Nieprzeczytane posty

Re: Zamki w Polsce

64
A ja polecam Zamek Chojnik koło Jeleniej Góry. Troszkę trzeba się powspinać, ale i niedaleko i droga dość dobra. Poza tym ciekawą osobą jest sam kasztelan tego zamku. Ma swój kanał na YT - opowiada o historii (wklep "Jędrek o historii"). Papa.

Re: Zamki w Polsce

65
W sumie to nie napisałem, że z Chojnika jest fajny widok na okolicę, a szczególnie jesienią jak się ta okolica zarumieni różnymi kolorami liści:-) Do tego proponuję Zamek Czocha - w brzydką, deszczową pogodę wygląda magicznie jak dla mnie. Malbork, Książ - to są standardy, warto tam się wybrać.

Re: Zamki w Polsce

68
Z pewnością na dolnym śląsku spotkasz kilka ciekawych kompleksów zamkowych na czele z zamkiem Książ, to moim zdaniem perła tej okolicy, ale poza tym warte odwiedzenia są także zamki na jurze krakowsko-częstochowskiej oraz północ Polski, czyli zamek w Malborku.

Re: Zamki w Polsce

69
Jura Krakowsko-Częstochowska rzeczywiście jest jednym z piękniejszych miejsc, jakie odwiedzić można o niemal każdej porze roku. Wszystkim znajomym staram się polecać XXXXXX, który znajduje się w Kroczycach koło Zawiercia. Śmiało można zatrzymać się tam na kilka dni, by na spokojnie zaznajomić się z piękną okolicą jury. (y)

Re: Zamki w Polsce

70
Na Dolnym Śląsku jest co najmniej kilka zamków, które są godne uwagi oraz zainteresowania, polecam wspomniany Książ czy zamek w Wałbrzychu, to samo zresztą na jurze krakowsko-częstochowskiej gdzie możemy spotkać zamki z okresu średniowiecza i niektóre z nich są całkowicie odreastaurowane jak chociażby zamek w Bobolicach.

Wróć do „Polska ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości