Nieprzeczytane posty

Święta w Hiszpanii

1
Wybierasz się do Hiszpanii? Warto wiedzieć kiedy są święta w tym kraju.
1 styczeń Nowy Rok (Ano nuevo)
6 styczeń Trzech Króli (Epifania)
Wielki Czwartek (Juevas Santo, z wyjątkiem takich regionów jak: Walencja, Katalonia i Kantabria)
Wielki Piątek (Viernes Santo)
Wielkanoc (Domingo de la Resurereccion)
Poniedziałek Wielkanocny (Lunes de Pascua, Walencja i Katalonia)
19 marzec św. Józefa (San Jose, Kantabria, Nowa Kastylia, Stara Kastylia, Walencja, Murcja i Madryt)
1 maja Swięto Pracy (Fiesta de Trabajo)
15 sierpień Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny (La Asuncion)
12 październik Dzień Niepodległości (Dia de la Hispanidad)
1 listopad Wszystkich Swiętych (Todos los Santos)
6 grudzień Dzień Konstytucji (Dia de la Constitucion)
8 grudzień Niepokalane Poczęcie NMP (Inmaculada Concepcion)
25 grudzień Boże Narodzenie (Navidad)
26 grudzień Sant Esteve (Katalonia i Baleary)
Potrzebujecie rozliczyć się z podatkiem w Holandii Belgii,Hiszpanii lub Anglii?
Zapraszam na moją stronę, chętnie pomogę:

http://www.kancelariabean.com

Re: Święta w Hiszpanii

2
Oprócz świąt podanych przez nollewska można wziąć udział także w karnawale, który odbywa się w połowie lutego. Tłumy ludzi paradujących ulicami miast. Przed świętem każdy próbuje wybrać dla siebie jak najciekawsze stroje, aby zachwycić gapiów :) Szczególną uwagę zwróciłam na dzieciaczki, które przebrane w zabawne stroje dzielnie z dumą na twarzy brały udział w paradzie. Były też dzieciaczki, które płakały z powodu hałasu i nowej dla nich sytuacji. Cały pochód wprawiał widzów w nastrój zabawy i radości. Po zakończeniu imprezy wszyscy rozeszli się do barów, restauracji i kafejek, aby tam dalej imprezować i cieszyć się doskonale rozpoczętym dniem :)

Re: Święta w Hiszpanii

3
Mnie chyba bardziej podobają sie święta w naszym kraju. Widziałam, ze tutaj http://www.aquariusspa.pl/pl/oferta-specjalna-hotelu-aquarius-spa/boze-narodzenie-nad-morzem-kolobrzeg mają bardzo fają oferte z tym związaną. Można sobie w spokoju odpocząć i sie zrelaksować. A przy tym panuje bardzo miła, świąteczna atmosfera.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hiszpania ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości