Nieprzeczytane posty

Pierwszy raz nad Morze, proszę o pomoc

1
Witam

Zakładam ten wątek bo: latem 2016 wybieram się nad Polskie Morze, wybieram się po raz 1 w życiu i jest już kwiecień a ja tak naprawdę jeszcze nie rozpocząłem przygotowań. :?
Tak jak na Górach znam się dość dobrze, każdego roku jestem w Polskich Górach ( sam lub z towarzystwem) i nie ma problemów z przygotowaniami to tak jeżeli chodzi o ten kierunek Północny Polski to dla mnie prawdziwa nowość i mam problem z zorganizowaniem takiego pobytu.

Po 1
nie znam zupełnie nadmorskich miejscowości i trudno się zdecydować którą wybrać na nocleg

Po 2 w górach jest sporo atrakcji zaś nad morzem znacznie mniej a mi zalezy na tym żeby w miarę aktywnie spędzić te 5-7 dni a nie tylko na plaży

Po 3 Słyszę w TVP że ten rok,sezon nad Polskim morzem może być rekordowy i nie wiem czy jeszcze teraz znajdę jakąś wolną kwaterę, nocleg tanio - np. w takiej cenie jak mam w górach

Po 4 jestem bez samochodu i zależy mi na połączeniach PKS czy busów .

Jestem z daleka ( Dolnośląskie) i możliwe ż w tym roku wybiorę się sam. Chcę tym razem nad morze bo większość ludzi tam latem się udaje a ja jeszcze nigdy swojej nogi tam nie postawiłem :)
Chodzi o:- blisko lub niedaleko do morza
- o tani nocleg, pokój
- żeby nie było za zbyt Głośno w tej okolicy
- blisko restauracji,sklep
-żeby było " co robić" - trochę aktywnie czas spędzić, może rower itp.
-żeby móc skorzystać z rejsu statkiem i tego samego dnia wrócić
- dobre widoki
- no i żeby nie było tłoku.
Bardzo proszę o pomoc w wyborze miejscowości odp. dla mnie, dodam że interesuje mnie raczej woj. Pomorskie a na zachód coś mnie nie ciągnie :lol:
Za każdą informacje, poradę będę ogromnie wdzięczny!


-

Re: Pierwszy raz nad Morze, proszę o pomoc

2
Po pierwsze, to trzeba się spieszyć. W tym roku większość miejsc nad morzem jest już zarezerwowana. Na prawdę ciężko znaleźć wolne terminy w okresie 26.06 - 31.08. Wiele osób do tej pory wybierających Turcję/Tunezję czy Egipt wybiera wakacje w kraju.
ad.1 zalezy od preferencji - czy lubisz tłumnie - Sopot, Kołobrzeg, Międzyzdroje; Jastrzębia Góra; czy wolisz spokojnie - Kadyny, Sarbinowo, Poddąbie, Piaski

ad 2 okolice Gdańska - sam Gdańsk, Sopot, ok 30km do Malborka; okolice Elbląga
ad 3 w górach są miejsca i tanie i drogie; doprecyzuj cenę za tydzień - w sezonie najczęściej można zarezerwować wypoczynek na 7 dni lub wielokrotność od soboty do soboty, pojedyncze dni trudno

Re: Pierwszy raz nad Morze, proszę o pomoc

3
Właśnie wiem że ten sezon może być w Polsce rekordowy, od wczoraj intensywnie poszukuję noclegu ale mi odpisują niektórzy że jeszcze mają " ostatni wolny na ten termin" ale podają ceny powyżej 100 zł . :( ja do takich cen za pokój nie jestem przyzwyczajony bo co roku w górach płacę znacznie mniej. Chodzi mi o miejsca raczej spokojne, tam gdzie nie ma za bardzo " ciasno na plaży" ani za głośno w tej miejscowości więc wolę mniejsze miejscowości, najchętniej gdzieś w okolicach Ustki,Łeby ( Pomorskie) . Mam jeszcze pytanie: czy ja wogóle mam szansę jeszcze teraz, znależć nad morzem pokój za cenę za nocleg 50 zł. czy raczej jest to już niemożliwe:)

Re: Pierwszy raz nad Morze, proszę o pomoc

5
Zanalazłem ! wczoraj pokój za dobę 60 zł. a dziś jeszcze lepiej bo 50 zł. za dobę w Jastrzębiej Górze. Teraz niem wiem czy brać ? czy poszukiwać dalej - a przeszukałem już naprawdę wiele pansjonatów, pokoi gościnnych i różych miejsc gdzie ceny za dobę są w większości " cenami trzycyfrowymi". Nie znam wiele opinii o tym ośrodku ale cena dobra, wszystko OK. Może tak jeszcze zapytam: co sądzicie o Jastrzebiej Górze?

Re: Pierwszy raz nad Morze, proszę o pomoc

7
Wiem ale w tych małych miejscowościach w których szukałem to nic taniego nie znalazłem i w większości już nie mają noclegów. To są: Pokoje-Lachs - napisane że: dom położony jest w spokojnej części Jastrzębiej Góry ( we wschodniej) w odległości 700 m. od morza i 200 m. od lasu w sąsiedztwie zielonych terenów idealnych do spacerów i wycieczek rowerowych.

Tak napisane, o szczegóły musze zapytać Tel. Ja też nie wiem, nie mam pojęcia nigdy tam nie byłem. :(

Re: Pierwszy raz nad Morze, proszę o pomoc

9
Jeśli chcesz mieć co robić, a nad morzem to raczej jedynie chodzenie wzdłuż wybrzeża/rower, to polecam Ci Pustkowo. Jest naprawdę pięknie, można spacerować do Pobierowa w jedną stronę, w drugą do Niechorza wzdłuż klifów. Jako górski człowiek znam Twój ból, bo ja też nie widzę siebie leżącej plackiem na plaży i też wybieram góry. Ale jak morze to właśnie kryterium wyboru jest bliskość innych miejscowości, aby sobie do nich wędrować. PKS-em tam spokojnie dojedziesz, ja jeździłam z Polkowic, nie wiem skąd jesteś dokładnie na Dolnym Śląsku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości