zwiedzenie całej Alzacji udając się słynną alzacką trasą o nazwie "La Route des Vins"(szlak winny:)) Mi szczególnie spodobały się Colmar, Obernai, Ribeauville, Kayserberg, zamek w Haut-Koenigsbourg, klasztor Mont Sainte- Odile, Eguisheim i Hunawihr.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Francja Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości