Nieprzeczytane posty

Re: Świętokrzyskie czaruje :)

24
Kto ma okazję w połowie maja być w świętokrzyskim, polecam wybrać się na jedną z najważniejszych imprez w regionie - IX Piknik archeologiczny "Rydno" w Wąchocku (16-19 maja 2013). Jak co roku organizatorzy zabiorą nas w podróż w czasie do ery kamienia łupanego. Będziemy mieli okazję dowiedzieć się, jak ludzie tamtego okresu radzili sobie bez narzędzi i wynalazków, bez których teraz nie wyobrażamy sobie życia. Dla dzieci prowadzone będą liczne zajęcia i zabawy.

Będąc już w Wąchocku warto zobaczyć kompleks klasztorny Opactwo Cystersów z XII wieku.

Re: Świętokrzyskie czaruje :)

30
Ferosystem_pl pisze:Ja mam bardzo podobne zdanie w tej kwestii,dla mnie świętokrzyskie nie jest aż tak zachwycające. Owszem,można tu spotkac interesujące zabytki jak jaskinia Raj czy zamek w Chęcinach,same góry,ale nic poza tym. Znam o wiele lepsze miejsca,jak chociażby Beskid Sląski i Korbielów.
A Beskid Niski? Mnie osobiście ten rejon bardzo się podoba. Niskie góry, ale jak tam jest malowniczo i dziewiczo. ;) Stare cerkwie i osady Łemków świetnie wkomponowują się w ten krajobraz. I turystów jak na lekarstwo, bo nie ma tam zbyt wielu konkretnych rzeczy do zwiedzania.
Zapraszam na wortal: naTatry.pl - Opisy tatrzańskich szlaków
http://natatry.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości