Nieprzeczytane posty

Morella

1
Morella - miasto w Hiszpanii, we wspólnocie autonomicznej Walencja, w prowincji Castellón. Wspaniałe miasteczko. Bylem tam w Maju podczas wyprawy autkiem z moją dziewczyną. Mało jest o nim informacji w internecie a naprawdę jest godne uwagi. Niesamowity wręcz klimat unosi się nad miastem.

Pozwolę sobie opowiedzieć śmieszną historie. Do Morelli wjechaliśmy bardzo późno w nocy. Nie mieliśmy zarezerwowanego noclegu wiec znaleźliśmy kawałek wolnego chodnika gdzie się zatrzymaliśmy na drzemanie w aucie :) Nie dość że spaliśmy w pionie co było dodatkowo cholernie niewygodne (w tym mieście nie znajdziesz równego. Jest pod górę, albo z góry :D ) jeszcze na dodatek jak się obudziliśmy to okazało się że stoimy u kogoś pod domem czego po ciemaku nie było widać :D Gospodarz właśnie wybierał się do pracy. Czekał na kolegów paląc fajka i niedowierzając że stary NISSAN ALMERA z boksem dachowym dotalepał się tam aż z Polski :D oczywiście nie daliśmy znać po sobie że się obudziliśmy, ale jego mina bezcenna.
JACEK ZAWADZKI

Re: Morella

3
O konkretnych szlakach nic mi nie wiadomo. Troszke o tym miejscu dowiedziałem sie z przewodnika po Hiszpanii wyd.berlitz, ale wiele temu miasteczku miejsca nie poświecono. Troszke dowiedziałem się z internetu, ale na polskich stronach raczej nie znajdzie się konkretów. Specjalnie dla Ciebie znalazłem kilka informacji o Morelli. Pozdrawiam Jacek

Morella
Morella to niewielkie warowne miasteczko na terenie Walencji. Wokół rozpościera się dwukilometrowy mur, nad którym wznosi się 14 wież a do miasta prowadzi 6 bram. Miasteczko cieszy się uznaniem turystów i według niektórych jest najbardziej urokliwym miejscem na terenie Hiszpanii. Dawny król Walencji Jakub I Zdobywca podobno powiedział o zamku w Morelli, że „wart jest tyle, ile całe księstwo”. Zamek, będący w naprawdę dobrej kondycji stoi na wzgórzu o wysokości 1075 m n.p.m.. i jest dostępny dla zwiedzających niemal cały dzień, wchodzi się do niego za niewielką opłatą nie przekraczającą kilku euro. Poniżej, na stokach wzgórza zachowały się kamienne gotyckie domy odznaczające się herbami rycerskich rodów. Kościół Santa María z przełomu XIII i XIV w. reprezentuje tzw. gotyk kataloński. Również w XIII w. powstał klasztor San Francisco. Wewnątrz możemy podziwiać fresk „Taniec Śmierci” o bardzo wymownej treści. Jeśli udamy się kilka kilometrów poza miasteczko, dotrzemy do jaskini Morella La Vella, gdzie zapraszają do oglądanie naskalne malowidła. Muzeum Temps de Dinosaurem znajdujące się w Torre de Sant Miquel posiada zbiór skamielin z terenów Morelli.
JACEK ZAWADZKI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hiszpania ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości